Angle down Atgal

Natalja Fatkulina: Kokybiškam švietimui reikia studijų ir mokslo kokybės

Švietimas itin jautri sritis mūsų šalyje. Mokytojų streikai iš ministro posto išvertė buvusią ministrę. Atliktas švietimo auditas kalbas apie skęstanti laivą tik patvirtino. Natalja Fatkulina, buvusi švietimo ir mokslo viceministrė, o dabar sėkmingai dirbanti VU viltingai žvelgia į švietimo atsinaujinimą, tačiau, kad pokyčiai įvyktų reikalingas ne tik valdžios bet ir visuomenės susikalbėjimas vieniems su kitais. Apie švietimo ateitį bei dabartį prof. dr. Natalja Fatkulina prabilo itin atvirai.

Jūs savo gyvenimo didžia dalį skiriate švietimui,sakykite kaip jūsų akimis vystosi švietimo politika mūsų šalyje?

Manyčiau, švietimo politika vykdoma kokybiškai ir efektyviai. Tačiau tenka pastebėti, kad švietimas – labiausiai reformuojama sritis Lietuvoje, kas sudaro daugiau prielaidų suklysti. Ne visos reformos efektyviai įgyvendinamos.

Ko reikia, kad švietimas mūsų šalyje būtų gerbiamas ir nekiltu streikai, kokie buvo su mokytojais?

Manyčiau, švietimas yra gerbiamas mūsų šalyje, kaip yra gerbiami mokytojai ir dėstytojai. O reikia, kad mokytojai gerbtų save ir kolegas, bet nekenktų mokytojo profesijos prestižui. LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos „užgrobimas“, lipimas pro langus, revoliuciniai veiksmai, stalų laužimas negali būti traktuojami kaip demokratinis dialogas. Jeigu bendravimas bus konstruktyvusis, jis bus efektyvus, tada nereikės streikų.

Kaip kurti sėkmės istoriją mokytojams, dėstytojams, mokslininkams?

Tikėti savimi, mylėti savo profesija, vaikus ir žmones, kurti, bet ne griauti.

Jūs buvote ir švietimo viceministrė sakykite, ko trūksta dabartinei vyriausybei?

Trūksta profesionalumo ir politinės vienybės. „Profesionalų“ Vyriausybės kai kurie sprendimai yra labai neprofesionalūs. O žmonės be politinės patirties nesugeba prisiimti atsakomybės.

Jums svarbios ir medicinos srities studijos. Kokia padėtis šioje srityje mūsų šalyje?

Medicinos studijos yra vienos patraukliausių ir paklausiausių šalyje. Studentai ateina labai motyvuoti ir mokosi labai intensyviai. Vilniaus universitetas turi puikiai valdoma studijų kokybės sistema.

Kokia realybė laukia šalies universitetų?

Sudėtinga prognozuoti. Jeigu universitetai nesiims kokybės politikos, studijų tarptautinių ir naujovių diegimo strategijos, jie rizikuoja tapti nekonkurentabilūs ir jų veikla nutrūks.

Kaip manote,kas valstybė tinkamai turėtu sudominti jaunimą studijuoti Lietuvoje?

Pirmiausia, padaryti studijas nemokamomis arba už simbolinį mokestį. Antra, suteikti daugiau galimybių tiek gilinti kompetencijas užsienio universitetuose pagal mainų programas, tiek daugiau galimybių stiprinti socialines ir asmenines kompetencijas vidinių resursų dėka.

Konkurencingas švietimas Lietuvoje prasidėtu nuo?

Studijų ir mokslo kokybės.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite