Angle down Atgal

Mirtiną avariją lietuvis sukėlė išsigandęs voro

Kalėjime gali atsidurti lietuvis, kuris viename Anglijos mieste sukėlė eismo įvykį, o jo metu žuvo vietinė gyventoja. Kaltininkas teismą bando įtikinti, jog tragiškos avarijos priežastis – voras jo automobilyje.

Šį antradienį Bradfordo Karūnos teisme turėjo būti padėtas taškas byloje, kurioje nagrinėjamas prieš metus šiame mieste įvykusi žmogaus mirtimi pasibaigusi avarija.

2018-ųjų rugpjūčio 3-iosios popietę lietuvio Edvino Giliaus (31 m.) vairuojamas automobilis „Mercedes-Benz C220“ vienoje miesto centro sankryžoje prarado kontrolę, trenkėsi į šviesoforą, užlėkė ant šaligatvio ir kliudė Janet Cawood (58 m.).

Sunkiai sužalota moteris po kelių dienų ligoninėje mirė.

Įvykį tyrę policininkai iš pradžių iškėlė versiją, kad prie automobilio vairo sėdėjęs lietuvis dėmesį nukreipė į telefoną, dėl to ir kilo eismo įvykis, kurio metu žuvo žmogus, o Edvinas Gilius apkaltintas nerūpestingu vairavimu, kuris lėmė tragediją.

Tačiau bylą paiekus teismui kaltinamojo advokatas Philipas Morrisas pateikė visiškai kitokią versiją – anot teisininko, vairuotoją išblaškė salone pastebėtas voras, kuris leidosi nuo stogo ant vairuotojo ir taip jį išgąsdino.

„Nėra jokių įrodymų, kad vairuodamas jis naudojosi telefonu“, – sakė advokatas.

Be to, pateikti duomenys, jog lietuvis anksčiau nė karto neturėjo jokių nusižengimų, yra charakterizuojamas gerai.

Antradienį Bradfordo Karūnos teismas turėjo paskelbti nuosprendį šioje byloje, tačiau teisėjas paprašė papildomų duomenų iš probacijos tarnybos ir galutines išvadas skelbs tik sulaukęs jų.

„Yra keli pasirinkimai. Tarp jų – ir įkalinimas“, – sakė teisėjas Johnatanas Gibsonas.

Nuosprendis atidėtas iki rugsėjo 6-osios. Lietuvis jo laukia laisvėje.

Anglija.today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite