Angle down Atgal

Naujos statuto nuostatos - didesnės pareigūnų algos

Vidaus reikalų ministerija teikia Vyriausybei Vidaus tarnybos statuto pataisas, kurios sudarytų galimybę didinti pareigūnų atlyginimus. Pagal numatomą projektą, kasmet pareigūnų pareiginis koeficientas didėtų po 0,4, o tai kiekvieno jų kišenę galėtų papildyti po 52,2 euro.

Pareigūnų algų didinimui kasmet reikėtų po maždaug 17 mln. eurų. Naujosios statuto nuostatos atvertų teisines galimybes didinti pareigūnų darbo užmokestį, bet tam pinigų skirti turėtų nuspręsti Vyriausybė ir Seimas.

Statutinės vidaus reikalų sistemos tarnybos 2015-2017 m., vykdydamos pertvarkas, jau sutaupė daugiau nei 17 mln. eurų, nurodo Vidaus reikalų ministerija išplatintame pranešime.

„Dalį lėšų tarnybos surinks įgyvendindamos struktūrinius ir valdymo pokyčius, tačiau rasti tiek pinigų vien iš vidinių resursų - nerealu. Premjeras yra sakęs, kad turime skatinti tuos, kurie žengia pertvarkų keliu ir patys taupo. Tikiuosi, kad lėšų pareigūnų algoms didinti bus skirta iš pokyčių krepšelio“, - sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

„Natūralu, kad pareigūnai norėtų greitesnio atlyginimų kilimo, tačiau manau, jog pasiektas kompromisinis variantas kaip reikiant pagerintų kasdien gyvybe rizikuojančių pareigūnų buitį“, - aiškina vidaus reikalų ministras E. Misiūnas. Anot ministro, gerėjant ekonominei padėčiai prie spartesnio pareigūnų algų didinimo bus galima grįžti.

Kai kurių tarnybų pareigūnai šiandien uždirba vos daugiau nei minimalų atlyginimą, nors jų darbas susijęs su kasdieniais iššūkiais ir pavojais.

Naujoje statuto redakcijoje atsiranda ir daugiau socialinių garantijų pareigūnams: besilaukiančioms, neseniai pagimdžiusioms pareigūnėms, taip pat vienišiems tėvams viršvalandžiai tarnyboje galės būti skiriami tik jiems raštu pasirašius sutikimą; rotuojamiems pareigūnams negalės būti mažinamas atlyginimas.

Statuto pakeitimuose taip pat numatyta ir išlyga - nelieka bendros metinės leistinos viršvalandžių sumos. Tai reiškia, kad esant tarnybinei būtinybei (esant ekstremalioms, nepaprastoms situacijoms) pareigūnai gali būti iškviesti į tarnybą ir dirbti tiek, kiek reikia. Už tai jiems turi būti atitinkamai atlyginama.

„Numatomi pakeitimai palengvintų Vadovybės apsaugos departamento darbo organizavimą, kai pareigūnai kartais visą parą turi būti šalia saugomų asmenų. Be to, viršvalandžiai puiki galimybė jaunesniems pareigūnams papildomai užsidirbti“, - aiškina vidaus reikalų ministras.

Statuto pakeitimams dar turės pritarti Vyriausybė ir Seimas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite