Angle down Atgal

Nėra prasmės pirkti vitaminų ir mikroelementų

Vitaminų ir mikroelementų tablečių pavidalu vartojimas neduoda mūsų organizmui jokios naudos, paskelbė amerikiečių mokslininkai. Savo išvadas jie publikavo leidinyje „The Guardian“.

Vitaminai neapsaugo nuo ligų, nėra jokio mokslinio pagrindo juos vartoti. Jie gali net pakenkti mums, todėl geriau jų visai atsisakyti, pataria mokslininkai.

Profesorius Edgaras Milleris iš Johnso Hopkinso universiteto Baltimorėje, vienas iš projekto autorių, pabrėžia, kad vitaminų vartojimo madą įvedė farmacijos kompanijos, siekdamos komercinių tikslų. Jos nuolat įtikinėja žmones, kad visiems trūksta vitaminų ir mikroelementų, todėl būtina juos vartoti papildomai, kad išsaugotume sveikatą.

Europos specialistai šį klausimą vertina atsargiai. Jie mano, kad amerikiečių mokslininkai specialiai skelbia tokius garsius raginimus, norėdami sugrąžinti visuomenei nors šiek tiek sveiko proto. Mat žmonės jau pradėjo tikėti, jog galima maitintis tik greituoju maistu, vartoti vitaminus, ir sveikata bus gera. Deja, Europa jau baigia pasivyti JAV varžybose, kas suvartos daugiausia vitaminų ir mikroelementų.

Dideliuose miestuose dauguma gyventojų vartoja kokius nors maisto papildus, tikėdamiesi pagerinti savo organizmo būklę. Ši didelius pelnus nešanti rinkos dalis būna gana stabili net ekonominių krizių metais. Per kelerius pastaruosius metus Europoje atsirado daugiau kaip 70 tūkstančių naujų vitamininių maisto papildų, praneša theguardian.com.

Gydytojų nuomone, didžiausia problema ne ta, kad vitaminai nedaro tokio poveikio organizmui, kaip tikisi tie, kurie juos perka. Problema ta, kad maisto papildai neretai būna kenksmingi, ypač jų perdozuojant.

Reklama tikina žmones, kad jiems ko nors trūks, jeigu nenuris tabletės. Tai yra didžiausia netiesa, nes kiekvienas organizmas yra skirtingas, negalima beatodairiškai vartoti vitaminų ir mikroelementų didelėmis dozėmis, jeigu mes tiksliai nežinome, ko trūksta organizmui.

Anot mokslininkų, reklama ir žiniasklaida kartais atvirai tyčiojasi iš mokslo. Pavyzdžiu gali būti „natūralus magnis“, kurį siūlo pirkti vaistinių reklama. Maisto papilduose negali būti „natūralaus“ magnio, nes tai – tik jo druska, gaunama cheminių reakcijų būdu.

Sakoma, kad vystymasis – tai du žingsniai pirmyn ir vienas atgal. Tikriausiai visuomenė netrukus žengs žingsnį atgal ir rinkoje liks tik tie maisto papildai, kurie tikrai gali būti reikalingi ir nekenkia sveikatai. „Galbūt tada pradėsime auginti salotas ir prieskonius balkonuose?“ – svajoja Ivonne Wawer, Maisto papildų valdybos pirmininkė.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite