Angle down Atgal

Miesto gimtadienyje – ugniagesių užduotys ir patarimai

Rugsėjo 5-7 d. Šiauliai šventė miesto gimtadienį „Šiaulių dienos 783“. Šventėje dalyvavo ir ugniagesiai gelbėtojai. Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros skyriaus pareigūnai miesto šventei įsigijo lauko palapinę, kuri yra dekoruota Vilniaus PGV ugniagesio gelbėtojo Aurelijaus Lipinsko nuotraukomis iš gaisrų. Gyventojai atkreipė dėmesį į naują pirkinį ir gyrė ugniagesių gelbėtojų kūrybiškumą.

Šventės metu stalus puošė reklaminės vėliavėles su 112 logotipu, balionai, knygutės „Bebriuko Ugniaus patarimai“, informaciniai lankstinukai, dūmų detektoriai, gesintuvai, kuriuos gyventojai galėjo laimėti žaidimų ir užduočių metu. Daug dėmesio šventėje sulaukė surengtos pilietiškumo žaidynės „Aš esu pareiga“. Prie Talkšos ežero šeštadienį susirinko daug žmonių, stebėjusių, kaip komandos atlieka specialiųjų tarnybų joms pateiktas užduotis. Žaidynės truko kelias valandas. Komandos buvo sudarytos iš aukštųjų mokyklų, nevyriausybinių organizacijų atstovų ir pilietiškų žmonių, kurie įsikūrė penkiose izoliuotose teritorijose. Dalyviai turėjo perkrimsti užduotis, kurias jiems buvo sugalvoję ugniagesiai, policijos pareigūnai, medikai, pasieniečiai ir kariai. Žaidynių tikslas – žmonių pilietiškumo ir sąmoningumo stiprinimas, skatinimas būti aktyviems ir neabejingiems. Jų dalyviai sužinojo, kaip žaibiškai reaguoti ištikus nelaimei, ištiesti pagalbos ranką.

Vaikams didžiausią įspūdį darė ugniagesių automobiliai ir juose tvarkingai sudėta gelbėjimo įranga, įjungta gaisrinė sirena. Ugniagesius gelbėtojus džiugino nuoširdus vaikų džiaugsmas ir smalsumas. Ugniagesiai norėtų, kad tokie susitikimai su miesto gyventojais ir svečiais bei vaikais vyktų kuo dažniau, nes kuo daugiau žinių jie turi priešgaisrinės saugos srityje, tuo mažiau gaisrų ir nelaimingų atsitikimų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite