Angle down Atgal

Metų sandūros gražiausios šventės šįkart bus kitokios nei įprastai

Pandemijos sąlygomis daugybė renginių visame pasaulyje keliasi į virtualią erdvę. Ne išimtis ir viena laukiamiausių tradicinių švenčių Kaune – pagrindinės Kalėdų eglės įžiebimas.

Gyvenant šventinio laukimo nuotaikomis, jau artėja „Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“. Šventiškas koncertas eglutės įžiebimo proga pirmąkart vyks ne Rotušės aikštėje. Saugodami savo ir aplinkinių sveikatą, kitą šeštadienį, lapkričio 28-ąją kauniečiai bei žiūrovai visoje Lietuvoje kviečiami jį patogiai stebėti namuose per LRT televiziją.

O kol kas vyksta intensyvus eglės kūrimo procesas, tad menininkės Jolantos Šmidtienės dirbtuvėse – pats darbų įkarštis. Šiemet eglutės puošybos elementai primins saldžią Kalėdų pasaką. Jie kuriami iš ekologiškos medžiagos – izolono.

Unikalių eglučių autorės J. Šmidtienės idėjos ir darbai kasmet maloniai nustebina ir džiugina kauniečius bei miesto svečius. Pernai Rotušės aikštėje dominavusias ryškiaspalves „kosmines“ dekoracijas pakeis kalėdinės pasakos motyvai. Eglė bus visiškai kitokia, bet tradiciškai kerinti ir šventiška.

Dailininkė tekstilininkė J. Šmidtienė atskleidė, kad inspiracija šių metų Kalėdų simboliui ją aplankė netikėtai. Namuose, smaližiaudama morengais, ji atkreipė dėmesį į dailią deserto tekstūrą. Žinoma menininkė tiki, kad saldumynai yra neatskiriama švenčių dalis, ypač šių dienų kontekste, kai žmonės namuose praleidžia itin daug laiko.

„Norėjosi sukurti dekoraciją tokią, kuri būtų saldi, lengva ir kvepianti namais. Bandėme išgauti skirtingas tekstūras ir galiausiai atradome vieną, kuri ypač primena morengą ar plaktą grietinėlę. Dabar iš to ir gimsta Kauno Kalėdų eglė“, –sakė menininkė.

Bendradarbiaudama su Kauno kultūros centru, šiųmečius kalėdinio miestelio papuošimus menininkė kuria panaudodama 2018 metais savivaldybės įsigytus šventinių dekoracijų pagrindus, karkasus bei detales. Kaip įprastai, intensyviuose kalėdiniuose darbuose jai talkina gausi savanorių komanda. Pasak dailininkės, papuošimų gamyba jau eina į pabaigą. Kitą savaitę laukia didžiausias iššūkis – „morengines“ dekoracijas sujungti į bendrą visumą, Rotušės aikštę paversiančią saldžia kalėdine pasaka.

„Metai buvo sudėtingi, tad Kalėdos Kaune tegul bus ramios ir lengvos. Tai atspindi ir šių metų šūkis: „Saldžios saldžios Kalėdos Kaune“. Į Rotušės aikštę sugrįš šviesios spalvos, o čia vykdavusios veiklos ir pramogos iš kalėdinio miestelio persikels į virtualią erdvę ir miestiečių namus“, – sako Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Pasak miesto savivaldybės administracijos atstovės Urtės Povilaitytės, šviesi, šventiška bei saldžią pasaką menanti pagrindinė miesto eglė kauniečių lauks iki pat Trijų karalių. Pasigrožėti ja ir pasimėgauti išpuoštu miestu saugiai, be didelių žmonių susibūrimų spės visi. O netrukus pradės veikti interneto svetainė kaledos.kaunas.lt. Mažųjų kauniečių ypač pamėgtos edukacijos, dirbtuvėlių ir kitokios veiklos drauge su kalėdiniu paštu lankytojų lauks internete.

Kasmet eglutės įžiebimas į Rotušės aikštę pritraukia dešimtis tūkstančių žiūrovų. Tačiau dėl COVID-19 pandemijos šiemet šis renginys vyks kitaip.

Koncerto transliacija su garsiausiomis šalies scenos žvaigždėmis LRT televizijos eteryje prasidės lapkričio 28 d. 18 val. Savo žinomiausius kūrinius dovanos Monique, Vidas Bareikis, Jazzu, Justinas Jarutis, „Saulės kliošas“, „The Roop“, Saulius Prūsaitis, Martynas Kavaliauskas ir Girmantė Vaitkutė.

„Švenčių laukimo pradžią pasipuošęs Kaunas skelbs ne tik skambiai įžiebdamas Kalėdų eglę, bet ir nutvieksdamas padangę įspūdingais fejerverkais. Kol kas išduosime tik tiek, kad jie vienu metu plykstelės net 6 skirtingose erdvėse. Fejerverkai puikiai bus matomi daugumai kauniečių, tad saugiai pasidžiaugti reginiu jie galės neišeidami iš namų“, – sakė Kauno savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

U. Povilaitytės teigimu, kalėdinę dvasią visame Kaune jau žadina pradėti miesto puošimo darbai. Į naujai atgijusios Laisvės alėjos liepas jau „nutūpė“ daugiau kaip 12 tūkst. švieselių, traukiančių praeivių žvilgsnius. Netrukus beveik šimtas šviečiančių eglučių sužibs ir klombose prie Kauno miesto savivaldybės pastato.

„Lietučio“ girliandos sužibės virš pagrindinių miesto gatvių, o žiemiškai „apšerkšnijusiomis“ dekoracijomis pasipuoš Kauno tiltai. Tradiciškai švieselėmis pasidabins ir Senamiesčio gatvės, Santakos parkas bei A. Smetonos alėja. Rotušės aikštė kauniečius taip pat pasitiks gerokai šviesesnė nei anksčiau. Šiemet kur kas daugiau lempučių ir girliandų sužibs medžiuose, o aikštę supančių pastatų fasadus išryškins prožektorių šviesos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite