Angle down Atgal

Nežmoniškas pareigūno elgesys: tarnybiniu automobiliu užmušė katiną ir fotografavo „trofėjų“, kad pasigirtų draugams

Iš įvykio vietos kartu su kolege važiavęs policijos pareigūnas tuščiame kelyje gaudė ir automobiliu sutraiškė katiną, nesėkmingai bandė sumedžioti antrą, vėliau apsisukęs grįžo ir telefonu nufotografavo trofėjų, žadėdamas pasigirti draugams. Toks nežmoniškas Marijampolės apskrityje dirbusio policijos pareigūno Lauryno Viskantos elgesys paaiškėjo visiškai atsitiktinai.

Baudžiamosios bylos dėl žiauraus elgesio su gyvūnais sulaukęs policijos pareigūnas buvo nuteistas ir turės sumokėti 3300 eurų, tačiau reto žiaurumo poelgis padarė didelę žalą policijos reputacijai, kurią pinigais įvertinti sunku.

Baudžiamojon atsakomybėn L. Viskanta buvo patrauktas už itin nežmonišką elgesį – 2019 m. gegužės 3 d. apie 22 val. kartu su kolege vykdamas iš iškvietimo pareigūnas vairavo tarnybinį automobilį „Volkswagen Transporter Combi“, kai tuščiame žvyruotame kelyje pamatė katiną. Išsukęs į priešingą eismo juostą L. Viskanta padidino greitį ir suvažinėjo katiną.

Nors kartu važiavo kolegė, šis nežmoniškas pareigūno poelgis paaiškėjo visiškai atsitiktinai, Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto ir vidaus tyrimų skyriuje atliekant tyrimą dėl kito galimai neteisėto L. Viskantos poelgio.

Gynėsi, kad tyčia suvažinėti nenorėjo

Praėjusį kovą L. Viskanta Marijampolėje buvo nuteistas dėl nežmoniško elgesio – jam skirta 3 tūkst. eurų bauda, o suvažinėto katino šeimininkui pareigūnas turės sumokėti 300 eurų. Tačiau nuosprendis įsiteisėjo tik pastarosiomis dienomis, kadangi pareigūnas apskundė jį Kauno apygardos teismui, prašydamas visiško išteisinimo.

L. Viskanta teigė, kad katiną suvažinėjo netyčia – buvo pavargęs, nespėjo laiku sureaguoti, o ant žvyruoto kelio tamsiu paros metu katino nesimatė.

Anot pareigūno, jo nekaltumą teisme paliudijo ir kartu važiavusi kolegė, teisme teigusi, kad nematė, jog L. Viskanta būtų tyčia pervažiavęs katę.

Policijos pareigūnas taip pat pripažino, kad po eismo įvykio apsuko automobilį, grįžo ir nufotografavo nugaišusią katę, tačiau taip pasielgė dėl praktinių sumetimų – ryte tarnybinį automobilį turėjo perimti kolegos, o ant priekinio buferio po susidūrimo galėjo atsirasti pažeidimų, todėl nufotografavo susidūrimo įrodymą apsidrausdamas.

Įkalčių – daugiau nei pakankamai

Bausmės ir teistumo L. Viskantai išvengti nepavyko – nežmonišką patrulio elgesį atskleidė tiek jo kolegės ikiteisminio tyrimo metu duoti parodymai, tiek ir vaizdo bei garso įrašai, daryti tarnybiniame automobilyje.

Nors teisme kartu važiavusi L. Viskantos kolegė gynė savo bendradarbį ir teigė, kad šis nenorėjo tyčia suvažinėti katės, ikiteisminio tyrimo metu moteris kalbėjo priešingai – važiuojant ji pakėlė galvą nuo kompiuterio ekrano ir pastebėjo, kaip L. Viskanta padidino greitį ir pasuko į kairę kelio pusę, kur prie kelio tupėjo baltai juodas katinas. Jos nuomone, kolega tyčia padidino greitį ir užvažiavo ant tupinčio gyvūno, nesustojo ir nuvažiavo tolyn. Vėliau L. Viskanta apsisuko ir sugrįžo prie tos pačios vietos, kur partrenkė katiną, tuomet, neišlipęs iš automobilio, gyvūną nufotografavo ir juokėsi.

Anot pareigūnės, jos kolegai nebuvo jokios priežasties padidinti greičio ir važiuoti arčiau kairės kelio pusės, priešinga eismo juosta, kur tupėjo gyvūnas, tačiau L. Viskantai tai buvo lyg pokštas, jis šypsojosi, buvo gerai nusiteikęs.

Skirtingus parodymus įvertinę teisėjai konstatavo, kad draugiškų santykiu su buvusiu kolega saistoma pareigūnė teisme galėjo vengti liudyti prieš L. Viskantą, todėl, iš pradžių prabilusi, vėliau nutylėjo žiaurų kolegos elgesį.

Suvažinėjęs sugrįžo trofėjaus

Kaip paaiškėjo, parodymus keitusi kolegė atskleidė toli gražu ne viską, ką kelyje darė L. Viskanta – daug iškalbingesni buvo garso ir vaizdo įrašai iš tarnybinio automobilio.

Iš pastarųjų matyti, kad iš neblaivaus „kliento“ su kolege važiavęs L. Viskanta toli gražu nebuvo pavargęs, greičiau priešingai – buvo žvaliai nusiteikęs, pokštavo.

Nors buvo jau tamsu, kelias buvo matomas itin aiškiai, kai jame pasirodė katinas, dėl balto kailio itin gerai matomas. Vaizdo kameros užfiksavo ir tai, kad L. Viskanta iš karto padidino greitį ir pasuko automobilį link gyvūno, o pervažiavęs jį atsisuko į kolegę pažiūrėti, ar ši suprato, kas ką tik įvyko. „Tu rimtai?“ – girdisi, kaip pareigūnė pasiteiravo L. Viskantos.

Tolimesni įrašyti L. Viskantos veiksmai ne mažiau šokiruojantys – vos po kelių minučių pareigūnas pamatė keliu bėgantį dar vieną katiną ir vėl padidino greitį, tačiau šis laimingasis spėjo pabėgti nuo kelio ir nepapulti po automobilio ratais. Po tokio bandymo kolegė jau išreiškė nepasitenkinimą L. Viskantos veiksmais, todėl kurį laiką abu pareigūnai važiavo tylėdami, tačiau, po kurio laiko, L. Viskanta pareiškė, kad jam būtinai reikia pasižiūrėti, ir apgręžė automobilį.

Privažiavęs prie partrenkto katino pareigūnas jį nufotografavo telefonu. Iš karto po to L. Viskanta pradėjo garsiai juoktis ir pasakoti kolegei, kam nusiųs šią nuotrauką. Iš tolesnio nuteistojo pokalbio su kolege galima suprasti, jog jis suvažinėtu katinu džiaugėsi tarsi trofėjumi ir žadėjo pasigirti šiuo poelgiu prieš draugus ar kolegas.

Žiaurų pareigūno elgesį demaskavo ir kelios kitos automobilyje buvusios kameros, parodžiusios, kad L. Viskanta, pamatęs kelyje katiną, gerokai padidino greitį ir nebandė aplenkti jokios kliūties, kaip pats teigė, bet nukreipė automobilį tiesiai į katiną.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (14)

Taip pat skaitykite