Angle down Atgal

Miestelio kapinėse pilviškiečiai pasigenda tvarkos

Pasižvalgyti po kapines pakvietė skambutis iš Pilviškių. Moteris išsakė daug priekaištų seniūnijai dėl prastai prižiūrimos kapinių aplinkos.

Priekaištavo dėl netvarkos

– Atvažiuokite į Pilviškius ir pažiūrėkite, kaip atrodo mūsų kapinės. Miestelyje esančios – dar nieko, o štai kapinės šilelyje, už geležinkelio, – baisios. Prie įėjimo želia didžiulės žolės, krūmai, už tvoros aplink visas kapines – vieni šabakštynai. O kokie takai pačiose kapinėse – apžėlę, netvarkingi“, – stebėjosi skaitytoja, prisistačiusi pilviškiete „iki šaknų“.

Pasak moters, ir su konteineriais prie kapinių netvarka. Miestelio kapinėse Stoties gatvėje konteineriai pastatyti tik vienoje vietoje, kapinių gale, tad kai kurie lankytojai, sutvarkę savo artimųjų kapus, nesivargina šiukšlių nešti per visą gana didelę kapinių teritoriją į konteinerius, o išmeta jas už tvoros.

„Dar gerai, kad seniūnija nupirkusi laistytuvų, tai labai patogu žmonėms. Bet kur jie padėti? Tiesiog numesti ant žemės kur papuolė. Kitų miestelių kapinėse prie vandens čiaupų padaryti stoveliai, ant kurių ir sukabinami laistytuvai. Argi taip jau brangu ir mūsų kapinėse tokius stovelius įrengti?“ – siūlė moteris.

Nėra taip blogai

Išklausę priekaištus, pirmiausiai nuvykome aplankyti pilviškietės minėtų kapinių už miestelio, Gabriškių kaime, nedidelio šilo pakraštyje. Tikėjomės rasti baisų vaizdą, piktžolėmis ir neįžengiamais krūmynais apaugusią kapinių teritoriją. Tačiau įsivaizduojamos netvarkos neaptikome. Kapinės prižiūrimos pakankamai gerai, bet, kaip sakoma, tobulybei ribų nėra.

Gal ir galėtų seniūnija kiek skrupulingiau pasirūpinti ne tik kapinių teritorija, bet ir kiek platesne juosta už jų tvoros, kur akis bado medžių išvartos ir vešintys krūmynai. Tačiau bene labiausiai šeimininkiško požiūrio ir tvarkos stinga prie pačių pagrindinių vartų. Čia esantis šilo kampelis, užgožtas peraugusių žolių bei krūmų ir labiau primenantis džiungles, amžinojo poilsio vietos prieigų nepuošia. Na, o greta esanti atliekų konteinerių aikštelė, jeigu ją galima taip pavadinti, kapinių prižiūrėtojams tiesiog daro gėdą. Konteinerių dangčiai nulaupyti, o jie patys „apaugę“ šiukšlėmis.

Jau gerokai apsitrynęs užrašas skelbia, kad į konteinerius pilti lapus ir žalienas draudžiama, tačiau žmonės perspėjimo aiškiai nepaiso ir įvairiausias atliekas, net ir buitines, atvežtas iš namų, o taip pat ir žalienas pila ten, kur papuolė, – ir į konteinerius, ir šalia jų. Vėjo pagauti maišeliai, gėlių pakuotės išsidraikę aplink.

Per mažai konteinerių

Pasižvalgėme ir pačiame Pilviškių miestelyje, Stoties gatvėje, esančiose kapinėse. Jos išties yra nemažos, ant kalniuko, o konteineriai sustatyti tik kairiajame pakraštyje, ties varteliais, kurių kapinėse yra ne vieni. Nepatogu žmonėms, ypač vyresnio amžiaus senjorams, su kibirais šiukšlių keliauti per visą teritoriją, kad pasiektų papėdėje esančius konteinerius. Norėtųsi, kad konteinerių būtų prie kiekvieno išėjimo.

Laistytuvų su užrašu „Pilviškiai“ pavyko rasti tik vienoje kitoje vietoje. Jie gulėjo numesti prie čiaupų – stoveliai čia tikrai praverstų.

Seniūnas problemos nemato

Išgirdęs gyventojos priekaištus dėl netvarkos kapinėse neseniai po atostogų pradėjęs dirbti Pilviškių seniūnijos seniūnas Vytautas Judickas nustebo. „Pagal galimybes prižiūrime visas kapines, kurių seniūnijoje turime 21-erias. Vienuolika iš jų yra veikiančios. Šiuo metu dėmesys yra sutelktas į miestelį, kur sekmadienį vyks šventė, o jos metu atidarysime vasaros estradą. Jokia paslaptis, sumažėjo darbininkų, ne visur laiku suspėjame. Blogiausia, kad tvarkos nesilaiko ir patys gyventojai – į kapinių konteinerius ir šalia jų primeta visko. Mes stengiamės atliekas išrūšiuoti, biologines išvežame suirti“, – kalbėjo V. Judickas.

Į tai, kad senosiose Stoties gatvėje esančiose kapinėse žmonės pasigenda daugiau konteinerių, seniūnas atsakė, jog problemos čia nematantis. „Kapinės prie pat pagrindinio kelio, jeigu dar čia pastatysime konteinerius, tai kaip atrodys? Matot, kas darosi prie tų konteinerių. O kitur irgi negalime jų pristatyti – neis privažiuoti šiukšliavežėms“, – aiškino seniūnijos vadovas. Jo teigimu, atliekų nuo kapų būna nedaug, tad žmonės, susidėję į krepšelius, išeidami gali jas nunešti iki konteinerių kapinių gale arba net parsivežti namo, ką, pasak seniūno, kiti ir daro.

Kiek keistokas pasirodė toks seniūno požiūris, bet, kaip sakoma, kiekviename kieme – sava tvarka. Pavyzdžiui, Vilkaviškio kapinės vienos įsikūrusios pačiame mieste, kitos – prie pagrindinio kelio už miesto, tačiau čia niekada nepamatysi perpildytų konteinerių, o tuo labiau šalia jų suverstų atliekų krūvų.

V. Judickas turėjo paaiškinimą ir dėl šilelio pakraščių sutvarkymo. Pasak jo, negalinti seniūnija išvalyti viso šilo, tuo labiau kad kai kur valdos yra privačios. Pagaminti stovelių laistytuvams seniūnas taip pat neprižadėjo, nes ir tuos laistytuvus, kaip jis sakė, nupirko visai ne seniūnija, o patys gyventojai.

Žmonėms nesaugu

Redakcijai skambinusi pilviškietė priekaištavo seniūnijai ir dėl miestelyje, netoli geležinkelio stoties, esančio gilaus, aukštomis žolėmis apžėlusio griovio. Pasak moters, jo per žoles nesimato, nuo gatvės nėra jokio atitvaro, ir jau ne kartą iš to griovio tekę nuslydusius automobilius traukti. „Dabar tas žoles iš vienos pusės kažkas šiek tiek nukapojo, bet visą vasarą jos žaliavo ir kėlė didžiulę grėsmę. Dvidešimt metų žmonės beldžiasi į seniūnijos duris ir prašo griovį sutvarkyti, bet kiekvienąkart sulaukia to paties atsakymo: „Ateis laikas, bus padaryta.“ Kada tas laikas ateis? Kai atsitiks nelaimė?“ – retoriškai klausė pilviškietė.

Ji taip pat išsakė gyventojų nuomonę ir dėl neapšviestų miestelio gatvių. „Bent jau pagrindinėse gatvėse apšvietimą vėlų vakarą įjungtų. Žmonės dirba naktinėse pamainose kituose miestuose, grįžta naktį namo, o čia – aklina tamsa. Baisu namo pareiti. Blogai, kai taupoma žmonių saugumo sąskaita“, – savojo miestelio problemas toliau vardijo pilviškietė.

Seniūnas šių priekaištų taip pat neprisiėmė. Jis pabrėžė, kad dėl griovio į jį niekas nei žodžiu, nei raštu niekada nesikreipė. Prižiūrėti minėtą griovį, pasak V. Judicko, seniūnija neprivalo, nes tas kelias priklauso Lietuvos automobilių kelių direkcijai, kurią apie problemą seniūnas esą yra informavęs. „O apšvietimas miestelio gatvėse, kaip ir kasmet, bus įjungtas rugsėjo mėnesį, prasidėjus mokslo metams. Tokia Savivaldybės administracijos nustatyta tvarka galioja visoms rajono seniūnijoms“, – paaiškino Pilviškių seniūnas V. Judickas.
 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite