Angle down Atgal

Nerimas prieš Tokijo olimpiadą: L. Asadauskaitės trauma ir COVID-19 užsikrėtęs E. Matusevičius

Jau liepos 23-ąją dieną Tokijuje bus uždegta olimpinė ugnis, o atidarymo ceremonijoje žygiuos 37 mūsų šalies sportininkai. Tačiau viltingas nuotaikas užtemdė slogios naujienos – prieš kelias savaites penkiakovininkei Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė jojimo varžybose skilo šonkaulis, o ieties metikui Edžiui Matusevičiui diagnozuotas koronavirusas. 

Susirgo po 2 vakcinos dozių

Dar prieš kelias savaites, E. Matusevičius gavo teigiamą COVID-19 rezultatą. Apsisaugoti nuo ligos nepavyko net ir pasiskiepijus 2 vakcinos dozėmis. Saviizoliacijos laikotarpiui einant į pabaigą, sportininkas teigė, jog jaučiasi gerai, tačiau sumažėjo kūno svoris. 

„Numečiau 3–4 kg, nors maitinausi tikrai normaliai, reguliariai. Liga pasiruošimui įtakos tikrai turėjo, nes planavome stovykloje Palangoje „uždėti“ krūvio, tačiau susijaukė planai, o saviizoliacijoje buvo sunku kažką uždirbti“, – Lietuvos lengvosios atletikos federacijai pasakojo sportininkas.

Nors treniruotis visu pajėgumu nebuvo galimybių, E. Matusevičius per likusį laiką dar tikisi pagerinti ne tik sportinę formą, bet ir psichologinę būklę. 

„Neturėjau normalių sąlygų, tad stengiausi judėti su tokiais įrankiais, kokius turėjau. Pradžioje buvo sunku, energijos nebuvo išvis, bet po kelių dienų pasidarė šiek tiek lengviau. Tikiu, kad dar galiu atsigauti psichologiškai, žiūriu pozityviai į olimpines žaidynes ir manau, kad dar turiu laiko pasiekti geresnę sportinę formą“, – cituojama pranešime. 

Šuolis per kliūtį baigėsi nelaime

Praeitą mėnesį jojimo pratybose kartu su žirgu krito ir traumą patyrė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė. 

„Riešėje daug žirgų, jai davė normalų žirgą, tiesiog šis neapskaičiavo atstumo tarp dviejų kliūčių, šoko taip vadinamomis „žirklėmis“, užkliuvo ir krito kartu su Laura“, – portalui 15min pasakojo šiuolaikinės penkiakovės treneris Viačeslavas Kalininas.

Smūgio būta stipraus. Dėl skausmo sportininkė buvo nuvežta pas gydytojus, kur paaiškėjo, kad skilo šonkaulis. Trauma privertė sportininkę praleisti Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatą, kuris praeitą savaitgalį vyko Rusijoje. 

Kaip pasakojo treneris, šiuo metu Laura jau „fechtuoja, bėgioja, tačiau plaukti vis dar skauda“.

Siekiant užtikrinti dalyvių saugumą, į olimpinį kaimelį sportininkai ir aptarnaujantis personalas yra įleidžiami tik likus penkioms dienoms iki pirmojo starto. Todėl dauguma jų tęsia pasiruošimo darbus Lietuvoje. Į Japonijos sostinę jau išvyko plaukikų ir buriuotojų olimpinės rinktinės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite