Angle down Atgal

Moderniausiems architektūriniams sprendimams – „nematoma“ lietaus nuvedimo sistema

Lietaus nuvedimo sistema – būtinas atributas kiekvienam namui. Tinkamai neapsaugota ir įmirkusi lietaus vandeniu pradeda gesti pastato apdaila, prarandama šiluma, trumpėja statinių amžius. Lietuvaičiai į tai atsižvelgia ir vis dažniau investuoja į patikimas bei kokybiškas lietaus nuvedimo sistemas. Tačiau įprasti lietvamzdžiai, kad ir kokie estetiški bebūtų, ne visada suderinami su moderniais architektūriniais sprendimais.

Čia nepakeičiama tampa naujovė – paslėpta lietaus nuvedimo sistema. Akiai nematoma, tačiau nepriekaištingai savo funkcijas atliekanti sistema leis įgyvendinti netikėčiausias namų eksterjero idėjas.

Atsižvelgia į naujausias tendencijas

Architektai atranda vis daugiau stogų dangos panaudojimo būdų, pavyzdžiui, „Ruukki Classic®“ ar „Ruukki Hyygge“ plieninius stogo dangos lakštus renkasi ne tik individualių namų, bet ir biurų pastatų, viešbučių ar kitiems fasadams. Toks architektūrinis sprendimas panaikina stogo ir fasado ribas, puikiai dera modernaus, išskirtinio, minimalistinio ar klasikinio stiliaus pastatams.

Beje, tendencijos, kai ta pati stogo danga naudojama ir stogui, ir fasadui sparčiai populiarėja ne tik Lietuvoje ar mūsų kaimyninėse valstybėse, bet ir Australijoje, Kanadoje, JAV ir kitose užsienio šalyse. Įgyvendinant tokio dizaino projektus, specialistai gan dažnai sulaukia klausimų dėl stogo ir fasado plokštumų jungčių bei vandens nuvedimo.

Būtent šios tendencijos paskatino įmonę „Ruukki“ sukurti modernią ir išskirtinai efektyvią paslėptą lietaus nuvedimo sistemą. Tačiau verta paminėti, kad nesvarbu, ar pastato fasadui bus naudojama plieninė stogo danga, ar fasadas bus tradicinis tinkuotas, plytų mūro, lentelių, ar kitas, paslėpta lietaus nuvedimo sistema – tai sprendimas, puikiai tinkantis naudoti visuose objektuose, kuriuose norime estetiškai sujungti stogą be karnizo su pastato fasadu.

Kurdami paslėptą lietaus nuvedimo sistemą, „Ruukki“ projektuotojai panaudojo per šimtmetį sukauptą geriausią patirtį. Šios įmonės pagamintos lietaus nuvedimo sistemos nuo 1923 metų veiksmingai saugo pastatų fasadus visoje Europoje.

Tvarus ir ilgaamžis sprendimas

Paslėptos lietaus nuvedimo sistemos privalumas – galimybė saugiai paslėpti lietvamzdžius fasado viduje, o vieninteliu matomu visos sistemos elementu palikti latakų uždangas. Uždangos tvirtinimas prie specialiai tam skirto pagrindo per visą ilgį garantuoja didesnį atsparumą vėjui ir visos sistemos standumą. Jei reikia, uždangas ir kitus sistemos elementus galima išmontuoti, nepažeidžiant jų funkcionalumo.

„Ruukki“ sistema išsiskiria ypač tvirtais latakų laikikliais, suteikiančiais galimybę uždangų padėtį sureguliuoti visiškai horizontaliai, užtikrinti reikiamus tarpus vėdinimui. Sistemos efektyvumą užtikrina plieniniai didelio skerspjūvio (150 mm) pusapvaliai lietaus latakai ir 110 mm dydžio PVC lietvamzdžiai. Lietvamzdžių šilumos izoliacijos elementai yra stačiakampės formos, tad juos nesudėtinga sujungti su šilumos izoliacijos sluoksniu, nenusidaro šalčio tilteliai.

Plieninių „Ruukki“ lietaus sistemų gamybai nenaudojami sunkieji metalai, todėl produktai yra ekologiški ir saugūs, o pasibaigus naudojimo laikui gali būti 100 procentų perdirbti ir panaudoti pakartotinai.

Tinkamai ir laikantis instrukcijos nurodymų, sumontuota paslėpta lietaus nuvedimo sistema garantuoja sandarumą ir patikimumą ilgus metus.

Daugiau apie paslėptą lietaus nuvedimo sistemą – vaizdo įraše:

Lietaus nuvedimo sistema – visiems stogams

Jei neturite poreikio įsirengti paslėptą lietaus nuvedimo sistemą, galite rinktis tradicinį variantą.

 „Ruukki“ gali pasiūlyti pusę amžiaus, o teisingai prižiūrint ir dar ilgiau tarnausiančias lietaus nuvedimo sistemas. Jos gaminamos iš storos specialaus plieno skardos, padengtos polimerine danga „Ruukki RWS“, ypač atsparia ultravioletiniams spinduliams, rūgštims, mechaniniam poveikiui.

Skirtingo skersmens ir spalvų gamą galima pritaikyti įvairiems architektūriniams sprendimams. Šios sistemos tinka ir naujiems, ir renovuojamiems pastatams, nepriklausomai nuo to, ar jie individualūs, ar visuomeniniai, dengti čerpėmis ar kitomis stogų dangomis. „Ruukki“ savo lietaus nuvedimo sistemoms suteikia 20 metų garantiją.

Kaip išsirinkti kokybišką?

Renkantis lietaus nuvedimo sistemą rekomenduojama atsižvelgti į skardos storį, pasidomėti, ar skardos latakai ir lietvamzdžiai nudažyti iš abiejų pusių.

Jei lietvamzdžio ar latako vidinis paviršius padengtas tik gruntu – reiškia, kad gaminys netinkamas eksploatuoti lauke. Žiemą, lietvamzdžių ir latakų viduje kaupiantis ledui, tinkamai nepadengtas plienas greitai pažeidžiamas, prasideda korozija – trumpėja lietvamzdžių tarnavimo laikas. Todėl pravartu pasidomėti, kokią garantiją siūlo pardavėjai.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite