Angle down Atgal

Neįtikėtinas archeologų radinys – 3 500 metų bronzinė ranka

Archeologai Šveicarijoje aptiko gluminantį, tačiau kartu labai svarbų radinį. 3 500 metų senumo bronzinė ranka su auksiniu rankogaliu aplink riešą buvo palaidota antikiniame kape.

Šioje Europos dalyje iki šiol nebuvo atrasta nieko panašaus, todėl tyrinėtojai nėra visiškai tikri, su kuo jiems teko susidurti. Tai yra akivaizdus galios simbolis, tačiau kol kas lieka neaišku, ar tai yra maža didesnės skulptūros dalis, ar pagrindinis lazdos ornamentas.

Šis keistas radinys šiuo metu yra tiriamas ir visi atsakymai turėtų paaiškėti per kelis mėnesius. Remiantis išankstiniu radioaktyviosios anglies datavimo metodu, manoma, kad šios bronzinės rankos amžius gali siekti 1500–1400 metų prieš Kristų. Toks datavimas leidžia daryti prielaidą, kad tai gali būti seniausia pasaulyje bronzinė dalis, simbolizuojanti žmogaus kūno dalį. Jei tai iš tiesų yra skulptūra, ji netgi gali būti seniausia bronzinė skulptūra Europoje.

Mokslininkų teigimu, Centrinėje Europoje dar nebuvo rasta panašios skulptūros, priklausančios bronzos amžiui, – tai išties nepaprastas ir unikalus objektas.

Parengta pagal Iflscience.com

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite