REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Liepos 15 d. 21:04

Milžinės lelijos

Šiauliai

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


45015

Amazoninė viktorija – tai milžiniškas vandens augalas, dar kitaip vadinamas gigantiškąja viktorija, paplitęs Pietų Amerikoje ir aptinkamas Amazonės vandenyse. Pirmą kartą šis augalas buvo rastas 1801 m. Bolivijoje, Amazonės upės baseino sekliuose vandenyse.

Šis vandens augalas išsiskiria iš kitų savo dideliais apskritimo formos lapais, primenančiais lėkštes. Gigantiškoji viktorija įsitvirtina vandens telkinio dugne, augalo stiebas siekia 7–8 metrus. Įspūdingi augalo lapai, plūduriuojantys vandens paviršiuje, gali užaugti iki 3 m skersmens, o kraštai sudaro statmeną briauną ir yra 6 cm aukščio. Lapų apačioje yra aštrūs spygliai, apsaugantys augalus nuo žoliaėdžių.

Teigiama, kad sezono metu šis augalas užaugina 40–50 lapų. Sunku patikėti, tačiau šie masyvūs lapai gali išlaikyti apie 70 kg sveriantį žmogų. Kartu su gigantiškais lapais auga ir dideli (40 cm skersmens) žiedai. Deja, bet šie žiedai žydi tik 2–3 paras, iš pradžių jie būna baltos spalvos, o vėliau tampa rausvi. Didžiausias pasaulyje vandens augalas auga labai sparčiai, tačiau jam reikia ypatingų sąlygų: drėgno oro ir karščio, kuris vyrauja Amazonės upėje.

Ši milžiniška vandens lelija yra Gajanos Respublikos nacionalinė gėlė ir yra pavaizduota šalies herbe. Augalas pavadintas Anglijos karalienės Viktorijos garbei ir pradėtas auginti Europos karališkuosiuose soduose.

„Etaplius“ informacija



REDAKCIJA REKOMENDUOJA