Angle down Atgal

Moksleiviai jaunųjų šaulių sąjungoje atrado patriotiškumą, brolystę ir ryžtą įveikti sunkumus

Po pamokų Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos moksleiviai traukia žemėlapius ir skuba dalyvauti įvairiose kariškose veiklose, kurias organizuoja Lietuvos šaulių sąjunga. Šiemet sąjunga mini savo veiklos 100-metį, todėl Etaplius.lt paprašė jaunųjų šaulių pasidalinti mintimis apie juos sužavėjusią veiklą.

Gimnazistai tikino, kad prisijungti prie jaunųjų šaulių nusprendė, nes sužavėjo kariška veikla, bei noras surasti bendraminčių.

„Nuo pat vaikystės esu susijusi su kariuomene, nes mano senelis – buvęs pasienio pareigūnas. Vien tik jo pasakojimai mane labai žavi, o iš pažįstamų sužinojau, kad yra tokia šaulių sąjunga“, - pasakojo dvejus metus užsiėmimus lankanti Miglė.

„Žavi brolystė, seserystė, pagalba vienas kitam kai to labiausiai reikia. Kai nebepaeini, tave paneša ar nebegali panešti savo daiktų, tau kas nors padeda. Tokie dalykai visada labai žavėjo“, - draugei antrino jaunasis šaulys Eimantas.

Jaunuoliai sako, kad Lietuvos šaulių sąjungos užsiėmimuose išmoko bendrauti su įvairaus charakterio žmonėmis, taip pat tapo savarankiškesni. Įgytos žinios praverčia kasdieniame gyvenime, ypač stovyklaujant gamtoje.

„Jei iškylauji su šeima tu gali jiems padėti – pastatyti užuovėją, kad nuo lietaus apsaugotų. Yra tų dalykų, kuriuos sunku dabar išvardinti. Tačiau jie įstringa į tave“, - vardijo Eimantas.

Jaunieji šauliai sako, kad labiausiai laukia pratybų gamtoje. Čia jie gali pasitikrinti įgytas teorines žinias, o sudėtingos užduotys pareikalauja visų fizinių jėgų. Jaunuoliai sako, kad pratybos atmintyje išlieka ilgam.

„Labiausiai įstrigo vasarą buvęs žvalgo kursas, kuris truko penkias paras. Įstrigo tas buvimas kartu, nors visiems buvo sunku. Tolimų atstumų plaukimas, ėjimas su sunkiausiais kroviniais ir pusės kilometro šliaužimas su sužeistu asmeniu“, - įsimintiniausias akimirkas prisiminė Eimantas.

„Įsiminė pirmieji metai. Visa ta kariška rutina ir disciplina. Visi įvykiai įsimena ir pratybos, ir žygiai“, - sako Miglė.

Jaunieji šauliai kariškų veiklų mokosi miškuose, Lietuvos respublikos kariuomenės padaliniuose ir specialiai įrengtame štabe.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite