Sportas2018 m. Balandžio 21 d. 08:08

Motociklininkas A. Gelažninkas iškovojo teisę dalyvauti Dakaro ralyje

35264

Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas pasiekė Maroke pasibaigusio Merzūgos ralio finišą ir pelnė teisę startuoti Dakaro ralyje.

Penktadienį vykusiame paskutiniame - penktajame - etape A. Gelažninkas su KTM motociklu užėmė 23-iąją vietą. Lietuvis buvo greičiausias tarp „Enduro“ klasės lenktynininkų.

Etapo nugalėtoju tapo čilietis Pablo Quintanilla („Husqvarna“). Jo laikas - 38 min. 12 sek. Antras buvo Dakaro ralio vicečempionas argentinietis Kevinas Benavidesas („Honda“, +3 sek.), trečias - australas Toby'is Price'as (KTM, +6 sek.).

A. Gelažninkas nugalėtojui pralaimėjo 5 min. 35 sek.

Bendroje Merzūgos ralio įskaitoje triumfavo ispanas Joanas Barreda Bortas („Honda“). Jis 6 min. 10 sek. aplenkė antroje pozicijoje likusį K. Benavidesą. Trečioji vieta atiteko P. Quintanillai (+11.25).

A. Gelažninkas, kuris po nesėkmingo pirmojo etapo buvo nubaustas 12 val. bauda, čempionui pralaimėjo 22 val. 6 min. 36 sek. ir užėmė 57-ąją vietą tarp 70 klasifikuotų sportininkų.

Šias lenktynes rengia Dakaro ralio organizatoriai. Finišas šiose lenktynėse suteikia teisę dalyvauti Dakaro ralyje.