Angle down Atgal

Moderniomis baroko interpretacijomis M. Levickis užbūrė Ilzenbergo dvaro svečius

Tęsiantis muzikinei vasarai Ilzenbergo dvare, šeštadienį į Lietuvos pakraštyje gyvuojantį dvarą susirinko daugiau kaip tūkstantis žmonių. Čia juos pritraukė vienas geriausių pasaulyje akordeonistų Martynas Levickis su Vilniaus miesto ansambliu „Mikroorkestra".

Po sėkmingų Andriaus Mamontovo ir Jurgos Šeduikytės koncertų čia pastarosiomis vasaromis šiais metais muzika Rokiškio krašte skamba dar garsiau. Po „Birželio muzikos festivalio", latvių tradicinių Joninių dainų bei Kosto Smorigino muzikinę vasarą dvare pratęsia tarptautinio pripažinimo sulaukęs akordeonistas.

Į prie pat sienos su Latvija esantį dvarą sugūžėjo žmonės ne tik iš šio krašto, tačiau ir iš didžiųjų miestų. Daugiau nei dviejų valandų kelionės nepabūgo ir vilniečiai. Retai kur pamatysi, kad prieš koncertą durys atveriamos ne pusvalandį ar valandą prieš, o aštuonios valandos iki pasirodymo pradžios. Tad šeštadienis Rokiškio rajone tapo tarsi nedideliu sveikuolių ir klasikinės muzikos gerbėjų festivaliu.

Pirmieji žmonės Ilzenberge pradėjo rinktis jau apie pietus. Iki koncerto likus kelioms valandoms, žmonės turėjo galimybę pasivaikščioti po prancūziško stiliaus parką, pasidairyti po dvaro ūkį, kuriame sukiojasi naminiai gyvuliai, apžiūrėti neseniai pasodintą vynuogyną ar pailsėti prie Ilgio ežero, išalkusieji - papietauti dvaro restorane.

Pagal pranešimą, muzikinė turiningo šeštadienio dalis prasidėjo vakarop, pirmosios natos dvaro amfiteatre suskambo 18 valandą. Akordeono virtuozas M. Levickis kartu su klavesino bei styginių pritarimu, vadinamuoju consort stiliaus ansambliu, užgrojo senovinę, XVI-XVII laikotarpio muziką.

Iš Tauragės kilęs vaikinas su kolegomis iš ansamblio „Mikroorkestra" pasižymėjo išskirtine energetika. „Concerto Classico" programoje susijungė sena ir nauja. Pasirodyme skambėjo klasikinės muzikos modernios interpretacijos.

Koncerte buvo galima išgirsti ryškiausių baroko kompozitorių - vokiečių Johanno Sebastiano Bacho, Georgo Frydricho Hendelio bei italų Arcangelo Corelli bei Antonio Vivaldi - kūrinius, kurie M. Levickio rankose įgavo naują skambesį.

M. Levickis pripažįsta, kad ne visada gali rinktis, ką groti, mat kai kada tenka dalyvauti festivaliuose, kurie atrenka, ką norėtų girdėti jo programoje. „Tačiau koncertas Ilzenbergo dvare yra mano fantazijos ir svajonių vaisius. Labai džiaugiuosi, kad galiu sau leisti tokias avantiūras", - sakė akordeonistas.

M. Levickis yra baigęs prestižinę Londono karališkąją muzikos akademiją, laimėjęs ne vieną tarptautinį konkursą, koncertavęs kartu su tokiais žymiais orkestrais, kaip „BBC Concert", Birmingemo simfoninis orkestras, Ženevos kameriniu orkestru „Geneva Camerata".

Tad nieko keisto, kad paklausyti jo koncerto atvyko ne tik rokiškėnai ar ilgos kelionės nepabūgę vilniečiai, bet ir būrelis latvių. Pakalbinti jie pasakojo susidomėję, ką modernaus galima parodyti su tokiu instrumentu kaip akordeonas.

Dvaro vietininko Gintaro Bingelio tai nestebina - į koncertą ne tik atvyko talentingas atlikėjas, bet ir pats pasienyje su Latvija gyvuojantis dvaras jau ir kaimynystėje žinomas kaip kultūros židinys.

„Martyno pasirodymai visada nestandartiniai, jis stebina žiūrovus moderniu požiūriu į muziką, drąsiomis kūrinių interpretacijomis, repertuaro įvairove. Atlikėjo aistra akordeonui ir šiuo instrumentu kuriama koncertų atmosfera neturi ribų - ji nesunkiai skinasi kelią į klausytojų bei žiūrovų širdis. Džiaugiamės, kad šįkart jis atvyko pas mus ir pritraukė būrį savo gerbėjų ne tik iš skirtingų Lietuvos kampelių, bet taip pat ir latvių", - sakė G. Bingelis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite