Angle down Atgal

Merų rinkimų antrasis turas. Išankstinis balsavimas rajone – vangesnis

Rajono rinkėjai balsuoja vangiai. Kaip „Mūsų laiką“ informavo Jurbarko rajono rinkimų apygardos komisijos pirmininkė Vitalija Juzėnienė, kovo 14 dienos 16 val. duomemimis, balsuoti iš anksto į savivaldybę atėjo 252 rinkėjai, kai, palyginimui, per visą kovo 13 dieną tokių iš anksto balsavusių rajone buvo 284.

Išlieka tendencija, kad antrasis merų rinkimų turas yra vangesnis nei pirmasis. Jei per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo apie 700 rajono rinkėjų, tai antrajame ture prognozuojamas mažesnis skaičius. Prognozuojama, kad per dvi dienas (13 ir 14 d). iš anksto balsuoti ateis apie 600 rajono rinkėjų. Savo pilietinę pareigą jau atliko ir 92 asmenys spec. punktuose, kurių Jurbarko rajone yra penki. Tai senelių globos namai Smalininkuose ir Seredžiuje. Eržvilko globos namai, Jurbarko ligoninė, Jurbarko socialinės paslaugos būstinėje, Vydūno gatvėje. Balsuoti namuose iš anksto užsiregistravo 1334 rajono rinkėjai.

Jurbarko rajone pirmą išankstinio balsavimo dieną, kovo 13 dieną, savo pilietinę pareigą atliko 1,55 proc. (iš 24107) rajono rinkėjų, t. y. šiek tiek mažiau nei pirmojo turo metu pirmą išankstinio balsavimo dieną, kuomet savo pilietinę pareigą atliko 1,89 proc., arba 456 rinkėjai. Kovo 13 dieną merų rinkimų antrajame ture balsavo 1,52 proc. šalies rinkėjų, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

Tarp rajono apylinkių kovo 13 dieną iš anksto aktyviausiai balsavo Seredžiaus (3,55 proc.), miesto Dariaus ir Girėno apylinkė (3,46 proc). Nė vieno balsavusio iš anksto nebuvo pirmą dieną penkiose rajono apylinkėse – Juodaičių; Vadžgirio, Pavidaujo, Rutkiškių ir Kartupių.

Merus per antrąjį turą, kuriame rungiasi du daugiausiai balsų pirmajame surinkę kandidatai, renka 41 savivaldybė.

Jurbarko rajono rinkėjaų balsais į antrą turą pateko ir dėl rajono vadovo posto varžosi liberalų sąjūdžio iškeltas Seimo narys Ričardas Juška ir save išsikėlęs rajono meras Skirmantas Mockevičius.

Rinkėjai, kurie dėl įvairių priežasčių rinkimų dieną sekmadienį negali atvykti ir balsuoti rinkimų apylinkėje, turi teisę balsuoti iš anksto.

Kovo 14 diena yra antroji išankstinio balsavimo diena. Balsuoti iš anksto rinkėjai visų Lietuvos Respublikos savivaldybių pastatuose dar gali šiandien iki 20 valandos.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite