Angle down Atgal

Mokslo metų pradžiai – psichologo patarimai

Kasmet vasaros pabaigoje tiek moksleivius, tiek jų tėvelius ištinka Rugsėjo 1-osios sindromas.

Rekomenduoja rasti laiko pokalbiui

Vaikų ir paauglių psichiatras Linas Slušnys teigia, kad emociškai paruošti vaikus mokyklai yra tėvų darbas. Po vasaros atostogų ir atitrūkimo nuo rutinos tai gali atrodyti tarsi iššūkis, tačiau pokalbis turėtų būti draugiškas ir natūralus.

„Ramiai pradėkite kalbą, jog prieš akis – nauji mokslo metai. Paklauskite vaiko, ko jis iš jų tikisi, kokių lūkesčių turi, gal nori išsikelti tikslą, o gal svajoja pradėti lankyti naują būrelį? Nesiekite gauti konkrečių atsakymų, labiau stenkitės išklausyti vaiką ir išsiaiškinti jo jausmus. Jokiu būdu negąsdinkite atžalos, priešingai – padrąsinkite, palaikykite viltingą naujo etapo nuotaiką“, – pataria psichiatras.

Skubėti pirkti mokyklinių prekių nereiktų

Kalbėdamas apie kitą pasiruošimo dalį – pirkinių krepšelio sudarymą, L. Slušnys tėvus ramina ir ragina neskubėti: „Tėvai turi išsiaiškinti, ko iš tiesų reikės mokyklai, todėl skubėti ir, vos prasidėjus mokyklinių prekių mugei, pulti stačia galva apsipirkinėti nepatarčiau. Kartais pravartu sulaukti mokslo metų pradžios ir tuomet, pasitarus su mokytojais, keliauti į parduotuvę įsigyti to, ko iš tiesų reikia.“

Psichiatras primena, kad būtinųjų prekių krepšelį būtina aptarti ir su vaikais bei racionaliai peržvelgti, ką galima panaudoti iš ankstesnių metų.

„Vaikams rekomenduoju ramiai paaiškinti apie mokyklinių prekių kokybę, pasakyti, kad čia svarbiau patvarios, o ne gražios prekės. Kai iškyla problema ir vaikas tiesiog užsigeidžia naujos pieštukinės ar kuprinės, taip pat gerai įvertinkite šį poreikį, išaiškinkite, jog kol kas tokios būtinybės nėra. Toks atviras ir protingas pokalbis bus žymiai reikšmingesnis nei, pavyzdžiui, melas, jog šiuo metu tam neturite pinigų. Be to, vaikus nuo mažumės reikia mokyti tvaraus daiktų naudojimo, tad mokyklinių prekių pirkimas yra puiki proga pradėti apie tai kalbėti su mažaisiais, kartu priimti sprendimus“, – ragina L. Slušnys.

„Etaplius“ informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite