Sportas2021 m. Gruodžio 21 d. 08:34

Marijampolės apskrities futsal‘o pirmenybėse – antrosios „Kazlų Rūdos“ ir „Bruklino“ pergalės

Marijampolė

Kazlų Rūdos sporto centro nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt

198235

Marijampolės apskrities futsal‘o pirmenybės įsibėgėjo. Šeštadienį sporto centro salėje buvo sužaistos dar ketverios rungtynės. Tarp devynerių jose dalyvaujančių komandų laikino poilsio, vienam turui „atgulė“ šįkart Kybartų „Sveikatos“ futbolininkai.

Keturių serijų miniserialą pradėjo naujai suburta Kazlų Rūdos „Mito“ komanda ir labai neblogą potencialą turintys Marijampolės „Maradonos“. Kazlų Rūdos komandos futbolininkai pirmąjį krikštą patyrė jau 3-ąją rungtynių minutę, kai po Marijampolės futbolininko smūgiuoto kamuolio, pastarojo nepavyko užfiksuoti K. Vyšniauskui ir kamuolys įriedėjo į vartus – 0:1.

Čia pat „Mitas“ ir atsitiesė. 5-ąją minutę rezultatą išlygino R. Gruzdys – 1:1. Ilgai lygiava nesitęsė. Vėl po poros minučių rezultatą „Maradonų“ komandos naudai persvėrė E. Norkevičius, o iki kėlinio pabaigos marijampoliečiai pasižymėjo dar tris kartus ir įgijo 4 įvarčių persvarą – 5:1. Tiesa, paskutinę kėlinio minutę rezultatą sušvelnino R. Jasevičius, tačiau tai buvo viskas, ką galėjo padaryti Kazlų Rūdos komanda tos dienos mače.

Marijampolės futbolininkai antrame kėlinyje „Mitui“ atseikėjo dar keturis įvarčius ir iškovojo užtikrintą pergalę 9:2. Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo A. Blaškevičius, įmušęs varžovams tris įvarčius.

Antrame mače Kazlų Rūdos „Čilas“, su pačiu Didžiuoju Benu (Ričardas Beniušis, – aut.past.) priešakyje smaginosi prieš Marijampolės r. „Tautkaičius“. Ko gero pirmąkart po Kazlų Rūdos futsal‘o vandenis keliaujantis R. Beniušis, pernelyg nesiversdamas per galvą mėgavosi futbolu tiek atlikdamas rezultatyvius perdavimus, tiek mušdamas įvarčius.

Pirmasis įvartis į „Tautkaičių“ komandos vartus krito dar 4-ąją rungtynių minutę, antrasis – po minutės. Abu kartus pasižymėjo Ramūnas Mačežinskas.

Iki pirmo kėlinio pabaigos iš viso subyrėjo į Marijampolės rajono komandos vartus 7 įvarčiai. „Čilo“ vartus sergėjusiam G. Zenkevičiui pernelyg dažnai kamuolio liesti neteko. Komandos išėjo ilsėtis rezultatui esant 7:0.

Antrame kėlinyje Kazlų Rūdos komanda kiek atsipalaidavo. Mušamų įvarčių skoniu, bet ne pergale, galėjo mėgautis ir „Tautkaičių“ futbolininkai. Per antrą kėlinį čiliniai į varžovų vartus nukreipė 10 tiksliai adresuotų kamuolių. Tiesa, į savuosius praleido 6. Galutinis rezultatas – 17:6 ir trys taškai Kazlų Rūdos „Čilo“ turnyrinėje lentelėje.

Daugiausia įvarčių į „Tautkaičių“ komandos vartus mušė R. Mačežinskas (8 įvarčiai). R. Beniušio sąskaitoje 5 įvarčiai ir 6 rezultatyvūs perdavimai.

Didžiausia turo intriga ir daugiausia aistrų vyko Kazlų Rūdos derbyje: „Kazlų Rūda“ susirėmė su „Artistais“. Kaip parodė dvikovos visuma, nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Pirmi į priekį jau 2-ąją rungtynių minutę, po tikslaus I.Raštučio smūgio, išsiveržė „Kazlų Rūdos“ futbolininkai – 1:0, tačiau jau 5-ąją minutę atakos smaigalyje buvęs P.Kuconis rezultatą išlygino, o po minutės A. Lekeckas persvėrė jį savo komandos naudai 1:2.

Antroje kėlinio pusėje D. Plečkaitis ėmėsi „svieto lygintojo“ vaidmens, na o po E. Čyvo rezultatyviai užbaigtos atakos, „Kazlų Rūda“ vėl įgijo įvarčio persvarą 3:2. Minimalią persvarą „Kazlų Rūdos“ komanda išlaikė iki pirmo kėlinio pabaigos ir išėjo ilsėtis rezultatui švieslentėje esant 4:3.

Antrame kėlinyje, 24-ąją minutę I. Raštutis padidino „Kazlų Rūdos“ komandos persvarą iki dviejų įvarčių 5:3 ir beveik visą kėlinį nei viena komanda daugiau nepasižymėjo. Sukaupęs paskutines jėgas, rungtynių pabaigoje „Artistų“ komandos gelbėtojo vaidmens ėmėsi P. Kuconis, kuris 39-ąją rungtynių minutę sumažino varžovų pranašumą iki įvarčio, o likus rungtyniauti nepilnai minutei, tas pats futbolininkas rezultatą išlygino 5:5.

„Artistai“ galimomis lygiosiomis džiaugėsi labai trumpai. Dar tą pačią minutę rungtynių didvyriu tapo „Kazlų Rūdos“ komandos futbolininkas D. Plečkaitis, kuris, likus iki dvikovos pabaigos kiek daugiau nei 10 sekundžių, varžovams prasižengus netoli savų vartų, pro jų pastatytą sienelę sugebėjo kamuolį pasiųsti į artimą kampą ir išplėšti savo komandai pergalę rezultatu 6:5. Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo I.Raštutis, pasižymėjęs hetriku. „Artistų“ komandoje 4 įvarčius mušė P. Kuconis.

Paskutinėse antrojo turo rungtynėse Vilkaviškio „Bruklinas“ ietis sukryžiavo su Marijampolės „Šešupe“. Pastarojoje negalėjo šįkart padėti E. Bernota, kurį komandos draugai prisimena kaip vartininką, gebantį kritiniais momentais „ištraukti“ lygiąsias. Šįkart tokių galimybių nelabai ir buvo.

Praėjusio futsal‘o sezono vicečempionai brukliniečiai demonstravo solidų futbolą. Marijampoliečiai buvo priversti galvoti daugiau apie gynybą, nei apie veiksmus puolime. Vilkaviškio futbolininkai „gumos netempė“ – 2-ąją minutę kamuolį į vartų tinklą pasiuntė D. Karpavičius – 1:0. Dar neįpusėjus kėliniui savo komandos pranašumą padvigubino A. Pečiulis – 2:0.

Pirmam kėliniui perkopus į antrą pusę marijampoliečiai buvo priversti kamuolį iš savų vartų traukti dar du kartus. Vieną paskui kitą įvarčius 14-ąją ir 16-ąją minutę mušė vienas pajėgiausių Marijampolės apskrities futsal‘o futbolininkų G. Čibirka – 4:0.

Didesnių priešnuodžių „Šešupės“ futbolininkai vilkaviškiečiams neturėjo ir antroje rungtynių pusėje. Tiesa, „Bruklinui“ išvengti įvarčių nepavyko, tačiau į Suvalkijos sostinės komandos vartus jie jų mušė daugiau ir laimėjo rungtynes iškovodami įtikinamą pergalę 9:3. Tris įvarčius į Marijampolės komandos vartus mušė G. Čibirka, po du kartus pasižymėjo A. Brokas ir A. Pečiulis.