Angle down Atgal

Marijampolės moksleiviai mokėsi būti vairuotojais

Gruodžio 15 d. Marijampolės moksleivių kūrybos centras pakvietė būsimus vairuotojus pasitikrinti kelių eismo taisyklių žinias antrą kartą Marijampolėje organizuojamame konkurse „Mokausi būti vairuotoju“. Konkursą įgyvendinti padėjo daugybė socialinių partnerių: Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyris, Lietuvos automobilių klubas, radijo stotis „Tau“, vairavimo mokykla „ARV-AUTO“, kurios klasėse vyko renginio finalas ir kurios instruktoriai dalijosi patirtimi su būsimais vairuotojais.

Atrankos etapuose dalyvavo 93 moksleiviai iš Marijampolės profesinio rengimo centro, Sūduvos, Marijonų ir Rygiškių Jono gimnazijų. Į finalą pateko 34 geriausiai užduotis atlikę mokiniai.

Finale dalyviams teko spręsti ne tik įprastus kompiuterinius taisyklių testus, bet ir atlikti praktinę užduotį – įvertinti realaus automobilio tinkamumą eismui. Užduočiai automobilį su specialiai sukurtais trūkumais parūpino Marijampolės techninės apžiūros centro direktoriaus pavaduotojas Linas Kalinauskas. „Mes stengėmės taip „sugadinti“ automobilį, kad visi trūkumai būtų matomi plika akimi, tačiau tik kelios merginos klausė, ką reiškia prietaisų skydelyje degantis ESP indikatorius, o sužinojusios padarė atitinkamus įrašus kortelėje. Vaikinukai elgėsi kiek drąsiau, tačiau skubėjimas šįkart balų nepridėjo. Ne visi net pastebėjo, kad tikrina ne BMW i3, o BMW X3 modelius“, – užduoties rezultatus apibendrino jis. Šią užduotį laimėjo Miglė Grigalevičiūtė.

Kompiuteriui suskaičiavus testo rezultatus, apdovanojimą už pirmą vietą atsiėmė Miglė Grigalevičiūtė, antrą – Eitvydas Sadeckas, trečią – Deimantas Damidavičius. Įdomu tai, kad visi nugalėtojai surinko po vienodą taškų skaičių (teisingai atsakė į 17 iš 20 testo klausimų), todėl prizinių vietų paskirstymą nulėmė testo atlikimo greitis. Nugalėtojai buvo apdovanoti vairavimo mokyklos „ARV-AUTO“ dovanų kuponais ir prizais, o visiems konkurso dalyviams už dalyvavimą simbolines dovanas įteikė VĮ Kelių priežiūros Marijampolės padalinio atstovas Egidijus Lovkis.

Marijampolės moksleivių kūrybos centro informacija ir nuotrauka

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite