Angle down Atgal

Nesuvokiamas žiaurumas: pareigūnai atrado jūrinius konteinerius, kuriuose kankinti žmonės

CNN paskelbė apie itin didelio masto tyrimą – Nyderlanduose pareigūnai aptiko paslėptus jūrinius konteinerius, kuriuose, įtariama, kankinti žmonės.

Šešiuose konteineriuose pareigūnai aptiko įvairų kankinimams skirtų prietaisų. Konteineriai buvo paslėpti sandėlyje netoli Olandijos ir Belgijos sienos. Policijos pareigūnai juos rado birželio 22 dieną. Tuo pačiu metu buvo suimti 6 įtariamieji, kurie kaltinami pagrobimais ir įkaitų laikymu.

Jūriniai konteineriai buvo įrengti kaip kalėjimo vienutės. Sienos buvo su garso izoliacija. Ant lubų ir grindų buvo pritaisyti antrankiai, kuriais, manoma, buvo rakinami žmonės.

CNN teigimu, viename konteineryje buvo rasta ir dantisto kėdė, kurioje buvo įmontuoti diržai rankoms ir kojoms pririšti. Kiekvienoje vienutėje buvo surikiuoti įvairūs įrankiai, skirti ne tik sužeisti, bet ir daryti įvairų spaudimą aukoms.

Tarp ginklų pareigūnai rado pjūklą, skalpelius, medvilninius maišus, kuriuos galima užmauti ant galvos aukai. Kratos taip pat buvo atliktos ir viename name Roterdame. Čia rasta 24 kilogramai narkotinių medžiagų. Pareigūnai rado tris vogtus sunkvežimius, du BMW markės automobilius ir kiniškus automatus AK-47. „Iš viso rasti 25 ginklai, kuriuos turėjo įtariamieji“, – skelbė Nacionalinio saugumo agentas.

Neįtikėtino masto tyrimas prasidėjo šių metų balandį. Jo metu pareigūnams pavyko prisijungti prie užkoduoto internetinio pokalbio. Nelegali pokalbių sistema „EncroChat“ padėjo susekti nusikalstamos grupuotės planus ir kitus duomenis.

Policijos teigimu, „EncroChat“ pokalbių sistema buvo tikra „kriminalinė turgavietė“. Manoma, kad apie 60 tūkstančių žmonių iš viso pasaulio čia prekiavo neteisėtomis prekėmis, ginklais, planavo nužudymus, pervedinėjo neteisėtus pinigus.

Šios pokalbių svetainės atkodavimas padėjo tirti įvairius nusikaltimus ir kitose valstybėse. CNN teigimu, paviešinus įrašus Anglijoje buvo surengti bent keli sėkmingi reidai ir sučiupti narkotikų platintojai bei sustabdytas beveik 27 tonų narkotikų platinimas tarp Didžiosios Britanijos ir Olandijos.

Šeši sulaikytieji vyrai kilę iš Olandijos. Jiems paskirtas 90 dienų sulaikymas.

comment Skaitytojų komentarai (1)

Sponsored video

Taip pat skaitykite