Angle down Atgal

Ministras: „SPA Vilnius“ turi licenciją, todėl su skiepijimu viskas tvarkoj

Sveikatinimo centras „SPA Vilnius“ Anykščiuose turi sveikatos priežiūros veiklos licenciją, todėl nuo koronaviruso (COVID-19) paskiepijus jos darbuotojus pažeidimų nepadaryta, sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys. 

„Kaip ir buvo numatyta visoj prioritetų eilėj, turime užbaigti visą sveiktos apsaugos sistemą. Žinau, kad „SPA Vilnius“ Anykščiai tikrai tokią licenciją turi, ir skiepijosi, taip kad viskas tvarkoj. Aš manau, kad greitai dar daugiau tų prioritetinių grupių pasiskiepys“, – ketvirtadienį nuotoliniame susitikime su Seimo opozicinėmis frakcijomis sakė A. Dulkys.

Anykščiuose nuo koronaviruso paskiepyta keliasdešimt „SPA Vilnius“ sveikatinimo centro darbuotojų, nors ši įstaiga šiuo metu nevykdo veiklos dėl karantino apribojimų. 

Meras Sigutis Obelevičius BNS sakė, kad tai padaryta vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, prieš tai paskiepijus kitas numatytas rizikos grupes.

„Savivaldybė tiesiog vykdo tai, ką Vyriausybė mums nuleidžia. O nuleistas mums prioritetinis sąrašas, kur eina pirmi medikai, socialinių namų darbuotojai, o tame sąraše yra įrašyti ir „kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai“. Tad jei SPA ar sanatorija turi licenciją vykdyti medicininę veiklą, jie patenka į tą sąrašą. Vakar gauta 600 vakcinų, tad paskiepyta ir dalis tų darbuotojų“, – BNS ketvirtadienį sakė meras.

Sveikatos apsaugos ministro A. Dulkio sausio 5-ąją pasirašytame įsakyme pirmiausia numatyta skiepyti medikus, aukščiausios rizikos pacientus, slaugos ir globos įstaigų gyventojus bei darbuotojus, po jų eilėje įtraukti savanoriai ir „kiti asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai“.

Bendrovė „Anšilas“, valdanti Anykščių „SPA Vilnius“, turi licenciją sveikatos priežiūrai. Tačiau ši, kaip ir kitos sveikatinimo paslaugas teikiančios įstaigos, dėl karantino suvaržymų šiuo metu neveikia.

Pasak mero, iš viso rajone jau paskiepyta apie tūkstantis asmenų sveikatos priežiūros ir socialinės globos įstaigose ir tik nebelikus norinčiųjų skiepytis trečiadienį vakcinos skirtos maždaug pusei „SPA Vilnius“ darbuotojų – ją gavo apie 60 žmonių.

Statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje pirmąja COVID-19 vakcinos doze jau paskiepyta 31,5 tūkst. asmenų. Šiuo metu pagal sudarytą planą skiepijamos prioritetinės grupės: medikai, aukščiausios rizikos pacientai, slaugos ir globos įstaigų gyventojai ir darbuotojai, savanoriai.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite