Angle down Atgal

Medkopio šventė Stripeikiuose

Kaip ir kasmet, žolynams žydint, bitutėms dūzgiant Ignalinos rajono Stripeikių kaime, Senovinės bitininkystės muziejuje rugpjūčio 15 d. vyks Medkopio pabaigos šventė "Ulioja bitela". Šventės metu visuomenei bus pristatyta atnaujinta muziejaus ekspozicija.

13.00 val. - iškilmingas šventės atidarymas, Austėjos ir Bubilo dievybių pagarbinimo apeigos, garbių svečių sveikinimai;

12.00 - 17.00 val. bičių produktų, kulinarinio paveldo ir tautodailės darbų mugė, bei amatų kiemai ir kūrybinės dirbtuvės:

Kūrybinių dirbtuvių naujienos - Juventa Mudėnienė su "Statom pasakų miestelį" edukacija; meduolių dekoravimas “Bičių kieme medumi kvepia”su spalvoto meduolio"meduolininkėm Violeta ir Ramune; duonos kelio edukacija su Indre; proginės „Medkopio 2019“ monetos kalimas su Mantu; parodomasis midaus virimas ir degustacija su midaus „guru“ Eriku; žolynų skulptūrų rišimas su žolynų žinove/ skulptore Viktorija; molinės bitės lipdymas su keramike Jolita; juostų audimas, apyrankių pynimas, vaistingųjų augalų arbatų ragavimas su garsiąja Breidokų šeimyna; tautinis paveldas ginutiškio„Gaidelio žuvienė“; medienos paslapčių išrišimas su Audriumi; šiaudinių sodų rišimas, natūralaus muilo virimas, vilnos vėlimas su Reškutėnų amatų centro bendruomene. "Duonos kelią" pristatys Naujojo Daugėliškio krašto bendruomenė.

13.00 - 16.00 val. "Pasakiškas piknikas" Ignalinos, Utenos, Zarasų, Molėtų, Visagino, Švenčionių bibliotekų edukaciniai kiemeliai kvies vaikus į „Pasakišką pikniką".

Edukaciniuose kiemeliuose bus pristatomi populiarūs vaidybiniai personažai, vaikai bus įtraukiami į edukacijas, kūrybines dirbtuves, interaktyvias viktorinas, vizualinius bei garsinius pasakų skaitymus, žaidimus.

13.45 - 14.15 val. - paskaita smalsiems "Bitės unikalumas". Lektorė vyr. mokslo darbuotoja Laima Blažytė Čereškienė. GTC ekologijos institutas, cheminės ekologijos ir elgsenos laboratorija.

14.30 -15.15 val. - Domanto Razausko subtilios muzikos koncertas;

15.15 val. Medaus skonių fontanas: prezidentinių ir "išmaniojo" srautinio avilio bičių medus bei medaus skonio naujiena „kreminis“ medus.

16.00 val. - pas taikias bites svečius džiugins "Baltas Kiras" su unikalia koncertine programa.

SVARBU. Dėl eismo saugumo prašome atvykstančius automobiliais į šventę važiuoti per Ginučius, iš šventės - per Kirdeikius.

P.S renginio metu bus fotografuojama ir filmuojama

Organizatoriai Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite