Angle down Atgal

Naujoji Taryba: laukia kelios rokiruotės dėl postų

Paaiškėjo, kuriuos politikus Šiaulių miesto gyventojai nori matyti Tarybos narių kėdėse. Tiesa, į jas sės ne visi išrinktieji – kai kurie svarsto apie galimybę savo vietą užleisti bendrapartiečiams, surinkusiems mažiau balsų.

„Gali nutikti visko"

Daugiausiai, 16 mandatų, gavo Visuomeninis rinkimų komitetas „Artūro Visocko sąrašas „Dirbame miestui“. Komiteto lyderis ir antrajai mero kadencijai perrinktas A. Visockas sakė, kad visi 15 jo politinių bendražygių duos priesaiką ir dirbs. „O po to nežinosi: kas išvažiuoja, kas negali suderinti su darbu. Keturi metai – ilgas laiko tarpas, gali nutikti visko“, – pastebėjo A. Visockas.

Tris mandatus gavo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. „Buvau apsisprendęs dar prieš rinkimus: jeigu pateksiu, dirbsiu“, – sakė Tarybos nariu išrinktas Aurimas Žvinys ir pridūrė manantis, kad dirbs ir jo kolegos: „valstiečiai“ Egidijus Elijošius ir Vytautas Juškus.

Tris mandatus taip pat gavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Konservatorius Jonas Bartkus patvirtino neišsižadėsiantis Tarybos nario mandato. Anot jo, to neturėtų padaryti ir bendrapartiečiai, patekę į Tarybą: Martynas Šiurkus ir Rimundas Domarkas.

Apie mandatą sužinojo iš žurnalistų

Į Šiaulių miesto merus kandidatavęs Valerijus Simulikas nustebo sužinojęs, kad buvo išrinktas į Tarybą. „Nežinojau – iš jūsų išgirdau. O kas dar pateko?“ – klausė jis. Trumpai pasvarstęs, V. Simulikas sakė, kad Tarybos nario mandato greičiausiai atsisakys ir liks dirbti Seime. Iš Seimo nario suburto rinkimų komiteto rinkėjai į Tarybą delegavo dar du kandidatus: Juozą Pabrėžą ir Denį Michalenko. Ketvirtojoje vietoje liko Pranciškus Trijonis – būtent jam ir atitektų mandatas, jeigu V. Simulikas pasitrauktų.

Po du mandatus į Tarybą gavo Darbo partija ir Lietuvos socialdemokratų partija. Darbo partijos atstovas Marijus Velička teigė, kad tiek jis, tiek kolegė Danguolė Martinkienė Tarybos kėdžių neužleis. Socialdemokratas Gintautas Sitnikas pirmadienio rytą aiškino, kad su kolega Edvardu Žakariu nesvarstė: pasiliks ar ne Tarybos nario mandatus. „Laukiame galutinių rezultatų. Tik neseniai išsiskirstėme, todėl kalbėti dar anksti“, – sakė jis.

Iš Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio rinkėjai į Tarybą delegavo du politikus: Vaidą Bacį ir Giedrę Mendozą Herrerą. Trijų rajono mokyklų vadovu dirbantis V. Bacys teigė, kad pirma turi pasitarti su Šiaulių rajono valdžia – tik tuomet galės pasakyti, ar dalyvaus naujosios Tarybos veikloje. Jeigu V. Bacys atsisakytų mandato, jo vietą užimtų trečioje vietoje likęs Aurimas Lankas.

Taip pat skaitykite: Antro etapo nebus: Šiauliams antrą kartą vadovaus Artūras Visockas

Rinkimų rezultatų belaukiant: nuotaikos Šiaulių miesto partijų štabuose (rezultatų žemėlapiai)

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite