REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2022 m. Balandžio 22 d. 11:06

Namų remontas: kaip pasiruošti?

Panevėžys

Freepik.com nuotr.

Reporteris DovilėŠaltinis: Etaplius.lt


213790

Ruošiatės remontuoti namus? Viskas gali atrodyti ne taip paprasta, kaip manėte. Dažnai namų savininkai susiduria su nerimu, įrankių trūkumu, o kur dar įvairūs sprendimai, kuriuos reikia priimti. Tad kaip pasiruošti namų remonto etapui?

Susikurkite viziją ir projektą

Vienas pirmųjų darbų – mintyse ar ant popieriaus susikurti būsimo rezultato viziją. Jeigu negalite sugalvoti visų detalių, ieškokite naudingų patarimų ir idėjų dizaino, namų remonto žurnaluose, internete, apie madingas tendencijas pasikalbėkite su specialistais. Tuomet galima nuspręsti, kuris variantas jums tiks labiausiai. Be viso to, vertėtų atkreipti dėmesį, kad namuose būtų išlaikomas vientisumas, raštų ir spalvų gama. Taip bus lengviau susikurti harmoningą erdvę, kurioje derės visos, net ir mažiausios, interjero detalės.

Turint viziją galima sukurti būsimo rezultato projektą. Matysite realų vaizdą, kaip atrodys namai po remonto, bus lengviau susikalbėti su darbininkais, nurodyti, ko norite.

Į parduotuvę – tik su sąrašu

Kai turėsite viziją, kaip atrodys jūsų namai, reikėtų apgalvoti svarbiausius pirkinius. Realus pirkinių ir kitų reikmių sąrašas palengvins būsimo namų remonto sąmato skaičiavimą. Pravartu rengiant tokį sąrašą sukurti kelias grafas, pavyzdžiui, norų ir būtinybių grafas. Matant viską, ko reikės bus lengviau apskaičiuoti, kiek finansų teks skirti remonto darbams.

Biudžetą remontui pravartu apspręsti iš anksto. Turint visų reikiamų įrankių ir priemonių sąrašą galėsite lengvai pamatyti ar neviršysite numatyto sumos. Taip pat matoma sąmata leis apsispręsti ar galite kreiptis į dizainerius ar meistrus dėl paslaugų suteikimo. Jei priemonių sąrašas viršija numatytą biudžetą, galėsite atsisakyti kai kurių sprendimų arba atidėti remontą, kol sukaupsite reikalingą sumą.

Net jei manote, kad pinigų svajonėms įgyvendinti pakaks, vertėtų numatyti bent 10–15 % sumos nenumatytoms išlaidoms.

Planuokite savo laiką

Svarbu ne tik susidaryti namų remonto biudžetą, bet ir nustatyti tikslų terminą, per kurį planuojate atlikti visus darbus. Tai padės komunikuojant su darbininkais, meistrais, dizaineriais ar rangovu, ypač tada, jei jūs numatote didesnio masto namų remontą. Tokiu atveju jums pravers ir patyręs rangovas. Juk profesionalai geriau išmano visus statybų, namų remonto ir renovacijos niuansus, todėl darbai vyks sklandžiau ir be papildomo streso. Ieškant specialisto, kuriam patikėsite visų darbų planavimą ir priežiūrą, būtina kruopščiai atlikti namų darbus – peržiūrėkite rangovo portfolio, jei įmanoma, išklausykite buvusių klientų rekomendacijas. Patariama prieš samdant rangovą pabendrauti bent su keliais kandidatais. Taip galėsite palyginti skirtumus, privalumus ir minusus bei pasirinkti jums tinkamiausią žmogų.

Atlaisvinkite patalpas

Apsvarstykite, ar remontas apims visus namus ar tik kai kurias erdves. Jei remonto metu darbai vyks visame name ar bute, galbūt verta paieškoti laikinos vietos gyventi. Išmėtyti įrankiai, išgriautos sienos, dažų kvapas bei statybinė netvarka gali apsunkinti kasdienybę.

Jei remonto darbai bus atliekami tik kai kuriose erdvėse – atskirkite gyvenamas ervdes, kad nekamuotų dulkės, triukšmas ir panašiai.

Prieš kviečiantis darbininkus būtina atlaisvinti erdves nuo baldų, dekoro elementų. Patalpos turėtų būti visiškai tuščios, kad pakaktų vietos darbams, tačiau jei neturite kur patraukti esamų baldų, būtina pasirūpinti, kad jie nenukentėtų. Apdenkite juos antklodėmis, plėvelėmis, kad jų nesugadintų dulkės, dažai ir kitos priemonės.

Platų darbo įrankių asortimentą galite rasti internetinėje parduotuvėje specialist.lt

 

Remiamas turinys

 



REDAKCIJA REKOMENDUOJA