Angle down Atgal

Mindaugas Sinkevičius: „Joninės bus labai kuklios, bet miesto gimtadienį švęsime“

Trečiadienį Jonavos rajono meras Mindaugas Sinkevičius pirmą kartą kreipėsi į gyventojus virtualiai, patalpindamas vaizdo įrašą socialiniame tinkle Facebook. Pasak M. Sinkevičiaus, per ilgą vis dar besitęsiančio karantino laikotarpį prisikaupė daug svarbių naujienų ir sprendimų, kuriais politikas norėjo pasidalinti su jonaviškiais.

Vienas labiausiai šiuo metu gyventojams rūpimų klausimų – kaip šiemet bus minimos dvi didžiausios ir įspūdingiausios miesto vasaros šventės: Joninės ir Jonavos gimtadienis. Pasak M. Sinkevičiaus, nors ir liūdna pripažinti, bet visų taip laukiamos Joninės šiemet bus visai kitokios nei įprastai. Šventės, sutraukiančios minias žiūrovų iš visos Lietuvos, garsiausių šalies atlikėjų koncertų šiemet neverta tikėtis.

„Joninės šiais metais bus visai kitokios. Šventė nebebus tokia, kokia būdavo anksčiau. Nebesusitiksime Joninių slėnyje, nešvęsime taip trankiai, kaip praeityje, su koncertais mugėmis ir dešimtimis tūkstančių žmonių. Formatai bus visai kiti ir jie bus labai kuklūs. Nes ką besuplanuotume – koncertą, ferejrverkų ar vandens fontanų šou – tai pritrauktų minias ir keltų pavojų mums visiems, dėl to nuspręsta visko atsisakyti”, – kalbėjo M. Sinkevičius.

O štai dėl rugpjūčio pradžioje turinčio vykti miesto gimtadienio meras jau kalbėjo kiek entuziastingiau. Jis tikisi, kad iki vasaros pabaigos koronaviruso situacija pakankamai stabilizuosis, kad būtų galima rengti suplanuotą šventę. Šiemet jonaviškiai turėtų minėti jubiliejinį, 270-ąjį miesto gimtadienį.

„Turime didelių vilčių, kad miesto šventė įvyks kaip planuota. Tam ruošiamės, apie tai galvojame ir kol kas nėra ketinimų ją atšaukti. Tikėkime, kad šių metų jubiliejus įvyks ir tuomet jau galėsime vieni su kitais ir sveikintis, ir kalbėti, ir apsikabinti, ir džiaugtis mūsų miesto gimtadieniu”, – tikisi M. Sinkevičius.

Šios vasaros šventės, ypač Joninės, labai svarbios Jonavos miestui ir jo gyventojams. Kaip Lietuvos Jonų sostinė, Jonava iš tiesų rengia įspūdingą šou, į kurį plūsta ne tik svečiai iš visos Lietuvos, bet atvyksta ir užsieniečių. Nuo 2007-ųjų kasmet renkamas Jonų Respublikos prezidentas, vyksta vainikėlių plukdymas, įvairios Rasų šventės apeigos bei puoselėjamos kitos jonavietiškų Joninių tradicijos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite