Nuotraukos iš asmeninio M. Karpavičiaus archyvo
Angle down Atgal

Martynas Karpavičius savo gyvenimo neįsivaizduoja be sporto ir futbolo

Iš Suvalkijos kilęs Martynas Karpavičius šiuo metu gyvena Kaune, tačiau jo šaknys – Marijampolėje. Nuo mažens mėgęs aktyvų laisvalaikį Martynas savo gyvenimą susiejo su sportu ir jau keturis metus dirba vadybininku Lietuvos masinio futbolo asociacijoje. Kadaise Keturvalakių mokykloje-daugiafunkciame centre M. Karpavičiui teko dirbti socialiniu pedagogu bei kūno kultūros mokytoju, o Marijampolėje – kūno kultūros mokytoju. 2008 metais čia jam pavyko suburti mergaičių futbolo komandą ir, kaip pats sako, teko garbė būti merginų iki 17 metų Lietuvos futbolo rinktinės asistentu bei merginų iki 15 metų vyriausiuoju treneriu. Vienas pagrindinių Martyno pomėgių yra futbolo renginių organizavimas. Nuo 2008 metų jam pavyko surengti net 188 futbolo renginius, kurie kasmet vyksta skirtinguose Lietuvos kampeliuose.

Renginiuose susivienija sportas ir kultūra

Pagal specialybę Martynas yra socialinis pedagogas, kūno kultūros mokytojas ir futbolo treneris, tačiau kiekvienais metais jis suranda laiko įvairių renginių, švenčių organizavimui, kurie skirti ne tik mažiausiems, bet ir aktyviems senjorams. „Norėtųsi išskirti įdomiausius renginius: „Močiutės už futbolą”, „Vieninga šeima” (šeimų futbolo šventė), „Mano profesija” (profesijų futbolo turnyras). Organizuojame įvairius futbolo renginius, kurie skirti ir moksleiviams: „Golas", „Ladygolas", „MrGolas", „Futboliukas”, futbolo čempionatus senjorams, vaikų globos namų auklėtiniams ir t.t.” – apie aktyvų laisvalaikį pasakoja Martynas.

Gyvenimo be sporto ir futbolo neįsivaizduojantis vyras ilgainiui sukaupė nemenką patirtį, todėl šeimų futbolo šventę pradėjo rengti ne tik savo krašte, bet ir istorinėse Lietuvos vietose. Iš Marijampolės kilęs Martynas Karpavičius šiuo metu daug laiko skiria keturių etapų šeimų futbolo šventei, kuri vyks įvairiuose muziejuose. Pirmasis etapas įvyko Kaune, o antrasis etapas numatytas gegužės mėnesį Veiverių Antano Kučingio meno mokyklos kiemelyje. Šis etapas bus skirtas partizano Juozo Lukšos-Daumanto 100-ioms gimimo metinėms paminėti. Likusius du turus planuojama surengti Kauno Salomėjos Nėries memorialinio ir Maironio lietuvių literatūros muziejų teritorijose.

Keliaujant po įvairias Lietuvos istorines vietas M. Karpavičius pastebėjo, kad dauguma jų turi labai gražias aplinkas, kurios patinka lankytojams, todėl ir kilo idėja futbolo renginius perkelti į šią neįprastą kultūrinę erdvę. „Džiaugiuosi, nes futbolo renginiuose dalyvaujančios šeimos vienu metu skiria laiko aktyviam laisvalaikiui ir tuo pačiu aplanko dar nematytas vietas, muziejus, susipažįsta su istorija. Būtent todėl ir gimė idėja sporto renginius dar labiau priartinti prie kultūros” – neabejoja futbolo švenčių organizatorius Martynas.

Paklaustas, kokia mintimi vadovaujasi savo gyvenime energingas vyras sako, kad gimus idėjai nereikia laukti, nes svarbu ją įgyvendinti ir gyventi taip, kad nei viena diena neprabėgtų veltui.


 

comment Skaitytojų komentarai (1)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite