Angle down Atgal

Mokestininkų stebėsenos filtruose įstrigo ir šimtatūkstantinis automobilis, ir namas Pakaunėjė

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – Šiaulių AVMI) informuoja, kad vykdoma mokesčių mokėtojų stebėsena leidžia įvertinti, kaip ir kiek jų įsigytas turtas naudojamas įmonės ekonominėje veikloje, ar laikomasi teisės aktų reikalavimų. Tokiu būdu bendrovei, įsigijusiai beveik už 100 tūkst. Eur keleivinį automobilį, bei įmonei, pirkusiai gyvenamąjį namą Kauno prieigose, teko pripažinti to turto naudojimą asmeniniams tikslams.

Bendrovės, vykdančios kelionių agentūrų veiklą, savininkas su sutuoktine neturėjo nuosavo automobilio. Jį pernai įsigijo per bendrovę už beveik 100 tūkst. eurų ir sumokėtą per 20 tūkst. Eur pridėtinės vertės mokestį (PVM) įtraukė į PVM atskaitą, tokia suma sumažindami mokėtiną į biudžetą PVM.

„Minimu atveju mokesčių mokėtojas siekė įtikinti, kad prabangus automobilis pirktas parduoti. Mat jei lengvieji automobiliai, visureigiai įsigyjami pardavimui, naudojami nuomai ar keleivių vežimo už atlygį paslaugoms teikti, tokiu atveju jų pirkimo PVM gali būti atskaitomas, - situaciją komentuoja Šiaulių AVMI viršininkė Auksė Tutkutė. – Jei automobilis yra perkamas įmonės vardu, jis turi būti naudojamas įmonės veikloje pagal paskirtį, t. y. pajamoms uždirbti bei ekonominei naudai gauti. Taip, toks automobilis gali būti naudojamas ir asmeniniams tikslams, pvz., vykti namo, apsipirkti ar atostogų, tačiau tokiu atveju gaunama nauda yra ir atitinkamai apmokestinama. Tokia nuostata galioja ir bet kokioms kitoms įmonės įsigyjamoms prekėms. Jeigu turtas įmonės veikloje nenaudojamas, tai tokio turto nusidėvėjimo ir eksploatacijos išlaidos kaip nesusiję su pajamų uždirbimu ir neįprastinės vykdomai veiklai sąnaudos, apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną, iš pajamų neatskaitomos.“

Mokesčių specialistai, atlikę duomenų vertinimą dėl įsigyto automobilio naudojimo bendrovės PVM apmokestinamoje veikloje, įžvelgė galimą naudojimą privatiems poreikiams. Bendrovė patikslino PVM deklaraciją ir papildomai deklaravo per 20 tūkst. Eur PVM, t. y. atsisakė tos sumos, kurią įtraukė į PVM atskaitą. Be to, papildomai deklaravo virš 7 tūkst. Eur suvartojimo privatiems poreikiams ir išmokų natūra, nuo kurių priskaičiuota pridėtinės vertės bei gyventojų pajamų mokesčių.

Kita gamybine veikla užsiimanti įmonė, kai iš varžytinių įsigytame gyvenamajame name deklaravo vykdanti savo veiklą, jau prieš porą metų sulaukė mokesčių administratoriaus įspėjimo dėl galimo privačių poreikių tenkinimo. Vyko stebėsena, matėsi, kas yra įtraukiama į sąnaudas. Šiemet konstatuota, kad pusė namo tarnauja asmeniniams poreikiams. Bendrovė sutiko: tame name gyvena ir įmonės vadovas, ir name įrengtas biuras. Ji patikslino pelno deklaracijas, padidino beveik 6 tūkst. Eur pelną prieš apmokestinimą, sumažindama sąnaudas, papildomai deklaruodama 260 Eur pelno mokesčio, pajamas natūra už beveik 21 tūkst. Eur ir per 3 tūkst. Eur mokėtino gyventojų pajamų mokesčio.

Šiaulių AVMI primena, kad apie įvairius pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildę elektroninę anketą svetainėje https://www.vmi.lt/evmi/stop-seseliui

PAPILDOMA INFORMACIJA: Per 2020 m. VMI 72 kontrolės veiksmų metu nustatė asmeninių poreikių tenkinimo įmonių lėšomis bei pajamų gavimo natūra atvejus. Šių kontrolės veiksmų metu į biudžetą priskaičiuotos mokėtinos/deklaruotinos mokesčių ir su jais susijusios sumos iš viso sudarė apie 1,5 mln. eurų.

Per šių metų I ketvirtį VMI 31 kontrolės veiksmo metu nustatė asmeninių poreikių tenkinimo įmonių lėšomis bei pajamų gavimo natūra atvejus. Šių kontrolės veiksmų metu į biudžetą priskaičiuotos mokėtinos/deklaruotinos mokesčių ir su jais susijusios sumos iš viso sudarė beveik 254 tūkst. eurų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite