Angle down Atgal

Metų žmonės: nominantų – 13, vertų – dar daugiau

Vasario pirmąją Elektrėnų kultūros centre vyko vienas gra­žiausių metų renginių – apdovanojimai „Metų žmonės“. Renginyje pagerbta trylika savivaldybės gyventojų, kurie savo darbštumu, at­sidavimu bei kilniais poelgiais prisideda prie miesto gerovės bei garsina Elektrėnų savivaldybę. Šiemet apdovanojimai vyko 17-ąjį kartą, o nuo pirmųjų apdovanojimų jau pagerbta pustrečio šimto nominantų.

„Metų žmonių“ apdovanojimai– finalinis Elektrėnų savivaldybės konkurso „Elektrėnų žiburys“ renginys. Konkursą skelbia ir siūlyti kandidatus įvairioms nominacijoms kviečia Elektrėnų savivaldybė, labiausiai vertus būti apdovanotiems išrenka komisija. Šiemet komisija sulaukė 50 siūlymų nominacijoms. Kaip sakė meras Kęstutis Vaitukaitis, visi kandidatai buvo verti apdovanojimų, tačiau nominacijų buvo tik 13. Nominantams šventinį vakarą įteiktos specialios, šviečiančios statulėlės, kurias sukūrė keramikė iš Pastrėvio Rasa Rakauskienė.

Į renginį „Metų žmonės“ kasmet susirenka pilnutėlė salė žmonių. Net gripo epidemija žiūrovų gretų neišretino. Viena dalis ateina pasiklau­syti koncerto ir pasidomėti, kokie­ savivaldybės žmonės įvertinti, kiti ne­šini gėlėmis ateina pasveikinti ap­dovanotų artimųjų, draugų ar kolegų.
Šiemet renginyje koncertavo­ lietuvių pamėgta atlikėja Monika Marija Paulauskaitė, grupės „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas ir „Božole“ choro merginos, grupės „La forza“ bei „Lietuvaičiai“. Savo pasirodymus nominantams dovanojo talentingi elektrėniškių kolektyvai ir solistai. Renginį, kaip visada, įspūdingai pradėjo „Reveranso“ šokėjai, koncertavo solistė Gintarė Peciukonytė, popchoras „Saulės spinduliai“, šoko „Reveranso“ jaunieji talentai Greta Suslavičiūtė ir Tauras Žemaitis.
Renginiui „Metų žmonės“ suorganizuoti Kultūros centro darbuo­tojai negaili nei laiko, nei energijos, todėl kasmet renginys pasižymi išskirtine kokybe. Šiemet kultūrinių renginių organizatorė Vida Ališaus­kienė sukūrė tokį scenarijų, kad salėje buvę žiūrovai pasijuto esantys traukinių perone. Renginio pradžio­je sudundėjo traukiniai, o pasigirdęs balsas paskelbė, kad 18:45 minutės iš pirmojo kelio išvyksta greitasis traukinys „Metų žmonės 2018“. Atsidarius uždangai iš scenoje sumontuoto traukinio išlipo palydovų uniforma pasipuošę renginio vedėjai – Laura Buividavičienė ir Džeraldas Striaupis. Vedėjai pranešė, kad konkurso „Elektrėnų žiburys“ nominantai bus pradžiuginti įspūdinga kelione po Lietuvą. Pažymint tai, kad šiemet Lietuva mini Vietovardžių metus, nepamiršta paminėti, kad mūsų šalis garsi vietovardžiais.
Ankstesniais metais apdovanoji­mus nominantams teikė Elektrėnų sa­­vi­valdybės meras ir administracijos­ ­direktorius. Šiemet nominacijas tei­kusiųjų gretas papildė Seimo nariai – Laimutė Matkevičienė ir Jonas Liesys, savivaldybės skyrių ir įstaigų vadovai.
Už nuopelnus švietimo srityje apdovanota Vievio gimnazijos fizikos mokytoja -metodininkė ELVYRA APANAVIČIENĖ. 2018 metais mokytoja pateko į Respublikos inovatyviausių fizikos mokytojų trejetuką. Mokytojos paruošti mokiniai savivaldybės fizikos olimpiadoje užėmė I–III vietas.
Už nuopelnus sveikatos apsau­gos srityje apdovanotas VšĮ Elektrėnų ligoninės direktorius EDMUNDAS NIPARAVIČIUS. Ligoninės direktorius apdovanotas, nes puikiai vadovauja Elektrėnų savivaldybės Šeimos tarybai. Yra išrinktas pirmininku, kurio dėka Šeimų stiprinimo taryba funkcionuoja kaip pilnavertė patariamoji institucija.
Už nuopelnus socialinėje srityje apdovanota Elektrėnų socialinių paslaugų centro socialinė darbuo­toja darbui su šeimomis JUDITA PAŠKAUSKIENĖ. Nominantė jau 7 metus savanoriškai veda tėvų paramos grupes tėvams, patiriantiems sunkumus, telkia juos dalyvavimui užsiėmimuose. Į pagalbą šeimai akty­viai telkia bendruomenę ir kitus specialistus.
Už pavyzdingą darbą tarnyboje apdovanota Lietuvos probacijos tarnybos Vilniaus regiono skyriaus Elektrėnuo­se specialistė JOLANTA LAUKYTĖ. Nominantė yra smurtinio elgesio keitimo programos įdiegimo Elektrėnų savivaldybėje ini­ciatorė. Nuo 2018 metų Elektrėnų priklausomybių konsultacinio punkto pri­klausomybių konsultantė.
Metų kultūros šviesulio nominacija įteikta JUSTINUI RINKEVIČIUI. Pristatydama nominantą renginio vedėja Laura akcentavo, kad Justiną Rinkevičių menas lydi visą gyvenimą. Justinas Rinkevičius puikus solistas, aktyviai dalyvauja bendruomenės kultūriniame gyvenime, puoselėja kultūros ir meno tradicijas.
Už nuopelnus sportui apdovanota Elektrėnų sporto centro auklėti­nė JUSTINA KMIELIAUSKAITĖ. Trenerio Ramūno Žemaitaičio treniruojama elektrėniškė Europos kadetų čempionate užėmė trečiąją vietą, kadetų Europos taurėje Italijoje – I vietą, Kroatijoje – III vietą, Čekijoje – II vietą. Europos jaunių taurės varžybose Vengrijoje – I vietą.
Už pilietiškumą „Metų žiburio“ statulėlė įteikta Vievio Šv. Onos ir Kazokiškių Švč. Mergelės Marijos nugalėtojos parapijų klebonui ALFONSUI KELMELIUI.
Klebono iniciatyva išleista­ knyga „Kazokiškių Marija – dievo malonės pirmoji“. Klebonas A. Kelmelis yra aktyvus valstybinių švenčių ir atmintinų dienų organizatorius. Klebono iniciatyva atgaivinta Vievio patriarcho Jurgio Milančiaus ir Vievio bažnyčios statytojo Juozapo Minsevičiaus tradicija valstybinių švenčių metu lankyti Nepriklausomybės kovų savanorių kapus Vievio kapinėse.
Už metų iniciatyvą apdovanotas AUŠRYS ŽUKAUSKAS. Nominantas teikia kaimo turizmo paslaugas Semeliškių seniūnijoje įkurtoje sodyboje „Dabintos slėnis“. A. Žukauskas savo asmeninėmis lėšomis privačioje valdoje užbaigė statyti 8 metrų aukš­čio vientisą betoninį monolitinį paminklą „Laisvės varpas“, skirtą Lietuvos atkūrimo 100-čiui paminėti ir žuvusiems už jos laisvę pagerbti.
Už nuopelnus vaiko gerovei apdovanoti VIRGINIJA IR RAMŪNAS RAŽANAI
V. ir R. Ražanų šeima per 2018 metus priėmė ir rūpinosi keturiais vaikais. Suteikus visokeriopą pagalbą du vaikai – brolis ir sesuo – sėkmingai sugrįžo į tėvų namus. Virginija ir Ramūnas Ražanai padeda ne tik globojamiems vaikams, bet ir jų biologiniams tėvams, ugdo jų tėvystės įgūdžius, palaiko tėvų ir vaikų ryšį.
Metų savanorio apdovanojimas įteiktas ANATOLIJUI ŠUGAJEVUI, kuris per 2018 metus 6 kartus dirbo savanoriu respublikinėse sveikuolių stovyklose. Jis organizavo ir pravedė 5 tinklinio turnyrus, 4 šaškių ir šachmatų turnyrus.
Metų rėmėju nominuotas UAB „Fejerverkai“ direktorius OVIDIJUS BARKAUSKAS. Įmonė, kurioje dirba 25 darbuotojai, nuolat remia Vievio organizuojamas šventes. Jų dėka švenčių kulminacijos visada būna įspūdingos, sukeliančios daug emocijų tiek vaikams, tiek vyresnio amžiaus gyventojams ir svečiams.
Už sėkmingą verslą apdovanojimas įteiktas mobilios užkandinės „Paragauk pats“ įkūrėjams GRETAI IR KIPRUI DABULEVIČIAMS.
Greta ir Kipras įkūrė sėkmingą maitinimo verslą. Mobilios užkandinės maistą mėgsta elektrėniečiai ir miesto svečiai. Taip pat užkandinėje praktiką atlieka Elektrėnų profesinio mokymo centro mokiniai. Praėjusių metų pabaigoje jaunieji verslininkai savo verslą išplėtė – atidarė užkandinę Vievyje.
Kiekvienais metais konkurse suteikiama galimybė nominaciją pasiūlyti patiems gyventojams. Šiemet gyventojai pasiūlė nominaciją „Už išgelbėtą gyvybę“. Šį apdovanojimą atsiimti į sceną lipo elektrėniš­kis ARŪNAS DZIMIDAVIČIUS. 2018 metų liepos mėnesį Arūnas Dzimidavičius, eidamas Elektrėnų paplūdimio pakrante, pastebėjo skęstantį žmogų ir nė akimirkai nesudvejojęs šoko į vandenį bei išgelbėjo Vitalijaus gyvybę. Apie kilnų A. Dzimidavičiaus poelgį rašėme ir laikraštyje „Elektrėnų kronika“.
Paskelbus visus nominantus, jie dar kartelį visi lipo į sceną bei buvo pakviesti sulipti į traukinį ir leistis į kelionę po savo kraštą. Renginys užbaigtas Aurimo Medzikausko sukurta daina „Mano miestas“, kurią atliko „Saulės spinduliai“ atlikėjai, šventiniais fejerverkais bei garsiais plojimais žmonėms, savo darbais puoselėjantiems savo miestą ir šalį.

Virginija Jacinavičiūtė

Renginį pradėjo šokių klubas „Reveransas“
Renginį pradėjo šokių klubas „Reveransas“
„Mokytojo profesija sunki, bet jei dabar reikėtų rinktis, vėl pasirinkčiau tą pačią“, – sakė mokytoja Elvyra Apanavičienė, atsiimdama apdovanojimą iš mero K. Vaitukaičio
„Mokytojo profesija sunki, bet jei dabar reikėtų rinktis, vėl pasirinkčiau tą pačią“, – sakė mokytoja Elvyra Apanavičienė, atsiimdama apdovanojimą iš mero K. Vaitukaičio
„Esu laimingas. Turiu šeimą, vaikus ir mylimą darbą“, – kalbėjo E. Niparavičius, atsiimdamas apdovanojimą iš buvusios kolegės, o dabar Seimo narės Laimutės Matkevičienės
„Esu laimingas. Turiu šeimą, vaikus ir mylimą darbą“, – kalbėjo E. Niparavičius, atsiimdamas apdovanojimą iš buvusios kolegės, o dabar Seimo narės Laimutės Matkevičienės
Justinai Kmieliauskaitei apdovanojimą įteikė Seimo narys Jonas Liesys. Justina scenoje dėkojo tėvams, kurie atvedė ją į dziudo sportą, ir treneriui Ramūnui Žemaitaičiui
Justinai Kmieliauskaitei apdovanojimą įteikė Seimo narys Jonas Liesys. Justina scenoje dėkojo tėvams, kurie atvedė ją į dziudo sportą, ir treneriui Ramūnui Žemaitaičiui
Juditos Paškauskienės pasveikinti atvyko gausus būrys kolegių
Juditos Paškauskienės pasveikinti atvyko gausus būrys kolegių
Atsiimdama prizą Probacijos tarnybos specialistė J. Laukytė linkėjo visiems niekada pas ją nepakliūti
Atsiimdama prizą Probacijos tarnybos specialistė J. Laukytė linkėjo visiems niekada pas ją nepakliūti
Koncertuoja Gintarė Peciukonytė
Koncertuoja Gintarė Peciukonytė
Pasveikinti J. Rinkevičiaus atvyko dukra Meilė, aktyvios vieviškės Audronė Davidavičienė, Karolina Naprienė, seniūnas Zenonas Pukėnas bei Vievio kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Agnė Muškietaitė
Pasveikinti J. Rinkevičiaus atvyko dukra Meilė, aktyvios vieviškės Audronė Davidavičienė, Karolina Naprienė, seniūnas Zenonas Pukėnas bei Vievio kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė Agnė Muškietaitė
UAB „Fejerverkai“ skirto apdovanojimo pasiimti atvyko įmonės darbuotojas Tauras Tenikis. Apdovanojimą įteikė Elektrėnų kultūros centro direktorius Remigijus Suslavičius
UAB „Fejerverkai“ skirto apdovanojimo pasiimti atvyko įmonės darbuotojas Tauras Tenikis. Apdovanojimą įteikė Elektrėnų kultūros centro direktorius Remigijus Suslavičius
Pasveikinti A. Šugajevo atskubėjo klubo „Reveransas“ šokėjos
Pasveikinti A. Šugajevo atskubėjo klubo „Reveransas“ šokėjos
Kad atvyko į Elektrėnų savivaldybę, Aušrys Žukauskas dėkojo tėčiui, nupirkusiam sodybą Semeliškių seniūnijoje ir įskiepijusiam patriotizmą
Kad atvyko į Elektrėnų savivaldybę, Aušrys Žukauskas dėkojo tėčiui, nupirkusiam sodybą Semeliškių seniūnijoje ir įskiepijusiam patriotizmą
Žmogaus gyvybę išgelbėjęs Arūnas Dzimidavičius scenoje buvo kuklus, dėkojo sūnums Augustinui ir Adomui, kurie jį įkvepia
Žmogaus gyvybę išgelbėjęs Arūnas Dzimidavičius scenoje buvo kuklus, dėkojo sūnums Augustinui ir Adomui, kurie jį įkvepia
Šoka Greta Suslavičiūtė ir Tauras Žemaitis
Šoka Greta Suslavičiūtė ir Tauras Žemaitis
Virginijai ir Ramūnui Ražanams apdovanojimą įteikė Elektrėnų socialinių paslaugų centro direktorė Dalytė Kutyrevienė. „Mano šeima eina keliu, kuris mus stiprina“, – atsiimdama apdovanojimą sakė nominantė
Virginijai ir Ramūnui Ražanams apdovanojimą įteikė Elektrėnų socialinių paslaugų centro direktorė Dalytė Kutyrevienė. „Mano šeima eina keliu, kuris mus stiprina“, – atsiimdama apdovanojimą sakė nominantė
„Be Jūsų nebūtų mūsų“, – klientams ir valdžios atstovams dėkojo jaunieji verslininkai Greta ir Kipras Dabulevičiai
„Be Jūsų nebūtų mūsų“, – klientams ir valdžios atstovams dėkojo jaunieji verslininkai Greta ir Kipras Dabulevičiai
Klebonas A. Kelmelis džiaugėsi Vievio parapijos bendruomene ir aktyvia veikla parapijos namuose
Klebonas A. Kelmelis džiaugėsi Vievio parapijos bendruomene ir aktyvia veikla parapijos namuose
comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite