REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2019 m. Kovo 23 d. 12:15

Maudytis eketėje su minia – linksmiau

Šiauliai

Ledinė laimė. Pasak T. Grimailos, po maudynių šaltame vandenyje išsiskiria laimės hormonų endorfinų, todėl į krantą išlipusių ruonių veiduose dažniausiai šviečia šypsenos. (T. Gri­mai­los as­me­ni­nio ar­chy­vo nuo­tr.)

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


76804

Radviliškietis Tadas Grimaila save vadina milijonieriumi, nors jo kieme nestovi prabangių automobilių, o sąskaitoje „neplaukioja“ milijonai eurų. „Turiu nuostabią žmoną, nuostabias dukras, gerą darbą, būrį draugų, hobį ir stiprią sveikatą“, – savo turtus šypsodamasis vardija jis. Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją T. Grimaila Radviliškyje organizavo masines maudynes eketėje ir buvo apdovanotas Prezidentės.

Eketę dabino vėliavomis

Kovo 11-oji. Radviliškis. Būrys žmonių, pasipuošę Lietuvos trispalvės atributika ir nešini vėliavomis, ristele bėga Eibariškių tvenkinio link. Pasiekus tikslą, vieni lieka stovėti ant kranto, kiti gi atsikrato rūbų ir neria į šaltą vandenį. Visur pirmas – radviliškiečius į šią akciją subūręs T. Grimaila.

„Tokią gražią dieną norėjosi paminėti kitaip, įdomiau. Be bėgimo ir maudynių, žmonių laukė himno giedojimas, karštas kubilas su pirtimi, pasieniečių ruošta košė su arbata ir dalyvių medaliai. Aišku, eketėje galiu maudytis ir vienas, bet žmonės rodo didelį norą patys išbandyti ledinį vandenį – juk dėl to ir rengiamos masinės ruonių maudynės. Be to, bėgti, maudytis ar užsiimti kita veikla su didele minia yra žymiai linksmiau, sukuriama visiškai kitokia energija“, – sako T. Grimaila.

Panašią akciją drauge su pulku sveikuolių jis organizavo ir Vasario 16-osios proga. Tąkart Radviliškio ruoniai dalyvavo 30 dienų eketės iššūkyje ir nuo sausio 19 d. iki pat vasario 17-osios kasryt maudėsi lediniame vandenyje. Iššūkį vainikavo masinės Vasario 16-ajai skirtos maudynės, o iškirsta eketė buvo papuošta Lietuvos valstybės vėliavomis ir ledo skulptūromis.

Šis sumanymas neliko nepastebėtas – T. Grimailą ir jo bendraminčius apdovanojo Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji Radviliškio ruoniams įteikė vėliavą.

„Iš 4 tūkst. Vasario 16-osios idėjų buvo atrinktos 16 geriausių. Tarp jų – ir mūsų. Manau, kad vėliavą gavome todėl, kad mažame mieste sugebėjome suvienyti tiek žmonių ir sukūrėme gražią šventę. Dalyvių subūrėme daugiau nei Kaunas ir labai mažai tesiskyrėme nuo Vilniaus“, – savo kraštiečių aktyvumu didžiuojasi T. Grimaila.

img-3537-aaaa.jpg

Maudosi ten, kur išgelbėjo skęstantįjį

Tai – ne pirmas kartas, kai radviliškiečiui teko spausti Prezidentės ranką.

T. Grimaila su kolega prieš dvejus metus išgelbėjo tame pačiame Eibariškių tvenkinyje skendusį vyrą. Šiaulių karo policijos vyriausiojo karo policininko pareigas einantis T. Grimaila sako, kad kariškiai yra mokomi suteikti pirmąją pagalbą. Nuojauta ar ne, bet tąkart prie ežero T. Grimaila su kolega dalijosi teorinėmis pirmosios pagalbos žiniomis, o po keleto minučių jų prireikė realiame gyvenime.

„Vaikai ėmė šaukti, pamatėme, kad tvenkinyje – vyras, nugara iškilęs virš vandens. Kai su kolega jį ištraukėme, nebekvėpavo, buvo pamėlęs. Aš dariau dirbtinį kvėpavimą, o kolega skambino greitajai pagalbai, ramino aplinkinius“, – prisimena T. Grimaila.

Už herojišką poelgį jiedu prezidentūroje buvo apdovanoti Žūvančiųjų gelbėjimo kryžiais.

20190216-161320.jpg

Skepticizmą nuplauna ledinis vanduo

Lediniame vandenyje T. Grimaila maudosi jau šešerius metus. Pradžia buvo kone atsitiktinė. „Juodkrantėje vyko šaudymo pratybos. Su kolegomis kariškiais nusprendėme pabėgioti pajūriu ir išbandyti šaltą Baltijos jūrą. Jie liko stovėti ant kranto, o aš įšokau ir... „užsikabinau“, – pasakoja T. Grimaila.

Kas gi „užkabino“? „Išlipus iš ledinio vandens, apima neapsakomas jausmas. Jautiesi laimingas, žvalus, kupinas energijos, apsirengus išmuša karštis. Po maudynių šaltame vandenyje išsiskiria laimės hormonų endorfinų, suaktyvėja kraujotaka, stiprėja imuninė sistema ir t. t. Be to, kiekvienas šokimas į eketę – tai baimės nugalėjimas, užsibrėžto tikslo siekimas. Taip galima ugdyti daug gerų asmeninių savybių“, – sako T. Grimaila.

54278957-579386429246444-5763785745466654720-n.jpg

Tradicinės medicinos atstovai mėgsta perspėti ruonius dėl gresiančių sveikatos bėdų. T. Grimaila prisipažįsta, kad kadaise ir pats skeptiškai žiūrėjo į sveikuolius – šie atrodė kažkokie keistuoliai. Bet dabar nuomonę pakeitė.

„Aš jaučiuosi laimingas, o mano kūnas man sako, kad jam tai tinka. Aišku, nebūtina dabar visus imti, sumesti į eketę ir padaryti laimingus. Žmonės gali ir turi patys pasirinkti. Mane labiausiai džiugina, kai didieji skeptikai arba tie, kurie labai bijojo, pabando įšokti į eketę. Išlenda gyvi, sveiki, besišypsantys. Po to vėl atvažiuoja, šoka ir antrą, ir trečią kartą“, – šypteli kariškis.

52594290-293567211336154-523597118003216384-n.jpg

Pamokslauti nemėgsta

Ruoniška veikla T. Grimailai padovanojo naujų pažinčių ir pakoregavo gyvenimo būdą. „Sveikata susideda iš daugelio dalykų. Fizinio aktyvumo, mitybos, poilsio, netgi mąstymo“, – pastebi jis.

Prieš trejus metus radviliškietis atsisakė alkoholio ir nikotino, kurie nesiderina su sportu, ruoniškomis maudynėmis. „Kažkada man atrodė, kad žmonės, kurie nieko nevartoja, yra niūrūs, nelinksmi, neįdomūs. Bet švęsti, linksmintis išmokstama ir be to“, – įsitikinęs jis.

Nepaisant sveikuoliškos kasdienybės, T. Grimaila nelinkęs pamokslauti gyvenantiesiems kitaip. „Nebruku žmogui savo nuomonės dėl jo gyvenimo būdo. Jei jam taip tinka, viskas gerai. O jeigu norės sužinoti ir pats paklaus, tada papasakosiu, patarsiu. Viskas, kas kišama per prievartą, yra atmetama. Žmogus turi norėti pats“, – sako jis.

logo-srtrf.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA