Angle down Atgal

Neatsakingų žvejų paliktas valas gulbiukui galėjo kainuoti gyvybę

Praėjusią savaitę, gavę pranešimą, kad Joniškio rajone žolėse įsipainiojęs gulbės jauniklis, į įvykio vietą su pranešėju nuvyko Šiaulių valdybos Pakruojo aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

Pamatę plūduriuojantį gulbės jauniklį, aplinkosaugininkai į pagalbą pasitelkė Joniškio priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, kuri nedelsiant sureagavo į iškvietimą, priplaukė ir išvadavo žvejybiniame vale įsipainiojusį jauniklį.

Valas buvo apsivijęs apie gulbiuko kojas ir sparną, taip pat baimintasi, kadį koją gali būti įsikabinęs ir žvejybinis kabliukas. Sužeistą vandens paukštį teko vežti veterinarams – jie geranoriškai sutiko apžiūrėti gulbiuką ir išnarpliojo likusį valą. Jauniklis buvo saugiai sugrąžintas ir paleistas atgal į vandens telkinį.

Neatsakingi žvejai išmetė nutrūkusį žvejybinį valą, sužalojusį gulbės jauniklį, bet neabejingų žmonių rūpesčiu gulbiukas buvo išgelbėtas. 

AAD pareigūnai dėkoja gyventojams už sąmoningumą ir apie pastebėtus gamtosaugos pažeidimus prašo pranešti skubiosios pagalbos tarnybų telefonu 112 arba tiesiogiai AAD telefonu 8 (5) 273 2995.

Aplinkos apsaugos departamento informacija

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite