Angle down Atgal

Nuo pirmadienio į klases sugrįžta dar didesnis būrys Marijampolės pradinukų

Dar kovo 22 dieną pradinukų džiaugsmingas šurmulys buvo girdėti Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijoje. Ši įstaiga tapo naujojo, kaupinių metodu  vykdomo ugdymo vėliavnešiu. Abejonių ir diskusijų būta daug: nerimauta dėl kaupinių tyrimo, buvo svarstoma, kad galbūt šis tyrimas bus skausmingas vaikams. Tačiau pirmieji tai išbandę tėvai ir jų vaikai juto tik lengvą kutenimą nosies landoje ir visos abejonės, kad „pagaliukai“ kišami giliai, dingo.

Sakoma, kad geras pavyzdys užkrečia. Laimingi į mokyklas einantys vaikai, dingusi tėvų baimė dėl galimų mokymosi spragų paskatino ir kitas ugdymo įstaigas suteikti galimybę mažiesiems mokinukams sugrįžti į taip išsiilgtas klases, pamatyti  draugus ir mylimas mokytojas.

Po savaitės, kovo 29 dieną,  į klases grįžo Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijos ir „Ryto“ pagrindinės mokyklos pradinukai, o balandžio mėnesį į mokyklą žygiavo ir Petro Armino progimnazijos, Mokolų progimnazijos, Šv. Cecilijos gimnazijos, Igliaukos Anzelmo Matučio gimnazijos, Jono Totoraičio progimnazijos ir Marijonų gimnazijos pradinukai.

„Tiesa, tikrai ne visi pradinukai sugrįžo į klases. Pačioje pradžioje tėvai nedrąsiai sutiko testuotis ir leisti testuoti vaikus, tačiau matome, jei pradžioje į klases ugdymo įstaigoje sugrįžo, tarkim, 40 pradinukų, tai po kelių savaičių į mokyklą skubėjo jau 80. Be abejo, pandemija niekur nedingo, todėl nutinka ir taip, kad pradinukai kuriam laikui būna siunčiami į saviizoliaciją, tačiau tai natūralu ir visiškai suprantama, ir būtent testavimo dėka užkertamas kelias viruso plitimui visoje įstaigoje. Šiuo metu 635 pradinukai mokosi kontaktiniu būdu, o pačioje šio metodo taikymo pradžioje jų buvo 109.  Nuo pirmadienio į klases sugrįžta dar 222 mokiniai “, – kalba Marijampolės savivaldybės mero patarėja Agnė Pavelčikienė, kuri koordinuoja ugdymo įstaigas lankančių vaikų testavimą.

Nuo gegužės 10 dienos  po kaupinių testavimo į klases sugrįš ir Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro, Sasnavos pagrindinės mokyklos, Želsvos progimnazijos, „Saulės“ pradinės mokyklos, „Smalsučio“ pradinės mokyklos  ir Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos jauniausi moksleiviai.

Pasak Agnės Pavelčikienės, tėvai,  sutinkantys testuoti vaikus ir norintys, kad vaikai lankytų kontaktines pamokas, turi teisę į tai. Kaip ir teisę norėti ugdyti vaiką namuose. Būtina ieškoti galimybių išpildyti norinčių į mokyklas vaikus leisti tėvų teisėtus lūkesčius bei išsamiai ir objektyviai paaiškinti pliusus ir minusus. Pats procesas yra visiškai nesudėtingas: ugdymo įstaiga turi išsiaiškinti, kiek tėvų sutinka leisti savo vaikus į mokyklą, surenka tėvų sutikimus ir informuoja Marijampolės savivaldybę, kuri suderina pirmąjį testavimą su mobiliuoju COVID-19 patikros punktu ir bendradarbiaudama su Marijampolės visuomenės sveikatos biuru pasiruošia periodiniam testavimui.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite