Angle down Atgal

Medis jūsų namuose – kodėl tai niekada neišeis iš mados?

Tiek namams statyti, tiek ir jiems įsirengti – medis žmonių yra naudojamas jau nuo seno ir jo paklausa išliko dar iki dabar. Nors šiuolaikiniame pasaulyje yra matoma didelė pažanga statybų ir remonto sektoriuje, o taip pat ir medžiagų atsiranda vis naujesnių ir naujesnių, tačiau medis dėl tam tikrų savo savybių vis tiek yra vienas populiariausių pasirinkimų. Kas gi visa tai lemia? Jei įdomu, kaip tik šiame straipsnyje ir aptarsime visas naudingąsias medienos savybes ir dėl ko ji niekada neišeis iš mados, statant ar įsirenginėjant namą.

Medis – puikus izoliatorius, padedantis taupyti energiją

Yra plačiai žinoma, jog kai kurios statybinės medžiagos, tokios kaip plienas, kurios yra neorganinės ir nedegios, kaitinant ima plėstis. Visa tai gali itin stipriai paveikti konstrukciją, kadangi ji deformuojasi, tampa mažiau atspari ir ne tokia tvirta. Tuo tarpu mediena reaguoja priešingai. Kaitinama iki tam tikros temperatūros (ne degimo) mediena džiūsta ir tampa dar kietesne. Tai reiškia, jog yra patiriami daug mažesni energijos nuostoliai, kadangi mediena - nepralaidi. Būtent dėl šios priežasties minėta medžiaga visuomet yra aktualus pasirinkimas, statant ar įsirenginėjant namą – ji yra puiki izoliacinė medžiaga.

Sukuria norimą estetiką namuose

Galima rasti daugybę skirtingų medienos rūšių, tad tikrai nesunku išsirinkti tokią, kuri geriausiai išpildytų jūsų turimą interjero viziją. Verta atkreipti dėmesį į tai, jog mediena yra unikali, tad jos tekstūra, atspalvis ir marginimas skiriasi, tačiau tai tik prideda grožio ir suteikia namams išskirtinumo. Dažniausiai ji yra naudojama tokiems namų elementams kaip grindims, terasoms ar baldams. Mediena gali būti dažoma bet kokia, jūsų pasirinkta spalva, vaškuojama ir lakuojama, kas dar labiau atskleis natūralią jos išvaizdą. Kaip galima suprasti, medis kaip medžiaga yra itin universalus, tad, pasitelkus vaizduotę ir paieškojus įkvėpimo interjero darbų pavyzdžiuose, jis tikrai gali puikiai papildyti namus ir prisidėti prie jaukaus bendro vaizdo.

Medį lengva apdirbti

Namai iš medžio yra pastatomi žymiai greičiau, kadangi su mediena lengva dirbti. Tai galioja ne tik statybų proceso metu, bet ir po jo, kadangi net ir pastačius namą, kartais prisireikia tam tikrų korekcijų ar modifikacijų – būtent mediniams namams jas atlikti būna kur kas paprasčiau. Žinoma, reiktų nepamiršti fakto, jog greitam ir efektyviam darbui taip pat reikalinga ir tinkama įranga. Medžiui apdirbti yra naudojami tokie prietaisai kaip skersinio pjovimo staklės, pjūklai, obliavimo, šlifavimo staklės ir kita. Itin svarbu, jog visi šie įrenginiai būtų kokybiški bei patvarūs. Toolsta.lt internetinėje parduotuvėje galite rasti didelį šių prekių pasirinkimą itin geromis kainomis, tad, jei kaip tik norite atsinaujinti savo turimą įrangą, būtinai užsukite pasižvalgyti!

Mediena – saugi, lengva ir patvari

Viena iš daugelio priežasčių, kodėl mediena yra vis dar naudojama ir šiomis dienomis, nepaisant didžiulės pažangos inžinerijos srityje, yra tai, jog ji yra itin patvari ir saugi. Ne paslaptis, jog mediena, lyginant su kitomis medžiagomis, yra gana lanksti, kas reiškia, jog jei pamatai kiek pasislenka, mediniai namai gali judėti kartu su jais, nepakeisdami savo išvaizdos, tarkime, neįtrūkdami. Priešingai būna, jei namas yra pastatytas iš plytų, kadangi jos yra linkusios įtrūkti net ir dėl mažiausio pamatų poslinkio, o tai tikrai neatrodo estetiškai. Negana to, mediena yra itin geras pasirinkimas, statant namą, tuo atveju, jei dirvožemis yra prastos būklės, kadangi mediniai namai yra daug lengvesni nei mūriniai, tad sumažėja tikimybė, jog jie su laiku tiesiog įsmegs žemėje.

Tam tikra mediena yra atspari vandeniui

Nors daugelis medienos rūšių sugeria drėgmę ir vandenį, dėl ko jie išbrinksta, visgi yra ir tokių rūšių, kurios yra atsparios vandeniui. Viena jų yra itin išpopuliarėjusi kedro mediena. Kaip bebūtų, net ir ji, būdama atspari vandeniui, reikalauja tinkamo apdorojimo tam, jog nebūtų paveikta tam tikrų aplinkos veiksnių – lietaus ar sniego. Labai svarbus yra medienos impregnavimas – jos apdorojimas specialiomis cheminėmis medžiagomis, apsaugančiomis nuo kenkėjų, puvimo, spalvos pokyčio bei padedančios ilgiau statiniui ar daiktui, pagamintam iš medžio, išlikti. Šis procesas yra visiškai nesudėtingas ir greitas, tad tikrai nepatirsite didelio vargo jį atlikdami, o pačiu rezultatu galėsite džiaugtis dar ne vienerius metus.

Medis pasižymi tam tikromis akustinėmis savybėmis

Nors medis ir nėra tobulas garso izoliatorius, tačiau jis neleidžia susidaryti aidui ir dideliam triukšmui, kadangi labai gerai sugeria garso bangas. Dėl to jis yra puikus pasirinkimas namams, kadangi kiekvienam norisi, jog tai būtų vieta, kurioje būtų galima pabūti ramiai, be papildomų, šalutinių garsų. Įdomu ir tai, jog dėl minėtų savybių dažnai mediena yra naudojama ir koncertų salėse ar muzikos instrumentams gaminti.

Gamtai draugiškesnis sprendimas

Džiugu, jog šiomis dienomis vis daugiau ir daugiau žmonių skiria bent kiek savo dėmesio ekologijai. Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog mediniai namai gamtai nėra geras sprendimas, tačiau iš tiesų tai – tvarus pasirinkimas. Įdomu, kaip? Ogi, galbūt ir sunku patikėti, tačiau įvairios medinės konstrukcijos absorbuoja ir kaupia anglies dvideginį, esantį atmosferoje, taip sumažindamos jo kiekį. Dėl šios priežasties mediena, net jei ji ir yra gabenama iš vienos vietos į kitą, anglies dvideginio požiūriu yra neutrali. Žinoma, miškai yra kertami, tačiau gera žinia ta, jog vis daugiau šalių pradeda taikyti įstatymus, nurodančius, jog į kiekvieno nupjauto medžio vietą turi būti pasodintas bent vienas naujas, kas apsaugotų nuo miškų nykimo.

 

Remiamas turinys 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite