Angle down Atgal

Medikų atlyginimų priedams už gegužę pervesta 6,5 mln. eurų

Padidintam darbuotojų darbo užmokesčiui kompensuoti už gegužės mėnesį ligonių kasos gydymo įstaigoms pervedė 6,5 mln. eurų. Tai pirmoji dalis iš šiam tikslui reikalingų 11,6 mln. eurų.  Lėšos skirtos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo. Likusi suma – 5,1 mln. eurų gydymo įstaigas pasieks iki mėnesio pabaigos.

Paraiškas PSDF lėšomis kompensuoti gegužės mėnesio sąnaudas, susidariusias dėl darbuotojų darbo užmokesčio padidinimo, teritorinėms ligonių kasoms atsiuntė 199 asmens sveikatos priežiūros įstaigos. Didesnius atlyginimus gaus 18 tūkst. medicinos darbuotojų.

Darbuotojams, dirbantiems su ypač pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis sergančiais pacientais, ir sveikatos priežiūros specialistams, vykdantiems prevenciją užkrečiamųjų ligų židiniuose, papildomai nuo 60 iki 100 procentų didesnės mėnesio algos mokamos vadovaujantis Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymu. Jis numato, kad didesni atlyginimai mokami atsižvelgiant į konkretaus asmens sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojo atliekamų funkcijų pobūdį, sudėtingumą, atsakomybės lygį, darbo krūvį ir veiklos mastą, detaliau reglamentuojamus Vyriausybės ir Sveikatos apsaugos ministerijos teisės aktuose.

2021 m. PSDF biudžete atlyginimų priedams dėl COVID-19 kompensuoti buvo numatyta 45,6 mln. eurų. Dėl nemažėjančių infekcijos mastų šių pinigų pristigo. Vyriausybei sutikus ir patvirtinus sveikatos apsaugos ministro įsakymu, lėšos šiam tikslui pastaruosius kelis mėnesius buvo skiriamos  iš PSDF biudžeto rezervo pagrindinės dalies. Liepą įsigaliojus Seimo patikslintam šių metų PSDF biudžetui, kuriame 37,5 mln. eurų papildomai skirta medikų atlyginimų padidinimui kompensuoti, likusi kompensacijų už gegužės mėnesį suma bus skirta iš PSDF biudžeto lėšų.

Nuo antrojo karantino pradžios – 2020-ųjų spalio-lapkričio minėtoms kompensacijoms iš PSDF  panaudota beveik 100   mln. eurų.  Mėnesio lėšų poreikis  lapkričio–gegužės mėnesiais siekė maždaug 13,5 mln. eurų.

Ligonų kasų informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite