Angle down Atgal

Mokesčių pakeitimai turėtų įsigalioti po pusmečio

Visi mokesčių pakeitimai turėtų įsigalioti ne anksčiau nei po šešių mėnesių juos priėmus, sako prezidento vyriausiasis patarėjas. Pasak Simono Krėpštos, prezidentas Gitanas Nausėda mano, jog ši taisyklė turėtų būti įtvirtinta mokesčių administravimo įstatymuose. 

„Mokesčių sistema turi būti stabili, prisiminus, ką diskutavome viešojoje erdvėje prieš dvylika mėnesių, diskutavome apie begalę naujų mokesčių, kurie galbūt galėtų įsigalioti po kelių savaičių. Prezidento nuomone, taip neturėtų būti ir reiktų aiškiai mokesčių administravimo įstatymuose įtvirtinti ne mažesnę nei šešių mėnesių taisyklę, kad mokesčiai turėtų būti patvirtinti ir įsigaliotų ne greičiau kaip po šešių mėnesių“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė S. Krėpšta. 

G. Nausėda tai pirmadienį aptarė su Seimo frakcijų, Profesinių sąjungų konfederacijos, Investuotojų forumo atstovais ir ekonomikos ekspertais.

Anot S. Krėpštos, diskusijoje taip pat sutarta, jog turėtų būti įkurta mokesčių ekspertų grupė, kuri per šešis mėnesius suderintų ir pasiūlytų sprendimus Seimui. 

„Nėra naujiena, kad šalyje stokojame mokesčių teisingumo, vienas iš pavyzdžių yra skirtingas pajamų apmokestinimas, priklausomai nuo to, kokia forma gaunamos pajamos. Toks apmokestinimas skiriasi netgi kartais pagal atskiras pajamų grupes ir tikrai diskutavome, kad tai turėtų būti spręstina“, – sakė prezidento patarėjas. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite