REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Birželio 9 d. 12:49

Maudynių sezonas prasidėjo: pasitikrinkite, ar jūsų išmanusis yra atsparus vandeniui?

Lietuva

pixabay.com nuotr.

Reporteris ViktorijaŠaltinis: Etaplius.lt


40946

Vasariški orai ir vėl džiugina, todėl savaitgalį daugelis leis prie vandens telkinių. Technologijų lyderė „Tele2"pastebi, kad nors daugelis išmaniųjų jau yra atsparūs vandeniui, tačiau jų skendimas vis dar yra viena iš dažniausių telefonų gedimo priežasčių šiltuoju metu laiku.

Pasak eksperto Arnoldo Lukošiaus, telefonų gamintojų nurodomas atsparumas vandeniui neturėtų būti vertinamas vienareikšmiškai – apsauga gali būti skirtingo lygio.

Galima nardinti ar tik perbraukti drėgna servetėle?

Siekiant, kad visų gamintojų pareiškimai dėl telefonų atsparumo vandeniui galėtų būti vienodai įvertinti, yra naudojamas visuotinai priimtinas „IP" (angl. „Ingress protection") standartas. Jis apibrėžia elektroninio įrenginio korpuso nepralaidumą vandeniui, dulkėms bei pašaliniams objektams.

Kiek įrenginys yra atsparus šiems veiksniams, nurodo po „IP" kodu esantys du skaitmenys. Atsparumą vandeniui žymi antrasis, kuris gali svyruoti nuo 0 (jokios apsaugos) iki 8 (maksimali apsauga):

0 – jokios apsaugos nuo vandens;
1, 2, 3 – įrenginys yra atsparus įvairaus dydžio vandens lašams;
4 – įrenginys atsparus vandens purslams;
5 – įrenginys atsparus tekančiam vandeniui;
6 – įrenginys atsparus stipria čiurkšle tekančiam vandeniui;
7 – įrenginys atsparus panardinimui po vandeniu iki 1 metro gylio, iki 30 minučių;
8 – įrenginys atsparus panardinimui po vandeniu į 1 metro ar didesnį gylį (tikslius duomenis gamintojai nurodo individualiai).

Jei jums svarbu apsaugoti įrenginį ir nuo dulkių, atkreipkite dėmesį į pirmąjį skaitmenį. Jis svyruoja nuo 0 (jokios apsaugos) iki 6 (visiškai atsparus dulkėms). Tiesa, vandeniui atsparus telefonas bet kokiu atveju bus apsaugotas ir nuo dulkių patekimo į korpuso vidų.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA