Angle down Atgal

Medžioklės vadovui už neteisėtai sumedžiotą briedį gresia keliatūkstantinės baudos

Rietavo savivaldybėje, „Daugėdų“ medžiotojų klubo medžioklės plote, praėjusią savaitę neteisėtai nušautas briedis.

Neteisėtas šūvis į briedį paleistas per „Daugėdų“ medžiotojų klubo organizuotą medžioklę, kuri vyko šio klubo medžioklės teritorijoje. Kaip paaiškėjo, į briedį šovė medžioklės vadovas, kuris medžiojo iš bokštelio, esančio netoli ribos, kur susikerta „Daugėdų“ ir kito medžiotojų būrelio – „Rietavas“ – medžioklės plotai.

Šūvis paleistas maždaug 22 val. 30 min., kai „Daugėdų“ medžiotojų klubo medžioklės vadovas, sėdėdamas bokštelyje, pastebėjo, kaip pats teigė, pamiškės grioviu einanti šerną. Tačiau po šūvio asmuo pamatė iš griovio iššokantį sužeistą briedžio patiną, o ne šerną. Asmens teigimu, nusprendęs sužeistą briedžio patiną pribaigti, kad šis nesikankintų, jis šovė dar kartą.

Savo ruožtu, „Rietavo“ medžiotojų būrelio medžiotojai, kurie tuo metu taip pat medžiojo savo teritorijoje, per žiūronus pamatė, kaip iš bokštelio išlipęs žmogus nuėjo šūvio link. Tai medžiotojams sukėlė įtarimą, tad jie nutarė nueiti pasižiūrėti, kas vyksta ties medžioklės plotų riba. Priėję „Rietavo“ medžiotojų būrelio medžiotojai pamatė nušautą briedžio patiną, o šalia jo – „Daugėdų“ medžiotojų būrelio medžioklės vadovą, kuris prisipažino nušovęs briedį.

Nieko nelaukdami „Rietavo“ medžiotojų būrelio medžiotojai apie įvykį pranešė aplinkos apsaugos pareigūnams. Į įvykio vietą atvykę pareigūnai apklausė medžiotojus ir surašė patikrinimo aktą.

Nušautas briedis laikomas sumedžiotu neteisėtai, nes šiuo metu tai daryti draudžiama. Už neteisėtą medžioklę pažeidėjui gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų kartu pažeidimo padarymo įrankių konfiskavimu bei teisės medžioti atėmimu nuo 1 iki 5 metų. Be to, teks atlyginti ir laukinei gyvūnijai padarytą žalą, kuri siekia beveik 6000 eurų. Sprendimą šioje byloje priims Plungės apylinkės teismas.

Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, briedžių patinus leidžiama medžioti tik medžiotojams selekcininkams nuo rugsėjo 1 d. iki gruodžio 15 d., o antramečius patinus – nuo rugsėjo 1d. iki vasario 1 d.

Medžioklė „Daugėdų“ medžiotojų klubo medžioklės teritorijoje vyko liepos 11 d. Iš viso joje dalyvavo 5 medžiotojai. Medžioklės vadovas „Daugėdų“ medžiotojų klubo medžioklės lapą turėjo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite