Angle down Atgal

Mu­zi­ka ga­li pa­dėti įžieb­ti aistrą po­ro­je

Dau­ge­lis žmo­nių pri­si­pažįs­ta, kad jau­čia gilų emo­cinį ryšį su mu­zi­ka: tam tik­ros dai­nos pa­ke­lia nuo­taiką, su­ža­di­na pri­si­mi­ni­mus ar tie­siog pa­de­da su­si­kaup­ti dar­bui. Mu­zi­ka kas­dien da­ro įtaką mūsų gy­ve­ni­mui, tik galbūt jos ge­rai ne­įver­ti­na­me.

Muzikos poveikis santykiuose

Psichologė bei psichoterapeutė Genovaitė Petronienė sako, kad muzika – labai svarbus akcentas santykiuose ir tai reikėtų išnaudoti. Poros tarpusavio ryšį labai sustiprina romantiški ritualai: bučinys, grįžus namo, penktadienio vakaras skiriamas filmų peržiūrai, klasika tapusi ir vakarienė žvakių šviesoje.

„Kita vertus, svarbu tai, kad kiekvieną tokių ritualų pastiprina fone skambanti muzika. Būtent muzika ir jos kuriama nuotaika veikia daug stipriau nei, pavyzdžiui, pati vakarienė. Tokiu būdu muzika sujaudina, paveikia, o pokalbiai tampa gilesni, jausmingesni. Net ir tos poros, kurios nemėgsta klausytis muzikos kartu, pastebės, kad pasimatymo metu ji sukuria ypatingą nuotaiką, kuri perduodama vienas kitam“, – kalba G. Petronienė.

Muziką galima taikyti ir kaip terapinę priemonę. Dažnai žmonės susikaupusias emocijas bando išlieti sportuodami, tačiau tam tikros dainos taip pat gali pagelbėti. Kai kurie praktikuoja ir lanko muzikos terapiją, kuri tampa vis populiaresnė. Panašų metodą galima pritaikyti ir namuose.

„Tarkime, jei partneris guodžiasi, kad patyrė stresą, jaučia nerimą darbe, užleiskite trankią muziką ir pagal ją šokite, dainuokite, šokinėkite. Taip išlaisvinsite susikaupusias neigiamas emocijas ir pasijusite kur kas geriau. Tokiais atvejais pirmiausia rekomenduočiau klausytis muzikos, kuri atspindi dabartinę nuotaiką, o kita daina turėtų būti priešinga. Pavyzdžiui, jei partneris liūdnas, pirma verčiau rinktis ramią dainą, liūdnesnę, o kitą – linksmą bei džiaugsmingą“, – pataria psichologė.

Dalykitės dainomis subtiliai

Nenuostabu, kad dažnai muzikos skonis poroje išsiskiria. Anot psichoterapeutės, poroje gali kilti ir nesutarimų, kai vienas iš partnerių reikalauja priimti savo mėgstamą muzikos stilių.

Dažniausiai žmonės, bandydami kitą priversti pamėgti tai, kas jam ar jai patinka, elgiasi labai nesubtiliai. Pavyzdžiui, mašinoje paleidžia patinkančią dainą ir tikisi arba net reikalauja, kad kitas asmuo ją priimtų. Tai gali įžiebti poroje konfliktų.

„Jei norisi, kad partneris atsivertų naujam muzikos skoniui, reikėtų padaryti keletą paprastų žingsnių. Visų pirma negalima iš kito žmogaus reikalauti kažką pamėgti. Pabandykite parodyti, kuo jus muzikos stilius ar tam tikra daina žavi. Papasakokite, kokie tai muzikantai, kodėl jums patinka tos dainos motyvas, kokių emocijų sukelia. Žmonės juk užkrečia vieni kitus išbandyti naujų dalykų, ypač kai juos sieja romantiški santykiai. Net nepastebi, kaip priimi tai, ką mylimasis mėgsta žiūrėti, klausytis ar veikti“, – teigia psichoterapeutė.

Į muzikos dalijimąsi galima pasižiūrėti kūrybingai. Ypač kai poros negyvena kartu, partnerio dieną gali praskaidrinti tinkamai parinkta daina.

Muziką galima siųsti partneriui kaip mažas nuotaikos dovanėles. „Pavyzdžiui, nusiųskite dainą ar jos iškarpą, kuri jums patinka. Tokiu būdu ne tik parodysite, kokia muzika jus žavi, tačiau mylimas žmogus, pasiklausęs atsiųstos dainos, pajus jūsų nuotaiką, emociją. Artėjant vienai romantiškiausių švenčių, Valentino dienai, galima mylimąjį nustebinti, sukuriant specialų muzikos grojaraštį. Kartais su dainomis ir mėgstama muzika galime pasakyti daugiau ar sužadinti kitam daugiau teigiamų emocijų, nei tiesiog rašydami ar kalbėdami“, – sako G. Petronienė.

Parengta pagal pranešimą spaudai

Išnaudokite virtualias pramogas

Kai pasaulį kausto koronaviruso pandemija, virtualūs renginiai ir pramogos gali praskaidrinti poros kasdienybę. Įvairūs koncertai ar operos yra prieinami vos vienu mygtuko paspaudimu.

„Pažįstu žmonių, kurie kartu klausosi koncertų, operų, mėgaujasi spektakliais. Ir tai atsiliepia kaip labai gera patirtis, kadangi tu nurimsti, nepatiri galimų trikdžių, fiziškai esant salėje. Dažnai klausomės muzikos tiesiog kaip fono, o realus prisėdimas klausytis muzikos – tai meditacija, kurios metu mūsų mintys nurimsta, žmogus susikaupia ir mėgaujasi muzikos teikiama emocija. Toks pasimatymas tikrai atneš naujų spalvų į poros santykius“, – sako G. Petronienė.

Pasak psichologės, karantino metu labai svarbu skirti laiko sau, pamedituoti, o tai taip pat galima pasiekti, klausantis muzikos.

Tiek turintiems porą, tiek vienišiems žmonėms būtina atrasti laikotarpį, kurį skirsite tik sau ir klausysite tik tai, kas jums patinka. Pavyzdžiui, norint pailsėti arba kažko išmokti, galima klausytis meditacinių įrašų, paskaitų, kuriose galite rasti atsakymų į daugelį jums rūpimų klausimų: kaip nurimti, susitvarkyti su stresu arba ką daryti, jei stringa intymūs santykiai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite