Angle down Atgal

Molėtuose vyks LRF supertaurės kovos

Šeštadienį Molėtuose susitiks stipriausios vyrų ir moterų praėjusio sezono komandos, kurios susikaus dėl pirmojo šio sezono trofėjaus - Lietuvos rankinio federacijos (LRF) supertaurės.

Itin atkaklaus mūšio laukiama moterų finale, kur santykius aiškinsis dar nuo praėjusių metų nesuvestų sąskaitų turinčios Vilniaus „Eglė-SM Tauras“ ir Kauno rajono „Cascada-Garliava SM“ ekipos.

Praėjusiais metais abi komandos turėjo po progą džiaugtis skambiomis pergalėmis. Vilniaus „Eglė-SM Tauras“ triumfavo Utenoje vykusiose LRF taurės varžybose, o Kauno rajono „Cascada-Garliava SM“ šventė pergalę Lietuvos moterų rankinio lygoje.

Įdomu tai, kad abi šios komandos pernai nė karto nesusitiko finale. Jų keliai susikirsdavo pusfinalio varžybose. Tiek pusfinalis LRF taurėje, tiek serija iki dviejų pergalių LMRL pasižymėjo kieta ir permaininga kova, o komandos pasidalino po pergalę.

Abiejų komandų žaidėjos sutinka, kad praėjusį sezoną kova buvo itin arši.

„Jau net nežinau, kurias čia rungtynes galima vadinti neprincipinėmis. Kai rungtyniauji su vienodo pajėgumo komandomis kitaip ir negali būt. Tiek su „Acme-Žalgiriu“, tiek su „Egle-SM Tauru“ kovos būna atkaklios“, - apie stipriausių Lietuvos moterų rankinio ekipų akistatas kalbėjo viena iš Garliavos ekipos lyderių Emilė Aglinskaitė.

Su E. Aglinskaitės nuomone sutiko ir būsima jos varžovė Rita Repečkaitė: „Manau, galima šias rungtynes laikyti principinėmis. Juolab, kai tai bus pirmosios rungtynės abiems ekipoms“ .

Daugiau pokyčių šiuo tarpsezoniu išgyveno „Cascada-Garliava SM“ ekipa. Skaudžiausia netektis Kauno rajono komandai į Vokietiją išvykusi rezultatyviausia praėjusio sezono LMRL žaidėja Greta Rinkevičiūtė.

Nors ir neteko G. Rinkevičiūtės, Kauno rajono komanda sulaukė solidaus pastiprinimo. Prie ekipos prisijungė iš motinystės atostogų grįžtanti Inesa Verbovik, taip pat Garliavos komandos marškinėliais po pertraukos vėl vilkės ir Kamilė Bušaitė.

„Pokyčiai mūsų komandoje tikrai jaučiami, startuosim pasipildę ne tik jaunomis žaidėjomis, bet ir patyrusiomis - Inesa bei Kamile. Pasirengimas sezonui vyko kaip ir įprastai, stengėmės sustiprėti fiziškai prieš naujo sezono startą“, - apie pokyčius komandoje bei pasirengimą sezonui kalbėjo garliavietė E. Aglinskaitė.

Vilniaus komandos stiprybe šį sezoną galėtų tapti praktiškai nepasikeitusi komandos sudėtis. „Eglei-SM Taurui“ pavyko išsaugoti visas savo lyderes bei prijungti keletą jaunų perspektyvių žaidėjų.

Ekipos senbuvė R. Repečkaitė džiaugėsi tuo, kad ekipa startuoja praktiškai nepasikeitusi: „Manau, kad pasiruošimas vyko labai sklandžiai. Nuo fizinio pasirengimo iki taktikos analizavimo. Viskas vyko palaipsniui. Smagu, kad komanda po praeitų metų nelabai pasikeitė, tik prisijungė keletas jaunų žaidėjų, kurios, manau, sezono metu puikiai pagelbės komandai“.

Iki šiol daugiausiai kartų LRF supertaurę iškovojusi komanda yra Kauno „Acme-Žalgiris“ ir tai bus pirmas kartas, kai ši komanda nesikaus dėl pirmojo sezono trofėjaus. Žalgirietės iki šiol keturis kartus džiaugėsi pergale šiame turnyre ir tik kartą (2015 metais) pergalę iškovojo „Cascada-Garliava SM“.

Garliavietėms tai bus jau ketvirtasis bandymas pradėti sezoną iškovoti trofėjų. Visus kartus jų varžovėmis buvo „Acme-Žalgirio“ rankininkės, kurios laimėjo dvi iš trijų tarpusavio dvikovų. „Eglei-SM Taurui“ tai bus tik antrasis kartas, kai ekipa kausis LRF supertaurėje. 2016 metais Jurbarke vilnietės turėjo pripažinti „Acme-Žalgirio“ pranašumą.

„Džiugu būtų pradėti sezoną pergale ir iškovotu titulu. Vis tik, suprantame, jog sezonas ilgas ir viskas dar laukia priešakyje“, - apie laukiančias rungtynes kalbėjo Garliavos klubo įžaidėja E. Aglinskaitė.

Dar nė karto supertaurės neiškovojusios „Eglės-SM Tauro“ linijos žaidėja R. Repečkaitė mano, kad pergalė Molėtuose galėtų tapti gera paspirtimi komandai viso sezono metu: „Titulas svarbus, nes tai būtų puiki paspirtis ir Lietuvos čempionatui. Kiekviena pergalė suteikia komandai daugiau pasitikėjimo savo jėgomis“.

LRF supertaurės moterų finalas Molėtuose vyks rugsėjo 14 dieną 12 val. Po pirmojo susirėmimo klubų lygmenyje dalies merginų lauks startas ir su Lietuvos moterų rankinio rinktine, kuri jau rugsėjo 20 dieną pradės pasirengimą Europos čempionato atrankos kovoms.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite