Angle down Atgal

Meras N. Cesiulis kreipėsi į prokuratūrą: „Kalbame apie milijonus“ (vaizdo įrašas)

Pirmadienio popietę Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis bei jo pavaduotojai Šarūnas Klėgeris ir Jurgita Šukevičienė buvo suplanavę savivaldybės tarybos daugumos pasitarimą, po to – kas darbą su dokumentais, o kas – pasitarimą su kuruojamų skyrių specialistais.

Kiek netikėtai Dzūkijos sostinė vadovų dienotvarkėje atsirado dar viena ir itin karšta tema – iš anksto neplanuota konferencija Rotušėje.

Ką tokio ypatingai svarbaus miesto vadovai panoro pasakyti savo rinkėjams?

ATNAUJINTA

Konferenciją pradėjo meras N. Cesiulis. Jis pasidalino nerimu dėl Alytaus mieste grąžintinų žemių.

Meras patvirtino, kad dėl viešojo intereso gynimo jau kreipėsi į prokuratūrą.

„Kalbame ne apie šimtus tūkstančių eurų, o apie milijonus", - grėsmingą situaciją įvardino miesto vadovas.

Paklaustas apie susidariusią situaciją, N. Cesiulis įvardino problemą ir detalizavo, kad grąžinant žemes Alytaus mieste kai kuriuos galimai įtartinus dokumentus pasirašė savivaldybės administracijos direktorius Rolandas Juonys.

„Aš nematau tolesnio darbo su administracijos direktoriumi R. Juoniu“, - patikslino meras.

R. Juonys – administracijos direktoriaus pareigas kol kas einantis asmuo, jis – buvęs mero N. Cesiulio, o dar anksčiau – ir buvusio miesto mero Jurgio Krasnicko patarėjas.

Pasak mero N. Cesiulio, R. Juonio paprašyta geranoriškai atšaukti jo pasirašytą dokumentą dėl žemių perdavimo Nacionalinei žemės tarnybai (NŽT).

Meras stebėjosi, kad žemės grąžinimo laikotarpio pabaigoje buvo numatoma atiduoti 9-is sklypus, o jų atsirado 20 ir ne po 10 arų, jie suformuoti kur kas didesni (kai kuriais atvejais – net 60 arų). Negana to, sklypai, kurie turėjo būti suformuoti kaip gyvenamosios paskirties, grąžinimui buvo paprašyti kaip komerciniai.

„Žemių grąžinimo procedūros pradėtos praeitoje kadencijoje“, - patikslino buvęs miesto savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Jastremskas, kurio teigimu, sklypai buvo pradėti formuoti „architektūros skyriaus“ iniciatyva, tenkinant „detaliųjų planų“ poreikį,

„Buvo suformuoti 9-i didesni nei 10-ies arų dydžio sklypai. Kodėl taip buvo padaryta, aš nežinau. Galbūt buvo padaryta žmogiška klaida“, - prisipažino buvęs administracijos direktorius, teigęs, kad už tai, jeigu tai buvo jo klaida, prisiimsiantis asmeninę ir politinę atsakomybę.

„Nuo milijono eurų iki dviejų“, - galimai nesąžiningai norimų susigrąžinti sklypų kainą rinkoje įvardijo V. Jastremskas. Minėtos sumos sklypus Alytaus miesto savivaldybės direktorius R. Juonys NŽT, grąžinimui fiziniams asmenims, perdavė rugpjūčio 23 d.

„Didelio skandalo dar nėra, nes sklypai kol kas nėra grąžinti“, - kalbėjo N. Cesiulis, tikėdamasis deramo prokuratūros, teisėsaugos darbo ginant viešąjį interesą.

Žiūrėkite Alytausgidas.lt tiesioginės transliacijos videoįrašą:

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite