Angle down Atgal

Nepritariama VšĮ „Lazdijų ligoninės“ prijungimui prie didesnės ligoninės

Lietuvos ligoninių asociacijos tarybos išplėstiniame posėdyje, kuris vyks šių metų spalio 11 dieną Anykščiuose, ketinama aptarti sveikatos srities aktualijas, galimas Lietuvos ligoninių tinko pertvarkas, jų tikslingumą ir realų poreikį. Bus išklausomos regioninių ligoninių vadovų nuomonės ir argumentai. Minėtame posėdyje dalyvaus VšĮ „Lazdijų ligoninės“ direktorius V. Šimkonis.

Merė A. Miškinienė, siekdama, kad ligoninės vadovas dalyvaudamas posėdyje išsakytų ne asmeninę ar rajono vadovų nuomonę, o bendrą šios srities ekspertų nuomonę, paprašė klausimą dėl ligoninių pertvarkos kuo skubiau aptarti Sveikatos apsaugos, šeimos ir socialinių reikalų komitete.

Komiteto posėdis vyko šių metų spalio 8 dieną. Jo metu komiteto nariai nutarė nepritarti siūlymui mažesnėms rajonų savivaldybių ligoninėms jungtis į tinklą prie didžiųjų ligoninių regioniniu principu. Buvo konstatuota, kad VšĮ „Lazdijų ligoninė“ dirba sėkmingai, dėl to ją prijungti ar reorganizuoti nėra pagrindo. Komiteto narių nuomone, tikslinga skatinti ligoninės teikiamų paslaugų plėtrą bei sudaryti tinkamas sąlygas į Lazdijų ligoninę gydytis atvykti ir kaimyninių šalių gyventojams. Gyventojai turi turėti galimybę kokybiškas, jiems reikalingas gydymo ir prevencines paslaugas gauti VšĮ „Lazdijų ligoninė“.

„Žmogaus sveikata yra brangiausias turtas, tad ligoninė gyventojams gyvybiškai reikalinga. Atsakingai sakau, kad padarysiu viską, kad Lazdijų ligoninė toliau gyvuotų ir veiktų efektyviai. Sieksiu, kad mūsų krašto žmonės kokybiškas, jiems reikalingas gydymo ir prevencines paslaugas, turėtų galimybę gauti Lazdijų ligoninėje. Šią mano idėją palaiko visi savivaldybės vadovai. Tam pritaria ir Sveikatos apsaugos, šeimos ir socialinių reikalų komitetas“, – apie ligoninės svarbą kalbėjo merė Ausma Miškinienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite