Angle down Atgal

Netikėti būdai, kaip panaudoti kavos tirščius

Dalis žmonių kiekvieną rytą pradeda kavos puodeliu. Išgėrę budinantį gėrimą nepagalvojame, kad kavos tirčiai nebūtinai turi atsidurti šiukšlių dėžėje. Juos galima panaudoti buityje, sode ar darže. 

Nušveiskite odą natūraliu šveitikliu

Šiurkšti kavos tirščių tekstūra gali būti panaudota kaip odos šveitiklis. Indelyje sumaišykite po pusę puodelio kavos tirščių ir cukraus bei kokosų aliejaus. Šveitiklį trinkite į drėgną odą ir nuplaukite.

Skatinkite galvos plaukų augimą

Galvos odos šveitimas kavos tirščiais gali padėti pašalinti negyvąsias odos ląsteles. Tyrimais įrodyta, kad tirščiai pagerina kraujotaką galvos srityje ir pagreitina plaukų augimą. Prieš plaudami galvą saują kavos tirščių įmasažuokite į galvos odą ir nuplaukite. Kartokite dukart į savaitę.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Laistykite rožes

Kavos tirščiai gali padėti palaikyti tinkamą dirvožemio rūgštingumą, kurį mėgsta rožės. Sumaišykite veną puodelį grunto ir 3 litrus vandens, mišiniu laistykite rožes. Mišinys padeda maistinėms medžiagoms patekti į augalų šaknis.

Atbaidykite sraiges, šliužus ir vabzdžius

Sode ir darže naudokite kavos tirščius kaip natūralią atbaidymo priemonę nuo nekviestų svečių. Tokie kenkėjai nemėgsta kavos tirščių, nes šie yra abrazyvūs – kenkėjų veikia it šlifuoklis. Apibėrę augalų šaknis tirščiais nuo jų atbaidysite kenkėjus.

Kavos tirščių nemėgsta uodai ir vaisinės muselės. Nepageidaujamų vabzdžių atsikratysite šalia sėdimų vietų padėję indelius su tirščiais ar jų pabarstę aplinkui.

Unsplash.com nuotr.
Unsplash.com nuotr.

Patręškite kambarinius augalus

Į kambarinių augalų vazonus įdėkite kavos tirščių. Tai padeda išlaikyti rūgštesnę dirvą mėgstančių augalų dirvožemio rūgštingumo pusiausvyrą, padidinti azoto kiekį. Kavos tirščius plonu sluoksniu barstykite ant ant žemės paviršiaus.

Naudokite vietoje valiklio

Po ranka neturite valiklio? Švelnus kavos tirščių abrazyvumas gali padėti pašalinti pridegusius maisto likučius iš puodų ir keptuvių. Po šveitimo virtuvės reikmenis gerai nuplaukite.

Kavos tirščius taip pat galite naudoti plaudami kriauklę, indus ir kepimo groteles.

Ištirpdykite ledą ant takų

Žiemą takų ledą galite tirpdyti ne tik druska. Kavos tirščiai – natūralus ir ekologiškas būdas atsikratyti ledo. Prieš įeidami į patalpą gerai nuvalykite kojas.

Neutralizuokite nemalonius kvapus

Panaudoti kavos tirščiai indelyje šaldytuve suveiks kaip oro gaiviklis ir blogų kvapų naikintojas. Jei tam naudojate drėgnus tirščius, stebėkite, kad juose neatsirastų drėgmę mėgstančio pelėsio. Taip nutikus tirščius keiskite naujais.

Taip pat galite senas kojines ar pėdkelnes užpildyti kavos tirščiais ir palikti batuose, stalčiuose ar po automobilio sėdyne.

Pagal Farmersalmanac.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite