Angle down Atgal

Naujagimių tėveliai nusivylę: kraitelių turinys neatitinka pažadų

Portalo Etaplius.lt redakciją pasiekė mamytės laiškas, kuriame moteris dėsto nusivylimą Šiaulių miesto savivaldybės skiriamais naujagimių kraiteliais. Pasak jos, kraitelių turinys – nė iš toli nepanašus į tą, kurį meras vasarą įteikė pirmajai šeimai.

Daugiau skaitykite: Į Moters ir vaiko kliniką atskrido angelas bei pirmasis kraitelis (vaizdo reportažas)

Savivaldybė pritrūko naujagimio kraitelių

„Esu viena iš Šiaulių miesto mamyčių, sulaukusių plačiai reklamuoto Naujagimio kraitelio Šiaulių mieste deklaruotiems naujagimiams. Deja, teko stipriai nusivilti, kadangi ši akcija, turėjusi taip džiuginti naujuosius tėvelius dosnia parama (kraitelio vertė, kaip buvo skelbiama, yra 300 eurų), tapo visišku fiasko, kurį netgi drįsčiau vadinti pasityčiojimu...

Nesu tikra, ar pats meras turėjo progos įvertinti, kas yra dalijama vėliau naujagimių susilaukusiems tėvams, tačiau pamenu, jog pirmąjį kraitelį meras įteikė pats. Tolimesni kraiteliai, dalinti be mero priežiūros, yra toli nuo to, ką pats meras taip garbingai įteikė pirmajai šeimai.

Teko ne tik girdėti, bet ir pamatyti ir palyginti pirmojo kraitelio sudėtį su vėliau dalinamomis dovanomis. Su ne viena mama diskutavome, jog tie, kuriems pats meras neatnešė kraitelio, gavo visiškai skelbimo neatitinkantį davinį. Asmeniškai mano gautas kraitelis yra JAU KOREGUOTOS SUDĖTIES, mat prieš tai jį gavusios mamos buvo šoko būsenoje, kai sulaukė daiktų be jokių etikečių ar daiktų, netinkamų naujagimiams.

Pavyzdžiui, į kraitelį įėjo lavinamasis kilimėlis, o kitoje jo pusėje rašoma, jog jis netinkamas vaikams iki 3 metų. Tėvams išreiškus pasipiktinimą, šie buvo pakeisti į kitus lavinamuosius kilimėlius, kaip ir neaiškios kilmės higienos priemonės.

Mane nuoširdžiai stebina tai, jog dabar visos naujagimių susilaukusios šiaulietės turbūt yra Lenkijos pilietės, mat praktiškai visos higienos priemonės (išskyrus skysčius), kurios turi kažkokios informacijos ant įpakavimų, neturi lietuviškų etikečių. Mano supratimu, produkcija yra gaminama ir platinama Lenkijoje, todėl ir informacija pateikiama lenkiškai, arba į kitas šalis eksportuojamų šalių kalbomis, tačiau lietuviškos informacijos rasti nepavyko. Be abejonės, daug proto kaip naudoti žirklutes ar termometrą nereikia, tačiau ar nėra privaloma pateikti esamos šalies informacinį paketą?

Norėčiau pabrėžti pagrindinę skelbtą mintį - <...> „Šiaulių miesto naujagimio kraitelį sudaro tik iš kūdikiui ir aplinkai nekenksmingų ir tarptautinius standartus atitinkančių medžiagų pagaminta produkcija: rankšluostis, pledas, vystyklai, drabužėliai, žaisliukas, paklotėliai, hipoalerginių sauskelnių pakuotė, lavinimo kilimėlis, vaiko patalynės komplektas, taip pat kūdikio priežiūros rinkinys, kuriame – profesionalaus tikslumo bekontaktis skaitmeninis termometras, kremai, žirklutės, plaukų, nosytės priežiūros ir kitos priemonės. Dar vienas didelis rankšluostis bus skirtas mamai. Visos dovanos bus sudėtos į patogią ir tvirtą miesto simbolika papuoštą dėžutę. <...>.

Su Jumis pasidalinsiu nuotraukomis daiktų, kurie buvo padovanoti, o kokybės ar sudėties net negaliu komentuoti, mat negaliu atsakyti nei kur didžioji dalis produkcijos yra gaminta, nei iš ko ar net kaip reikia ją prižiūrėti... Nėra jokių faktą liudijančių etikečių, tik ranka pridėti rašteliai, kurie, deja, surašyti dar ir su gramatinėmis klaidomis...

Kas liečia pampersus – dovanos yra įteikinėjamos vėluojant (saviškę gavome 18 dienų nuo gimimo), tad pirmo numerio (ant pakuotės vadinama – newborn – naujagimiui (2-5 kg)), deja, neturėjome progos net praplėšti... Taigi, 2 pakeliai pampersų bus tiesiog nepanaudoti.

Norėčiau paminėti ir tai, jog ant minimų pampersų papildomai užklijuota lenkiška etiketė, nes jie skirti Lenkijos rinkai... Ant kai kurių pakuočių radau ir akcijas liudijančius lipdukus. Kyla klausimas, ar taip siekiama vėlgi papildomai sutaupyti jau ir taip neišnaudotus 300 eurų?

Dar norėčiau paminėti ir faktą, jog dovanojant kraitelį neatsižvelgiama į tai, kas visgi įeis į sudėtį, mat jau ne vienas berniukas gavo rožinių daiktų, kaip ir mergaitės sulaukė futbolo kamuoliais dabintų seilinukų... Regis, kas gi čia tokio, tačiau mano akim tai tiesiog parodo, jog darbas atliekamas atsainiai, be jokios kompetencijos ir per daug nesirūpinant kas ir kaip... „Džiaugsis ką gavo – gi už dyką“.

Be abejonės, daug kas pagalvos, jog „dovanotam arkliui į dantis nežiūrima“, ar „kitų miestų šeimos išvis nieko negauna“. Pilnai sutinku su šiomis pozicijomis, tačiau labai apmaudu, kai taip akivaizdžiai yra plaunami pinigai. Kraitelis jokiais būdais nesiekia 300 eurų sumos.

Turėjom auksinį tualetą, auksinius miltus, bei auksinius įrankius ir kt. Ar atėjo laikas auksiniui naujagimio kraiteliui? Paliksiu tai nuspręsti Jums.

Diskutavome su mamomis, jog galbūt būtų buvę geriau, jei šios lėšos būtų skirtos vaikų žaidimų aikštelių įrengimams, ar bent jau būtų išmokėta kraitelio vertės piniginė išmoka, mat Šiaulių rajonas naujagimių susilaukusioms šeimoms skiria 300 Eur sumą, išmokamą per 2 kartus. Tačiau tokiu būdu turbūt nepavyktų padaryti gražaus pinigėlio kitų sąskaita už Šiaulių miesto naujagimių dovanas atsakingiems asmenims?

Būtų išties malonu, jei Šiaulių miesto savivaldybė visgi susiimtų, dovanotų tai, ką skelbė kad dovanos, o nuskriaustoms šeimoms vienaip ar kitaip kompensuotų neišpildytus pažadus.

Dar kartą dėkoju už skirtą laiką ir tikiuosi, jog ši informacija bus paviešinta, o žmonės, atsakingi už šį darbą, bus patraukti atsakomybėm, miesto savivaldybė visgi susiimtų, dovanotų tai, ką skelbė kad dovanos, o nuskriaustoms šeimoms vienaip ar kitaip kompensuotų neišpildytus pažadus.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite