Angle down Atgal

Neteisėtų migrantų vaikai iš ligoninės tuoj bus grąžinti tėvams

Du sieną su Baltarusija kirtusių neteisėtų migrantų vaikai iš Alytaus ligoninės artimiausiu metu bus grąžinti tėvams, patvirtino Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) atstovas Giedrius Mišutis.

„Turime informacijos, kad artimiausiu metu jie bus grąžinti sulaikytiems tėvams, visi pavojai jau praeityje“, – BNS sakė G. Mišutis.

Pasak VSAT atstovo, dėl galimo mažamečių apnuodijimo vaistais pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal straipsnį dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo.

Mažamečiai į Alytus ligoninės reanimaciją buvo išgabenti iš Kabelių užkardos, kai ketvirtadienio rytą neteisėtai kirto sieną su tėvais. Tėvai pareigūnams tvirtino, kad prieš kertant sieną vaikams buvo duota tablečių, kad jie būtų ramesni.

Anot kartu buvusių suaugusiųjų liudijimo, tablečių vaikams davė prieš pereinant sieną migrantų grupę Baltarusijoje atlydėję kaukėti asmenys. Dar vieną tabletę kaukėti asmenys davė tėvams, jei jos prireiktų ateityje judant Lietuvos gilumoje, VSAT ją perdavė medikams.

Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės direktoriaus pavaduotojas Dmitrijus Kačiurinas ketvirtadienį televizijos TV3 žinioms sakė, kad vaikai tikriausiai buvo apsvaiginti psichotropiniais vaistais. „Jie atrodė prislopinti, ne visai pilna sąmone“, – TV3 žinioms sakė medikas.

Ketvirtadienį ryte Kabelių užkardos pasieniečiai Varėnos rajone sulaikė ką tik sieną iš Baltarusijos neteisėtai kirtusius migrantus, pirminiais duomenimis – 11 Irako ir keturis čečėnų tautybės Rusijos piliečius.

„Visi užsieniečiai iškart buvo pristatyti į užkardą. Vos atvykus, suaugusieji kreipėsi į pasieniečius, nes sunerimo dėl savo vaikų būklės. Du mažamečiai atrodė itin vangūs, negalėjo bendrauti. Kabelių pasieniečiai iškart iškvietė greitąją pagalbą. Atvykę medikai mažamečius skubiai išgabeno į Alytaus ligoninę, kur jie atsidūrė reanimacijoje“, – apie įvykį ketvirtadienį pranešė VSAT.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su ženkliai išaugusia neteisėta migracija, iš viso šiemet per Baltarusiją į šalį jau bandė patekti daugiau nei 2,3 tūkst. nelegalių migrantų. Lietuvos pareigūnai vadina išaugusią migraciją organizuota kaimyninės šalies režimo akcija prieš Lietuvą. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite