Sportas2019 m. Sausio 13 d. 15:30

Motociklininkas T. Jančys „Africa Eco Race“ ralyje užėmė 22-ąją vietą

Organizatorių nuotr.

67727

Sekmadienį Dakare finišavo 11-asis „Africa Eco Race“ ralis. Lietuvos motociklininkas Tomas Jančys jame užėmė 22-ąją vietą.

Paskutiniame simboliniame etape dalyviai įveikė simbolinį 22 km greičio ruožą ir finišavo Senegalo sostinėje Dakare.

Etape nugalėjo patyręs norvegas Palas Andersas Ullevalseteris (KTM) - 10 min. 26 sek. Bendroje įskaitoje jis liko antras.

Pirmą kartą „Africa Eco Race“ čempionu tapo italas Alessandro Botturi („Yamaha“). Jis 4 min. 54 sek. aplenkė P. A. Ullevalseterį. Trečiąją poziciją užėmė italas Simone Agazzi („Honda“, +2:28.06).

Šių varžybų debiutantas T. Jančys su KTM motociklu čempionui pralaimėjo 23 val. 18 min. 13 sek. Paskutiniame etape mūsiškis buvo 27-as.

Automobilių ir sunkvežimių lenktynėse triumfavo prancūzas Jeanas Pierre'as Strugo („Optimus MD“). Jis net 1 val. 22 min. 13 sek. aplenkė antroje vietoje likusį tautietį Davidą Gerardą („Optimus MD“).

Paskutinį etapą laimėjo dar vienas prancūzas Filippe'as Gosselinas („Optimus MD“).

Tarp sunkvežimių vairuotojų greičiausia buvo portugalė Elisabete Jacinto („Man“). Ji bendroje automobilių ir sunkvežimių įskaitoje pasiekė ketvirtą rezultatą.

Lietuvių Ginto Petraus ir Povilo Valaičio ekipažas su „Toyota Hilux“ iš lenktynių pasitraukė po šeštojo etapo.

„Africa Eco Race“ lenktynėse startavo 45 motociklininkai ir 46 automobiliai bei sunkvežimiai. Dalyviai iš viso nuvažiavo per 6000 km Maroke, Mauritanijoje ir Senegale.