REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Atliekų tvarkymas2022 m. Sausio 27 d. 17:25

Nugyvento MBA gamyklos palikimo iš UAB „NEG Recycling“ perėmimas paliko kraupų įspūdį

Šiauliai

Irma BagūnėŠaltinis: Etaplius.lt


202497

2022 m. sausio 26 d. po Šiaulių apygardos teismo sprendimo, sulaukus abiejų pusių antstolių atvykimo, Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras iš UAB „NEG Recycling“ perėmė už ES ir savivaldybių lėšas pastatytus Šiaulių regiono mechaninio biologinio apdorojimo (toliau – MBA) įrenginius.

Įrenginiai teoriškai veikia, bet praktinių funkcijų neatlieka

Vakar pasirodęs UAB „NEG Recycling“ pranešimas bandė įtikinti visuomenę, kad ji yra klaidinama, nes, anot UAB „NEG Recycling“ atstovų, įrenginiai perduodami veikiantys ir šį faktą fiksavo antstoliai, tačiau faktas, kad įrenginiai tiesiog rodo „gyvybės“ ženklus, bet savo funkcijų neatlieka, buvo nutylėtas. ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis, po perėmimo buvo šokiruotas perduoto ŠRATC turto būkle:Viskas nugyventa taip, kad nepamačius net sunku įsivaizduoti, nors įranga įjungus burzgia, bet kalbėti apie tinkamą atliekų apdorojimą su taip nugyventa įranga, tai apgaudinėti save ir kitus. Reikės stipriai pasidarbuoti, kad atstatyti įrenginius, o dalį jų greičiausiai reiks pakeisti, bet mes tai padarysime ir, tikimės, kad valdžios institucijos netrukdys gąsdindamos baudomis, o padės ir pirmiausia padarys pačios tai, kas nuo jų priklauso, kad galėtume kuo greičiau persirašyti TIPK leidimą. Gąsdinimai mums įspūdžio nedaro, nes žinome, kad kartu su Šiaulių regiono savivaldybių vadovais, gindami viešą interesą, iš dviejų blogybių pasirinkome mažesnę ir neleidome atliekoms kauptis po gyventojų langais. Atliekų surinkimas vyksta ir vyks pagal grafikus, o mes padarysime viską, kad kuo greičiau užtikrinti ir tinkamą atliekų apdorojimą. Bet pirmiausia būtina išvalyti MK atliekom užkimštą MBA gamyklą, kurioje jau dabar pilna žiurkių, nes atliekos jau virsta už vartų, todėl akivaizdu, jog jau senokai atliekų apdorojimo procesai nebebuvo vykdomi“.

Tragišką situaciją slepia kiekvienas gamyklos kampelis

ŠRATC direktorius Žilvinas Šilgalis neslepia, kad išvystas vaizdas tikrai šokiruojantis ir neatitinkantis nei saugių, nei higieniškų darbo sąlygų: „Viskas nudergta, surūdiję, vartai išlūžę ir net uždaryti gamyklos negali, priėmimo zonoje išvirtusi siena, buitinės patalpos tragiškos (nei savo senų rūbų, nei maisto likučių nesusirinko), WC užtukę, visur kalnai dulkių, net elektros kabeliai skydinėje apsemti, todėl sunku net įsivaizduoti kaip tokiomis sąlygomis žmonės dirbo. Kuro talpyklos su kuru atliekų apdorojimo zonoje, kas griežtai draudžiama pagal priešgaisrinius reikalavimus. Teritorijoje paliktos nedeklaruotos padangos, pavojingos atliekos. Mišriomis atliekomis užkimštos absoliučiai visos zonos. Deklaruojami mišrių atliekų duomenys Aplinkos apsaugos departamentui visiškai neatitinka fakto ir keista, jog vietos pareigūnai iki šiol to nepastebėdavo. Visa dokumentacija išvežta, prisijungimų prie kamerų taip pat nėra. Žodžiu, perėmėme plikas, aptrupėjusias sienas ir visiškai nudrengtą įrangą, kuri taip, įjungus – burzgia“, – sako Ž. Šilgalis.

Paveldėta ir vietinės reikšmės vertybė – kardas

Stebėtina, tačiau kartu su gamykla buvo perimtas ir kiek netikėtas daiktas – ant stalo demonstratyviai paliktas kardas, kurio reikšmę galima interpretuoti įvairiai. Akivaizdu, kad laukia ilga, nelengva ir civilizuota teisinė kova. Tuo tarpu elgesys darbdavių, kurie leido savo darbuotojams dirbti tokiomis sąlygomis, kokios buvo užfiksuotos perėmimo metu, nuolatinis apeliavimas į žmogiškųjų išteklių gerovę, kalbant apie teisme ginčijamas skolas, nebestebina ir įspūdžio nebedaro.


 

272849008-7135562116484353-3411504216992813217-n.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA