Angle down Atgal

Metų mokytoja Danutė Baranauskienė: „Prieš 40 metų pasirinktas kelias buvo teisingas...“

Šių metų Mokytojo dienos šventė buvo kitokia, nei prieš tai buvusios. Vietoj tradicinio viso rajono pedagogų susibūrimo ir didelės šventės Kultūros ir laisvalaikio centre, vyko kuklūs paminėjimai atskirose mokyklose. Saugiai... Per atstumą…– nepamiršdami šių taisyklių mokytojus su jų profesine švente sveikino mokiniai, svečiai, kiti bendruomenės nariai.

„Laikas, skirtas mūsų vaikams, yra pats prasmingiausias,“ – pradėdama šventę pedagogų rate apie darbo mokykloje prasmę kalbėjo „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorė Ilona Balčiukynienė. Kolektyvo nariams ji palinkėjo niekad nepritrūkti kantrybės, kūrybinių minčių ir įkvėpimo. O tai, kad mokykloje nestinga kvalifikuotų, pozityviai nusiteikusių ir „sergančių“ dėl kiekvieno mokinio sėkmės mokytojų, patvirtino gausiu būriu į mokyklą atvykę Prienų rajono savivaldybės atstovai. Jų rankose buvo padėkos raštai ir dovanos, skirti geriausiems mokyklos mokytojams.
Kolegų ovacijomis buvo sutikta žinia, kad Geriausia 2020 metų Prienų rajono savivaldybės mokytoja išrinkta „Revuonos“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokytoja
metodininkė Danutė Baranauskienė, mokykloje dirbanti nuo 1993 metų, turinti 40 - ties metų pedagoginio darbo stažą.
Rajono meras Alvydas Vaicekauskas bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas D.Baranauskienei įteikė padėkos raštą, vardinį rašiklį ir spalvoto stiklo apdovanojimą, žymintį šią nominaciją. Metų mokytojai tradiciškai paskirta ir piniginė premija. Kolegės įvertinimu džiaugėsi ir mokyklos vadovė ir kolegos, kurie D.Baranauskienės kandidatūrą teikė apdovanojimui.
Kolegų teigimu, mokytoja Danutė išsiskiria optimizmu ir darbštumu, jos vedamos pamokos yra aktyvios, įdomios ir motyvuojančios. Savo metodine patirtimi ji dalijasi su kolegėmis, veda atviras, integruotas su kitais dalykais pamokas, rašo straipsnius spaudai, skaito ir rengia stendinius
pranešimus, dalyvauja šalies ir tarptautiniuose seminaruose, įgyta patirtimi dalijasi su kolegomis.
Jos parengti mokiniai nuolat tampa konkursų laureatais ar užima prizines vietas informacinių technologijų, matematikos, kūrybiniuose, skaitovų, edukaciniuose konkursuose, sportinėse varžybose.
Mokytoja yra lietuviškų tradicijų, papročių bei kultūros puoselėtoja. Su parengtu pradinių klasių mokinių kolektyvu dalyvauja projekte „Visa Lietuva šoka“, tautinių šokių konkursuose.
Ne vieną dešimtmetį mokytoja organizuoja „Senelių ir anūkų vakarones“, yra viena iš rajoninio 1-4 klasių mokinių raiškiojo skaitymo konkurso „Tau, Lietuva“ organizatorių.
D.Baranauskienė aktyviai įsitraukusi į mokyklos bendruomenės veiklą, yra įvairių grupių narė.
Mokytoja Danutė pasidžiaugė, kad prieš kelis dešimtmečius jos pasirinktas gyvenimo kelias buvo teisingas. „Šis apdovanojimas – tai visos mokyklos laimėjimas,“– sakė ji, dėkodama savo mokiniams, jų tėveliams, mokyklos administracijai ir kolegoms, su kuriais bendradarbiauja, siekiant bendrų tikslų. Ji nepamiršo padėkoti ir buvusiems savo mokytojams, pirmiausia šviesios atminties auklėtojui Kazimierui Padvelskiui, kurie joje įžvelgė pedagoginį potencialą ir paskatino rinktis mokytojos profesiją.
Savivaldybės atstovai už profesinę veiklą įvertino ir dar dvi mokyklos mokytojas: Daivai Jonikienei ir Nijolei Stankūnienei buvo įteiktos padėkos ir vardiniai rašikliai.
Apdovanotų mokytojų sėkme pasidžiaugė direktorė I.Balčiukynienė ir jos vadovaujamas kolektyvas. Kolegėms atminčiai buvo įteikti suvenyriniai laikrodžiai ir gėlių puokštės. Mokiniai savo mokytojams profesinės šventės proga skyrė eiles, dainas ir gėlių žiedus. Mokyklos administracija mokytojams parengė staigmeną – instrumentinius kūrinius jiems dovanojo profesionalus gitaristas.
Tokioje muzikinėje aplinkoje bent šventės dieną mokytojai galėjo pamiršti pandemijos sukeltus ir dar laukiančius iššūkius ir nuoširdžiai pabendrauti prie kavos puodelio.
Dalė Lazauskienė
Autorės nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite