REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2021 m. Birželio 8 d. 15:31

„NP5“ griauna mitą: angarai ir sandėliai gali būti šviesūs bei šilti

Vilnius

@Freepik

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


177895

Statybų trukmė versle yra svarbi. Taikant tradicinę statybos technologiją mūrijant ar įrenginėjant masyvias surenkamas konstrukcijas, statiniai statomi pusmetį ar daugiau, lengvas plonasienio plieno karkasas leidžia darbus atlikti greičiau per kelis mėnesius. Pastato metalinis karkasas surenkamas ir konstrukcinės bei dengiamosios dalys atgabenamos į statybvietę, kurioje sumontuojamos. Dažniausiai ši technologija pritaikoma statant sandėlius ir angarus.

Statybų rinkoje dirbančios įmonės „NP5“ projektų koordinatorė Jūratė Vasiliauskė sako, kad vis dar tenka susidurti su mitu, kad angarai ir sandėliai yra šalti ir tik įvairios produkcijos sandėliavimui ar žemės ūkio technikos laikymui. „Ne vienas nustemba, kai sužino, kad metalo karkaso pastate įrengiami biurai ir kitos administracinės patalpos“, – intriguoja J. Vasiliauskė.

interior-new-warehouse.jpg

Plieno karkaso technologija pastatyti angarai ir sandėliai yra daugiafunkciniai

Dalis komercine ar ūkine veikla užsiimančių verslininkų susiduria su sandėliavimo pastatų trūkumo problema. Vieni pasigenda nuomos pasiūlymų, kai kuriems pritrūksta turimų patalpų ploto arba jų lokacija nėra patogi logistinės veiklos vykdymui. Tokiu atveju dažniausiai nusprendžiama statyti naują pastatą, tačiau čia atsiranda dar viena problema – ilgas statybų procesas. Visgi, tai galima greitai išspręsti pasirinkus plieninės konstrukcijos technologiją, kai statinys pastatomas vos per kelis mėnesius.

Vis dažniau tradicinės medžiagos keičiamos metalo karkasu. Tai lanksti ir lengva statybinė medžiaga, turinti plačias panaudojimo galimybes. Plieniniai pastatai atitinką aukštą sandarumo klasę, tad juose sukuriamos patogios darbo sąlygos, patalpų šildymui skirtos išlaidos mažėja.

Gerai suprojektuotas, pastatytas ir prižiūrimas statinys iš lengvo plonasienio plieno karkaso stovės taip pat ilgai kaip ir statinys iš gerai pažįstamo gelžbetonio.

Angarų ir sandėlių statyba apima tiek komercinės, tiek nekomercinės paskirties pastatus. Jie statomi dėl įvairių tikslų: siekiant įkurti logistikos centrus, pastatyti administracinės paskirties pastatus, uždaras sporto erdves, parduotuves, prekybos centrus, autoservisus, gamybinės paskirties patalpas ar, galiausiai, sandėlius produkcijos laikymui.

„NP5“ projektuoja ir stato A+, A++ energinio naudingumo klasės pastatus. A klasės energinio efektyvumo sandėliuose gaminius sandėliuoti galima įvairiomis sąlygoms, čia puikiai išsilaiko maisto produktai. Įmonėms, kurių specializacija yra šviežių produktų (vaisių, mėsos gaminių, žuvies, salotų, pieno ir pan.) sandėliavimas ir tiekimas, įrengiamos patalpos su reguliuojama temperatūra.

J. Vasiliauskė sako, kad įmanoma vienoje pastato dalyje palaikyti žemesnę temperatūrą, o kitoje, kurioje įrengtos prekybos arba administracinės patalpos, – komfortabiliai aukštesnę. Tereikia nuspręsti, kokia bus pastato paskirtis. „Nuo sandėlio paskirties priklauso, kokie darbai bus atliekami po konstrukcijos surinkimo ir grindų betonavimo. „NP5“ angaro arba sandėlio projektu rūpinasi nuo brėžinių kūrimo iki raktų įteikimo pastato savininkui. Vadinasi, vedžiojame ir įrengiame pagal numatomą pastato paskirtį reikalingas komunikacijas ir instaliacijas“, – sako J. Vasiliauskė.

Dažniausiai šalti angarai naudojami kaip sandėliai, garažai, žemės ūkio technikos ar padargų saugykla, angarai grūdams, dirbtuvės. Metalo konstrukcijos taip pat naudojamos mansardų, komunalinių ir gyvenamųjų namų statybai.

Surenkamųjų angarų ir sandėlių paskirtis daugiafunkcinė – iš kelių skirtingos paskirties angarų galima sudaryti perėjimais sujungtą sandėlių ar biurų kompleksą. Tas pats sandėlis gali būti pritaikomas skirtingiems poreikiams

interior-large-distribution-warehouse-with-shelves-stacked-with-palettes-goods-ready-market.jpg

Kada ir kodėl būtina apšiltinti metalo konstrukcijų pastatą?

Įprasta sandėlį ir angarą įsivaizduoti kaip tamsų ir vėsų pastatą. Atsižvelgus į pastato paskirtį, galima suprojektuoti stoglangius, skirtingo dydžio langus įvairiose pozicijos – tamsos nebelieka. Metalinių konstrukcijų statiniai gali būti neapšiltinti arba apšiltinti tiek, kad pasiektų reikiamą energetinę klasę. Juose neretai vykdoma gamybinė ar sandėliavimo veikla, dirba žmonės, todėl atsiranda poreikis lengvo plonasienio plieno konstrukcijų pastatus apšiltinti. Kaip teigia „NP5“ specialistė, kainos ir savybių atžvilgiu optimaliausias pasirinkimas – daugiasluoksnės plokštės.

Daugiasluoksnės plokštės plačiai naudojamos statybų pramonėje dėl didelio atsparumo ugniai, geros šilumos izoliacijos, ir lengvo bei greito montavimo. Be to, plokštėse naudojamas plienas ir papildoma danga užtikrina apsaugą nuo korozijos. Nekyla problemų dėl pastatų estetinį vaizdą bjaurojančių veiksnių – samanų ir kerpių.

„Įmonė sienų ir stogo konstrukcijoms naudoja oro nepraleidžiančią išorės apdailą, kuri padeda sutaupyti net iki 20 proc. pastatui šildyti skiriamų išlaidų. Tai apsauga nuo per kaitrios saulės, temperatūros pokyčių. Metalinių angarų, sandėlių, maisto produktų saugyklų, ūkinės paskirties metalinės konstrukcijos statiniams suteikiama šiluma ir sandarumas. Racionaliau naudojama energija, prailginamas metalinių konstrukcijų eksploatavimo laikas“, – apie „NP5“ atliekamus šiltinimo darbus pasakoja J. Vasiliauskė.

Metalinių konstrukcijų šiltinimas apsaugo nuo drėgmės – sumažinamas vandens, kondensato susidarymas, tai padeda išvengti korozijos. Metalinis pastato karkasas nėra pažeidžiamas, todėl nepraranda savo savybių ir funkcionalumo. Šiltinimo medžiaga yra lengva, todėl nesukurs konstrukcijoms papildomų didelių apkrovų.

Daugiasluoksnes sienų ir stogo plokštes montuoti nesudėtinga. „Į statybvietę atvežamos plokštės, pagalbiniai konstrukciniai elementai ir priedai. Įrengiamas karkasas (kolonos, santvaros), tuomet montuojamos plokštės, galiausiai – skardos apdaila. Montavimo darbai atliekami greitai, jiems dažniausiai nereikalinga speciali technika“, – sako J. Vasiliauskė.

Remiamas turinys



REDAKCIJA REKOMENDUOJA