Angle down Atgal

Mindaugas Pauliukas: tikros atostogos, kuomet išjungi telefoną ir mėgaujiesi, nebūna dažnai

Naujienų portalas Etaplius.lt pradeda straipsnių ciklą „Kada paskutinį kartą?", kuriame pristato Lietuvos politikus – Tarybos narius. Kokie jie žmonės?

Šį kartą - apie Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotoją, tarybos narį Mindaugą Pauliuką. Jis mielai sutiko atsakyti į naujienų portalo Etaplius klausimus apie tai, kada paskutinį kartą...

Gimiau 1978 metų vasario 2 dieną, Radviliškyje. Šiame mieste baigiau Gražinos vidurinę mokyklą. Po studijų universitete pradėjau dirbti užsienio reikalų ministerijoje. Gyvenime teko įgyti patirties diplomatinėje, sveikatos apsaugos, orientalistikos, komercinėse srityse, todėl visos šios patirtys mane kaip asmenybę suformavo su didelės pagarbos kitam žmogų bei nuomonei būvimu. Šiuo metu dirbu mero pavaduotojo pareigose. Turiu šeimą – žmona Milda, vaikai – Tomas ir Tadas.

M. Pauliukas su šeima. Asmeninio archyvo nuotr.
M. Pauliukas su šeima. Asmeninio archyvo nuotr.

Kada paskutinį kartą?

žiūrėjote į žvaigždes?

Į žvaigždes pasižiūriu nuolat. Tai viena iš meditacijos formų ir viena iš didžiausių paslapčių.
lipdėte sniego senį?

Kadangi turiu du sūnus, tad sniego senį lipdome kiekvieną žiemą (net ne vieną) kai tik yra sniego. Vis dar pašėliojame su sniegu.
padėjote kitam?

Pagalba pagalbai nėra lygi. Kartais pagalba yra laiko praleidimas kartu, kartais – fizinis darbas. Jei pagalbą suprantame plačiai – tuomet padedu nuolat.
ką nors pasodinote?

Gegužės ir birželio mėnesiais sodinau eglutes ir šermukšnius. Nesu didelis sodininkas, tačiau po truputį bandau gražinti savo gyvenamąją vietą Radviliškio rajone.
sportavote?

Vaikystėje neįsivaizdavau savo gyvenimo be sporto, tačiau laikui bėgant ir fiziologiškai keičiantis kūnui sportas tampa vis pasyvesnis. Patinka pasivaikščiojimai, patinka leisti laiką gamtoje. Tačiau su sūnumis dažnai pamėtome kamuolį, pažaidžiame futbolą. Aktyvus sportavimas baigėsi su kojos trauma – trūkus Achilo sausgyslei, tapau atsargesnis.
verkėte?

Kaip ir kiekvienas žmogus aš išgyvenu tokias pačias emocijas: džiaugsmą, nusivylimą, pyktį ir t.t. Būna akimirkų kuomet „iki ašarų kvatojuosi“, būna akimirkų kuomet skauda mano artimui ir emocijos užplūsta. Liūdniausia yra išgyventi netektis. Didelė pirmoji netektis, kuri sukrėtė emociškai mane – senelio mirtis. Tuomet net emociškai išsiliejau eilėraštyje, kuris buvo mano išgyventos netekties veidrodis:

(ištrauka)

Aš nemiriau...

Bet aš mačiau kaip miršta žmonės!

Šis vaizdas toks baisus!

Kas gali jam prilygti?

O gi niekas!

Juk nieko nėr pasaulyje baisiau

Kai miršta mylimas žmogus!
- bučiavotės?

Bučinys yra susijęs su meile. Apsikabinti mylimą žmoną, mylimus vaikus, mylimus tėvus. Mes visi savo meilę išreiškiame bučiniu, kurie yra skirtingi: aistringi, globojantys. Aš tikiu meile. Vytauto Mačernio eilės „Aš kadais šventai tikėjau meile, aš buvau tikėjimo kvailys“, mano būtų perfrazuojamas: „Aš vis tiek šventai tikiu ta meile, aš esu tikėjimo kvailys“.
- nuoširdžiai juokėtės?

Leidžiant laiką su sūnumis ir matant jų išdaigas – neįmanoma nesijuokti. Juokas – geriausias vaistas nuo visų ligų.
skaitėte knygą?

Nuolat skaitau. Patinka paimti ir naują knygą, ir jau skaitytą. Grožinė literatūra, poezija – neatsiejama dabarties dalis, nuotykių bei fantastikos knygos – buvo neatsiejama paauglystės dalis.
buvote kine?

Į kino teatrą einame su sūnumis. Jaunesnis mėgsta retsykiais pasižiūrėti animacinius filmus. Pats vienas į kiną jau senokai nebuvau nuėjęs.
atostogavote?

Tikros atostogos, kuomet išjungi telefoną ir mėgaujiesi atostogomis nebūna dažnai. Praėjusiais metais taip pavyko paatostogauti su vaikais.
žaidėte su vaikais?

Nuolatinis procesas. Žaidžiame ir lauke ir stalo žaidimus. Nors vaikai labiau mėgsta kompiuterinius, tačiau noriu, kad nepamirštų ir edukacinių stalo žaidimų bei sporto.
čiuožėte pačiūžomis?

Vaikystėje ledo rutulį žiemos metu žaisdavome labai dažnai, tačiau be pačiūžų. Pirmą kartą čiuožiau pačiūžomis jau studijų metais – Kaune. Dirbdamas Kazachstane retsykiais nueidavau į Medeo čiuožyklą kalnuose prie Almatos. O Lietuvoje esame ne sykį nuėję su vaikais, tačiau paskutinį kartą tai buvo prieš gerus metus.
buvote pas gydytoją, sirgote?

Su gydytojais tenka bendrauti nuolatos. Tai ir mano žmona, tai ir tėvas, o dar universiteto kolegos... tačiau savi savų negydo, tad būvimas tarp gydytojų turi ir kitą medalio pusę. O jei rimtai, - paskutinį kartą lankiausi pas gydytoją prieš mėnesį.
vėlavote?

Labiausiai prisimenu savo pavėlavimą į lėktuvą Mianmare (Birmoje). Nusipirkus avia bilietą Bankokas – Jangonas – Bankokas, kasoje dirbanti mergina pažymėjo išskridimo laiką iš Bankoko į Jangoną, bei nusileidimo laiką grįžtant iš Jangono į Bankoką, kuris man užsifiksavo kaip ne nusileidimo, o pakilimo laikas. Visą valandą pavėlavau...
jautėtės įsižeidęs?

Pagarba kitam žmogui bei asmeniui yra labai svarbi mano savybė. Kuo didesnė pagarba jaučiama – tuo mažiau vietos yra įsižeidimui.
įžeidėte kitą?

Kartais žmogus įsižeidžia, kad ne taip supranta pasakytą informaciją. Specialiai nesu nieko įžeidęs, tačiau...
buvote bažnyčioje?

Esu už religijos/tikėjimo laisvę, t.y. laisvę pasirinkti. Nevertinu asmenų pagal tai kokio tikėjimo yra asmenys ar yra visiškai netikintys.
pagyrėte save ir džiaugėtės, kad esate naudingas politikas?

Dabar jaučiuosi, kad giriu save, tačiau ar esu naudingas – šį klausimą atsakys sekantys rinkimai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite