Angle down Atgal

Muitinės kriminalistai sulaikė keturias grynųjų pinigų kontrabandos siuntas

Muitinės kriminalistai pastaruoju metu sulaikė keturias grynųjų pinigų kontrabandos siuntas: 118 tūkst. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų ir 52 tūkst. eurų.

Trys iš jų sulaikytos Panemunės kelio poste (gabenant iš Karaliaučiaus), viena aptikta iš Didžiosios Britanijos važiavusio siuntų pervežėjo automobilyje, ketvirtadienį pranešė Muitinės kriminalinė tarnyba (MKT).

Dvi siuntas Panemunės kelio posto muitininkai sulaikė rugpjūčio 31 dieną, patikrinę iš Karaliaučiaus važiavusį automobilį „Mercedes-Benz“.

Juo vykę du Rusijos piliečiai nedeklaravę mėgino įvežti didelę pinigų sumą: vienas buvo paslėpęs daugiau nei 11 tūkst. eurų, pas kitą pareigūnai rado virš 10 tūkst. eurų. Pinigai buvo sulaikyti, abu Rusijos piliečiai po apklausos paleisti, skyrus kardomąją priemonę – dokumentų paėmimą.

Trečioji pinigų kontrabanda Panemunės kelio poste sulaikyta rugsėjo 4 dieną, kai į Lietuvą iš Rusijos automobiliu „Volkswagen“ įvažiavo Rusijos pilietis.

Pas vairuotoją rankinėje iškart rasta 10 tūkst. eurų, o dar 20 tūkst. vyriškis buvo paskubom užsikišęs už kelnių. Šie pinigai per patikrinimą tiesiog iškrito iš drabužių.

Iš viso šis asmuo gabeno daugiau nei 31 tūkst. eurų grynųjų pinigų kontrabandą.

Pasak MKT, vyriškis teisinosi gabenęs įmonės pinigus ir tiesiog pamiršo deklaruoti. Jis buvo sulaikytas parai, o po apklausos paleistas, skyrus kardomąją priemonę – dokumentų paėmimą.

MKT Klaipėdos skyriuje dėl šių atvejų buvo pradėti du ikiteisminiai tyrimai, jiems vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai.

Tyrimas dėl rugpjūčio 31 dienos sulaikytos pinigų kontrabandos jau užbaigtas ir perduotas teismui. Tyrimas dėl rugsėjo 4 dieną sulaikytos kontrabandos teismui bus perduotas artimiausiu metu, prašant užbaigti procesą teismo baudžiamuoju įsakymu.

Didžiausia grynųjų pinigų kontrabanda buvo sulaikyta rugsėjo 2 dieną, kelyje Lazdijų apylinkėse.

Čia Kauno teritorinės muitinės mobiliųjų grupių posto patrulis apie 3 val. nakties patikrinimui sustabdė krovininį mikroautobusą „Mercedes-Benz“.

Mašiną vairavęs Lietuvos pilietis pareigūnams teigė gabenantis siuntas iš Didžiosios Britanijos į Lietuvą. Patikrinus krovinį, vienoje iš gabentų dėžių rasti polietileniniai paketai, pilni banknotų – iš viso šitaip buvo paslėpta 118 tūkst. 315 Didžiosios Britanijos svarų sterlingų.

Nelegaliai gabenti pinigai sulaikyti, dėl šio grynųjų pinigų kontrabandos atvejo pradėtas ikiteisminis tyrimas MKT Kauno skyriuje, tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūra.

Šiemet Lietuvos muitinėje pradėta jau 11 ikiteisminių tyrimų dėl grynųjų pinigų kontrabandos. Sulaikyta 379 tūkst. eurų ir 118 tūkst. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų.

Lietuvos muitinė primena, kad kertant ES išorines sienas, privaloma deklaruoti grynaisiais pinigais ežamą didesnę nei 10 tūkst. eurų sumą ar atitinkamą sumą kita valiuta.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite