Angle down Atgal

Mėgstate paragauti varveklių? Geriau to nedarykite

Ko gero, esate girdėję seną tiesą: „Niekada nevalgyk geltono sniego“. Nors šie žodžiai, be abejonės, yra teisingi, tačiau egzistuoja ir daugiau žiemos orų produktų, kuriems nereikėtų atsidurti arti jūsų veido.

Kaip pavyzdį galima pateikti bet kokį urbanistinį sniegą, kuriame esama daugybės taršos dalelių, pasklidusių su išmetamosiomis dujomis.

2016 m. eksperimentas atskleidė, kad vos po valandos trukmės poveikio, sniege susikaupia dažniausiai sutinkami teršalai, kurie gali turėti įtakos žmonių sveikatai, net jei tiesiogiai tokio teršalų šerbeto ir nekišite sau į burną.

Į sąrašą žiemiškų darinių, kurių nereikėtų valgyti, įtraukiami ir varvekliai.

Kad ir kaip panašiai į ledinukus jie gali atrodyti, meteorologė Katie Nickolaou, perspėja visus, besigundančius juos paragauti, rašo iflscience.com.

Varvekliai formuojasi iš nuo stogo tirpstančio vandens.

Bet ar žinote kas dar egzistuoja ant jūsų stogo? Ogi paukščių išmatos! Daugybė jų. Vanduo jas surenka ir sušaldo į ledą. Tad ragaudami varveklius, jūs realiai valgote paukščių išmatas su galas žino kokių bakterijų pabarstukais.

Anot Jungtinės Karalystės vyriausybės, jei įkvėptumėte vandens lašelių užterštų paukščių išmatomis, galite rizikuoti užsikrėsti psitakoze (reta infekcine liga, kurią sukelia bakterijos, siejamos su papūgomis ir balandžiais) arba salmonelėmis.

Tad geriau varvekliais grožėkitės iš tolo.

Gismeteo.lt 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite